Re: مشکل کلیه جنین

nrg نوشته شده:ببخشید اگه واسه جواب خیلی بیتابی کردم، اینا استرسهای مادرانس دیگه, خداروشکر حجم مایع آمنیوتیک طبیعی بود, فقط قطر 5 نگرانم کرده... اگه هیدرونفروز باشه درحد زیر 15 که نیاز به جراحی نباشه. درمانش چی هست؟ بچه اذیت میشه؟
ممنون میشم جواب بدید..
عزیزم درکت میکنم.اگه زیر این مقدار باشه در بارداری فقط سونوگرافی سریال جهت رصد کردن اندازه آن انجام میشه و بعد تولد از خود نوزاد سونوگرافی می کنند اگر زیر ۵باشد با دارو درمانی شروع میکنند که انسداد برطرف بشه منتها چون جنین شما در مثانه ادرار داشته از سیستم بالای ادراری سلامت هست و انسداد در مجرای خروجی هم قطعی نیست در کل بت بگم بعید مشکل خاصی باشه و در مورد جنین شما همه چی در صورت تایید شدن هیدرونفروز به بعد تولد موکول میشه .اصلا نگران نباش من خیلی مریض داشتم که هیدرونفروز قطعی در قبل تولد برای. جنین شون وجود داشته و بعد تولد که سونوگرافی کردن یا اصلا اینطور نبوده یا با چند اقدام ساده حل شده.موارد خبلی شدید هم با یه جراحی کوچیک و رفع انسداد برطرف میشه

كارشناس مامايي فيروز

nrg نوشته شده:ببخشید اگه واسه جواب خیلی بیتابی کردم، اینا استرسهای مادرانس دیگه :(
اما یخورده گیج شدم! از اونجایی که گفتید " به لطف خدا در مسیر کلیه لگنچه لوله های ادراری انسدادی وجود ندارد که اگر داشت ادرار در این مسیرها محبوس شده و کلیه جنین دچار هیدرونفروز میشد " و در آخر فرمودید : " قطرقدامی خلفی لگنچه یا همان apاگر در زیر ۳۰هفته بیشتر یا مساوی ۴باشد و بعد ۳۰هفته بالای ۷ نشانه هیدرونفروز است " از اونجایی که بچه من زیر 30 هفته 4-5 بوده پس میشه هیدرونفروز؟!!؟
هیدرونفروز خیلی خطرناکه؟! درمانش چیه؟ بچه اذیت میشه؟ :(
یه سوال دیگه هم دارم از حضورتون: ادرار نکردن بچه در اون لحظه میتونه دلیل بر ورم کلیه اش در اون لحظه شده باشه :?:
ممنون میشم جواب بدید.
عزیزم سلام بهتره نگرانی رو کنار بذاری و با اطلاعات جسته و گریخته خودت رو نگرانتر نکنی و به پزشکت اعتماد کنی اما چون سوال کردی اطاعت امر..
قطر apلگنچه جنین شما در حداقل مقدار کم خطرترین گروه قرار دارد.خیلی بعید به نظر می رسد که مشکلی باشد.هیدرونفروز یک مشکل مقطعی و لحظه ای نیست .من هم نظر با پزشک شما تنها سونوگرافی کنترلی رو توصیه میکنم
كارشناس مامايي فيروز

سلام
کلا مشکلات کلیه و مجاری ادراری جنین هیچ کدام حاد نیستند مگر اینکه آژنزی و تشکیل شدن یک عضو و...باشد.
الباقی فقط اگر در سونوهای بعدی تائید شد به دکتر نوزادان پس از تولد اطلاع می دهند تا اگر نوزاد تظاهرات بالینی نظیر مشکلات ادراری و ... داشت سونوگرافی شود و ...
اما مشکل حاد و جدی نیست نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام 24 سالمه هفته 12 nt 3.15 بود امینوسنتز انجام دادم گفتن جنین مشکل کروموزومی نداره بعدش ک سونوی انومالی رفتم گفتن کلیه راست جنین دیده نمیشه دارم دیوونه میشم کل بارداریم استرس دارم فقط کمکم کنید باید چیکار کنم؟

به خاطر ان تی :سونوی 3 بعدی و اکوی قلب جنین در 18 هفته توصیه می شود
در مورد کلیه: در 12 هفته ممکن است به دلیل کوچک بودن جنین کلیه دیده نشده باشد
اما در سونوی آنومالی 17 هفته باید رویت شود. و آن زمان است که تشخیص داده می شود و ...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان