Re: تفسير آزمايش بتا

nina-nina نوشته شده:با عرض سلام
من با توجه به سابقه EP در بهمن سال قبل ، با توجه به اولين روز اخرين تاريخ پريود :
3 بهمن با چند روز تاخير تست بي بي چك مثبت شد. با توجه به سابقه خارج رحمي سريع آزمايش بتا دادم در روز :
روز 30 : عدد بتاي تيتر 68
روز 32 : عدد بتاي تيتر 141
با اين اعداد روز 6 اسفند رفتم و دكتر با سونوي شكمي گفت فعلا ساك ديده نميشه و 4 هفته و 4 روز هست و چون نگران عدد پايين و EP مجدد بودم گفتم تكرار كنم بتا رو گفتن لزومي نداره و برام شياف پروژسترون + آ اس آ + نيزوپرد + فوليك اسيد تجويز شد از هر كدام يك عدد
مجدد يك هفته بعد 13 اسفند رفتم و با سونو شكمي گفتن يه ساك مبهم ديده ميشه و خيلي ريزه و حدود 6 ميلي متر و گفتن باز بتاي تيتر انجام بشه
روز 13 اسفند : عدد بتاي تيتر 4404
روز 15 اسفند : عدد بتاي تيتر 5950 شد .
من به شدت نگران هستم - هرد و لك ندارم و سينه درد هم داشتم كه دردش كم شده . ممنون اگر راهنمايي بفرماييد .
دوست عزیزم از آنجا که از روز مثبت شدن بتا تا الان هم حدود 19 روز گذشته یعنی حداقل 4 هفته و ... از لقاح گذشته .(که طبق قرار داد سن بارداری 6 هفته و ... میشود.)
تیتر بتا هم دو برابر نشده. در 1 هفته هم ساک بارداری پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته. کمی مشکوک است اما چون ساک درون رحم دیده شده احتمال خارج از رحمی کم است. ممکن است یک بارداری باشد که رشد نکرده.(البته باید در سونوی بعدی سونولوژیست دقیقی رحم و ضمائم را با دقت بررسی کند)
كارشناس مامايي فيروز

Re: تفسير آزمايش بتا

ممنون
به يك دكتر ديگه مراجعه كردم و با سونوي واژينال ساك و قطب جنيني مشاهده شد با قطر 10 ميلي متر در 5 هفته و 6 روز
در خصوص عدد بتا هم گفتن مهم نيست و مشكلي وجود نداره در هر حال ممنون از پاسخ شما
مجدد در اخر 6 هفته نيز وقت دكتر اصلي خودم هست كه اونم چك كنه خيالم راحت ميشه
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 15 مهمان