تعیین سن جنین

سلامی گرم خدمت کارشناس عزیز
یک سوالی که ذهن من را در گیر کرده این است که (تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی من 15/12/89 بوده و دوره سیکل ماهانه من بین 26 الی 27 می باشد ) در تاریخ 28/1/90 سونوی به شرح ذیل داشتم :
رحم حاوی G.Sac با راکسیون دسیدوای نرمال می باشد
سن حاملگی 3/5 می باشد
ضایعه فضاگیر در آنکس ها مشاهده نشد
جهت بررسی از نظر امبریو سونو در دو هفته دیگر توصیه می شود
این در حالی است که شما در مورخه 23/1/90 سن حاملگی را 2/5 حساب کردید دلیل این اختلاف چیست و آیا نتیجه سونو با توجه به این که سقط قبلی من مولار بوده طبیعی است.
در ضمن من دیشب یک لک قهوهای دیدم اما ادامه دار نبود
باز هم از پاسخ های دلسوزانه شما ممنون .

سلام
دوست عزیزم لکه بینی در بارداری جزو مواردی ست که حتی اگر کم باشد و یا ادامه دار نباشد سریعاً باید به درمانگر باردرای تان اطلاع دهید. پس سریعاً این کار را انجام دهید دوست خوبم!
در مورد سن بارداری: در تاریخ 28 فروردین که سونو دادید، طبق اولین روز آخرین قاعدگی، سن بارداری شما 6 هفته بوده است. که شما فرمودید سونو 5 هفته و 3 روز تخمین زده است.(اگر درست متوجه شده باشم)
سونوی اوائل بارداری با دقت ترین سونو به حساب می آید و اختلافش با سن از روی قاعدگی، با سونو های بعدی کمتر است. با این حال گاهی همین اختلاف کوچک در این سونو هم دیده می شود . میزان این اختلاف د رمورد شما هم (یعنی 4 روز)غیر طبیعی نیست و این مساله موردی برای شک به مولار نیست.
بدیهی ست با سونوی بعدی و دیدن کیسه زرده و طناب جنینی مطمئن تر خواهیم شد انشالله!
من رو از اقدامات بعدیتون مطلع کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان