طاق باز خوابیدن در بارداری

سلام دوستان گلم و خانم کارشناس مهربون
من هفته 14 بارداریم و تا حالا نمیدونستم طاق بازخوابیدن تو بارداری بد هست با توجه به اینکه بدلیل پایین بودن جفت خونریزی کردم طاقباز میخوابیدم و بالشت زیر پاهام میذاشتم به امید اینکه جفت بالا بره ، به نظرتون اکسیژن کافی به نینی ام رسیده خیلی نگرانم ؟ مشکلی براش پیش نیاد ؟

Re: طاق باز خوابیدن در بارداری

سلام
نه نترس اکسیژن بهش میرسه دکتر به منم گفت تا پایان 3ماهگی طاق باز بخوابم تا جفت بره بالا ولی بعد3ماهگی دیگه به پهلو بخواب چون بچه بزرگتر میشه و خدا نکرده بند ناف دور گردنش پیچ میخوره و باعث میشه اکسیژن بهش نرسه و خفه بشه.
از الان طاق باز نخواب،نترس دوست عزیز.
نه ماه انتظار،،،و یک عمر نگرانی،،،حس آزاد دخترانه را،،،به مهر مادری دادن،،،بزرگترین ایثار یک زن است..

Re: طاق باز خوابیدن در بارداری

veladat نوشته شده:سلام دوستان گلم و خانم کارشناس مهربون
من هفته 14 بارداریم و تا حالا نمیدونستم طاق بازخوابیدن تو بارداری بد هست با توجه به اینکه بدلیل پایین بودن جفت خونریزی کردم طاقباز میخوابیدم و بالشت زیر پاهام میذاشتم به امید اینکه جفت بالا بره ، به نظرتون اکسیژن کافی به نینی ام رسیده خیلی نگرانم ؟ مشکلی براش پیش نیاد ؟
سلام
دوست عزیزم نگران نباشید ! منع طاقباز خوابیدن برای وقتی ست که رحم بزرگ شده و در حالت طاقباز به رگی که مسئول اکسیژن رسانی به کل بدن مادر(و از جمله رحم) است فشار وارد می کندو در نتیجه این کاهش اکسیژن (در عین حال که برای اعضای دیگر بدن مادر قابل جبران است)برای جنینی که در رحم است؛ مشکل ساز می شود!
اما زیر 5 ماهگی که هنوز بالاترین حد رحم به ناف هم نرسیده، این مشکل مطرح نیست.
پس دوستان عزیزم! فراموش نکنید که منع طاقباز خوابیدن برای نپیچیدن بند ناف و ... نیست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان