قطر لگنچه جنین در 18 هفتگی

در سونوی 18 پایان 18 هفتگی( همه آزمایشات غربالگری ام تا حالا خوب بوده)
قطر لگنچه در دوطرف 4 میلی است
و بهم گفتن یکم برگشت ادرار داره که در پسر ها شایع است میخواستم بدونم ممکنه این قطر بیشتر بشه چون الان آخرین حد نرماله؟
در اینج مورد مشابه ای خوندم ولی نمیدونم بالاخره بچه سالم بدنیا اومده و نیاز به دارم نداشته؟

Re: قطر لگنچه جنین در 18 هفتگی

اولآً سونوگرافی بارداری قطعیت ندارد(ثانیا برای جنینی هم که این مشکل اثبات شود راهی در بارداری وجود ندارد)
فقط باید 2 هفته بعد دوباره بررسی شود . و به مایع آمنیوتیک از نظر کم شدن و ... توجه شود. که اگر مشکل جنین، اشتیاه سونو نباشد ، می تواند منجر به الیگوهیدرامینوس(کاهش مایع آمنیوتیک) شود و اگر شدید باشد منجر به زایمان زودرس می شود.
خطای سونو هم از آن جهت است که : آن لحظه ی سونو ممکن است در کلیه جنین، ادرار، لحظه ای دیده شود و در لحظه بعد نشود یعنی در مقطع لحظه ای دیده شده اما نتیجه کلی گرفته شده و اگر سونو را 5 دقیقه بعد تکرار کردند، هیچ مشکلی گزارش نمی شود
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از راهنمایی تون
الان دوهفته گذشته از اون سونو که دادم
مدت زمان اون سونو هم کلا 3 دقیقه بیشتر نبود و دوباره هم تکرار نکردم
در زیر برگه سونو برام نوشته سونوگرافی ‌flo توصیه میشود این یعنی چی؟
من از دکترم پرسیدم زیاد نگران نشد گفت یک ماه دیگه برم سونو بدم
آیا اگه الان برم سونو دادن زیاد ضرری نداره؟

یعنی سونوگرافی پیگیری انجام شود .
بله همانطور که من هم عرض کردم جای نگرانی ندارد الان روزانه تعداد زیادی از مادرانی که مراجعه می کنند سونوی همین شکلی رو دارند.
همان که سونوی بعدی در زمان خودش انجام شود و در آن به این مساله هم توجه شود کافیست. اصلاً نیازی نیست که الان بروید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
خسته نباشید
کاش میدونستم کاربر hamdam بچه اش خوبه ؟آخه اون هم مثل من در سونوش نوشتن قطر گنچه 4mm همه پست هاشو خوندم موقع زایمانش فقط سوال از زایمان پرسیده و دیگه چیزی راجب بچه اش نگفته!
یعنی سونوهای بعدی ممکنه خوب شده باشه؟ و همه چیز نرمال بشه؟

سلام
کارشناس عزیز
خسته نباشید
من الان 22 هفته شدم و رفتم سونو
توی اون سونوی 18 هفتگی که براتون نوشتم مشکلم چی بود(قطر قدامی خلفی لگنچه کلیه در دوطرف 4mm بود و همه چیز هم نرمال)
الان در 22 هفته تمام همه چیز نرمال بود
اون مایع دور جنین هم نرمال بود
قطر قدامی خلفی لگنچه کلیه راست نرمال بود و قطر قدامی خلفی لگنچه چپ همن 4mm قبلی بود
من از دکتر سونو پرسیدم که آیا توی کلیه یا مثانه ادار جمع شده گفت نه
حالا نمیدنوم میشه توی سونوی جنین تشخیص داد که ادرار در کلیه یا مثانه جمع شده؟
حالا این نتیجه سونو ها چی رو نشون میده
یعنی بچه ام (پسر ) داره خوب میشه؟

KarshenaseMamaee نوشته شده:اولآً سونوگرافی بارداری قطعیت ندارد(ثانیا برای جنینی هم که این مشکل اثبات شود راهی در بارداری وجود ندارد)
فقط باید 2 هفته بعد دوباره بررسی شود . و به مایع آمنیوتیک از نظر کم شدن و ... توجه شود. که اگر مشکل جنین، اشتیاه سونو نباشد ، می تواند منجر به الیگوهیدرامینوس(کاهش مایع آمنیوتیک) شود و اگر شدید باشد منجر به زایمان زودرس می شود.
خطای سونو هم از آن جهت است که : آن لحظه ی سونو ممکن است در کلیه جنین، ادرار، لحظه ای دیده شود و در لحظه بعد نشود یعنی در مقطع لحظه ای دیده شده اما نتیجه کلی گرفته شده و اگر سونو را 5 دقیقه بعد تکرار کردند، هیچ مشکلی گزارش نمی شود

سلام من 18 هفته و 5 روزه بارداریمه.دیروز سنوی انومالی دادم بهم گفت هیدونفروز خفیف یا هموم ورم کلیه خفیف داره ..اندازه لگنچه کلیه چپ و راست 4.5میلی متره .ایا مشکل جدی هست؟خیلی میترسم برا جنینم مشکلی پیش نیاد .ایا تا موقع زایمانم رفع میشه؟
مایع امنیوتیک و همه چیز دیگ طبیعی و نزمال هستش
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان