تشکیل قلب جنین

با سلام وخسته نباشید به شما کارشناس عزیز
اولین تاریخ برای تشکیل قلب جنین کیه؟من آز خون دادم مثبت بود در روز 35 سونو داخل مطب انجام دادم گفت ساک تشکیل شده ولی برای تشخیص تشکیل قلب جنین الان زوده .امروز 16 /2/90 هستش ومن آخرین پریودم 1/1/90بود چون من آبان سال 88 حاملگی پوچ داشتم خیلی نگرانم که این دفعه هم پوچ باشه.علایمی که الان دارم متورم بودن سینه و بعضی وقتها وسط کمرم درد دارم واحساس می کنم مثل قبل غذام هضم نمیشه لطفا راهنماییم کنید آیا من باردارم یا نه پوچه؟ متشکرم

سلام
دوست عزیزم تشخیص بارداری طبیعی از پوچ تنها با دیده شدن فتال پل(طناب جنینی) در سونو داده می شود که بعد از آن هم طبیعتاً در یک بارداری طبیعی انتظار دیده شدن ضربان قلب را داریم.
در 5 هفته فتال پل و در 7 هفته ضربان قلب جنین در سونو شکمی انتظار داریم دیده شود.
شما نیز امروز 19 اردیبهشت ماه، 7 هفته هستید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام تشکر ازاین که جوابم را دادید من دیروز (روز 48)از پریودم سونو دادم دکترم گفت پوچ نیست قلب جنین دیده شد ولی در کارت مراقبت دوران بارداری در قسمت FHR تعداد ضربان ننوشت .می ترسم فقط به خاطر استرسم به من دلداری داده باشه در ضمن سینه هام همچنان متورم هستش.دلیلش چه می تونه باشه ؟سوال دیگری که داشتم در هفته 7 منظورتان بعد از اتمام 49 روز یا نه تا49 روز ؟قبلا از راهنماییتان متشکرم.این همه سوال فقط به خاطر اضطرابه

amirata نوشته شده:سلام تشکر ازاین که جوابم را دادید من دیروز (روز 48)از پریودم سونو دادم دکترم گفت پوچ نیست قلب جنین دیده شد ولی در کارت مراقبت دوران بارداری در قسمت FHR تعداد ضربان ننوشت .می ترسم فقط به خاطر استرسم به من دلداری داده باشه در ضمن سینه هام همچنان متورم هستش.دلیلش چه می تونه باشه ؟سوال دیگری که داشتم در هفته 7 منظورتان بعد از اتمام 49 روز یا نه تا49 روز ؟قبلا از راهنماییتان متشکرم.این همه سوال فقط به خاطر اضطرابه
سلام
مطمئن باشید هرگز کسی برای دلداری چنین حرفی نمی زند به دلتان بد راه ندهید خیلی اوقات تعداد ضربان را نمی نویسند.
تورم و دردناکی و حساسیت سینه ها در باردرای طبیعی ست.
بعداز 49 روز
سعی کنید آروم باشید عزیزم همه چیز به لطف خداطبیعی ست...
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من روز شنبه رفتم سونو ، سن بارداری 6 هفته و 3 روز بود و crl م 8 میلی متر بود و قلب جنین مشاهده نشد امروز می خوام برم سونو واژینال ، آیا امروز قلبش مشاهده می شه؟ امروز 7 هفته هست

سلام من روز شنبه رفتم سونو ، سن بارداری 6 هفته و 3 روز بود و crl م 8 میلی متر بود و قلب جنین مشاهده نشد امروز می خوام برم سونو واژینال ، آیا امروز قلبش مشاهده می شه؟ امروز 7 هفته هست

سلام
باران عزیزم ما در 5 هفته انتظار دیدن کیسه زرده و طناب جنینی را داریم اما با یک سونو قضاوت علمی نیست و باید 1 هفته دیگر سونو تکرار شود.
من رو هم مطلع کنید.
كارشناس مامايي فيروز

roghi نوشته شده:سلام من روز شنبه رفتم سونو ، سن بارداری 6 هفته و 3 روز بود و crl م 8 میلی متر بود و قلب جنین مشاهده نشد امروز می خوام برم سونو واژینال ، آیا امروز قلبش مشاهده می شه؟ امروز 7 هفته هست
سلام
بله در 7 هفته در سونوی واژینال انتظار دیده شدن ضربان قلب جنین را داریم...
كارشناس مامايي فيروز

Re: تشکیل قلب جنین

سلام من امروز رفتم سونو گفت ۴هفته و شش روزته ولی من تاریخ پریودم یادم نیست دقیق,به دکترم گفته بودم ۲۵ شهریور حدودا تاریخ اخرین پریودمه,دکترم میگه تو از چهار هفته بیشتری یعنی ۶هفته و نیم و میگن چون قلب بچت دیده نشده بارداریت پوچه تا دو هفته دیگه سقط میشه,درسته؟؟؟خیلی نگرانم تو رو خدا جوابمو زود بدین اگه میشه,مرسی

6 هفته و دو روز بوده اید. اگر پریود بی نظم دارید ممکن است لقاح دیرتر صورت گرفته باشد . برای چنین احتمالاتی، باید 2 هفته صبر کنیم و در این فاصله نگرانی نباید داشته باشید چراکه موارد این چنینی زیاد است که در سونوی بعدی جنین و .. دیده می شوند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من ٨ ماه پيش سقط داشتم بعد از ازمايشها و نظر دكتر دوباره اقدام كردم اين ماه باردار شدم ٦ خرداد اولين روز قاعدگي بود امروز٩٦.٤.١٣ رفتم پيش يه دكتر براي معاينه گفت الان ٦ هفته اي!! بعد سونو واژينال كرد گفت ساك بزرگتر از ٦ هفته است ولي قلب تشكيل نشده كه مشكوكه و احتمال داره باز سقط كني؟ اين مطلب درسته!! بعدم گفتن ازمايشهاي كمي داده بودي و قابل تشخيص نيست!! من بعد از مشورت با دو پزشك زنان و دكتر ژنتيك اقدام به بارداري كردم.تو ماشين حساب بارداري ٥ هفته و ٣ روز رو نشون ميده! به نظرتون چيكار كنم؟

سلام
اولین آزمایش مثبت یا بی بی چک چه تاریخی بوده عزیزم؟
تا 17 تیر 6 هفته بوده اید.
و از نظر تجربه حداقل 1 هفته زمان را برای رویت قلب می توانیم بدهیم و آنقدرها غیر طبیعی نیست.
نگرانی ندارد فعلا عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

وضعیت تاهل:متاهل
تعداد فرزند:ندارم
سلام
تاریخ آخرین پریود من ۶ خرداد بود و روز ۲۷ پریودم که موعد پریودم هم بود با بیبی چک متوجه شدم باردارم..فقط حوالی تخمک گذاری هم اقدام داشتم..روز۲۸ هم آزمایش دادم بتا ۳۳۵ بود از همون روز ۲۷ که بیبی چک مثبت شد لک بینی خفیف داشتم در حد دو تا لکه کوچیک قهوه ای به فاصله چهار پنج ساعت در روز به دکتر گفتم شبی یدونه شیاف پروژسترون ۴۰۰ داد و روزی یدونه قرص دوفاستون که لکه ها بعد دو روز قطع شد تا یک هفته بعدش که دوباره بعد از یکم پیاده روی و خرید دو روز لکه های خفیف دیدم و روز سوم لکه ها بیشتر شد و بعد دفع ادار به وضوح جریان داشت اما همچنان قهوه ای بود و خونریزی نبود به دکترم گفتم گفت ۴ تا قرص دوفاستون با هم بخور و صبح سریع بیا سونوگرافی اورژانسی تا وضعیت جنین بررسی بشه..سن بارداری من با توجه به آخرین تاریخ پریود ۵ هفته و ۴ روز بود که سونو واژینال انجام داد و گفت ۶ هفته تمامی، همه چیز نرماله ساک تشکیل شده و قلب جنین ۱۵۲ بار در دقیقه میزنه و اندازه جنین ۳.۶ میلی متر و وضعیت دهانه رحم هم خوبه و جفت به صورت خلفی در حال تشکیله..دکتر گفت شیاف رو همچنان هر شب بزارم و روزی دوتا دوفاستون تا قطع شدن لکه ها استفاده کنم و استراحت کنم..دو روز بعد بعد ی نزدیکی کوتاه و سطحی دوباره لک بینی م بیشتر شد و یدونه کپسول ترنسید ۲۵۰ خوردم و لک بینی کم شد و دو روزه به صورت خییلی تیره و کمتر ادامه داره.. سوال اولم اینه دلیل لکه بینی من چیه؟ این لکه بینی با دارو باید قطع بشه ؟ آیا این لکه بینی خطرناکه؟ داروهایی که استفاده میکنم برا جنین عوارض داره؟ آیا با توجه به نتیجه سونوگرافی خطر سقط وجود داره؟
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان