Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

ببخشیدیه سوال دیگه داشتم.من در چهار هفته و پنج روز یه سونو دادم که نوشته اندازه ساک حاملگی ۱۰mm و yolk sac مشاهده شد.بعد از دو هفته که برای تشکیل قلب رفتیم سونو نوشته که جنین مشاهده شد و سن بر اساس CRL=3 پنج هفته و شش روز و خونریزی ساب کریونیک مشاهده میشه.آیا جنین سقط شده؟

با عرض سلام و خسته نباشید
لطف مبکنید اگه به سوال من جواب بدید
تاریخ اخرین پریود من 21 اسفند 96بود و الان هفت هفته و چهار روز هست که تست بتای من مثبت شده.هفته پنج و 3روز سونوگرافی در مطب خود پزشکم انجام دادم که ساک تشکیل شده بود بدون پل جنینی و کیسه زرده بود قطر ساک 10میلی و معادل 5هفته بودبا نظر پزشکم 10 روز بعد دوباره سونو دادم اما باز هم ساک بدون جنین درست 7 هفته اما در سونو 5 هفته و 5روز و قطر 14 میلی گزارش شد از اونروز تا حالا من خواب ندارم و دارم از فکرو خیال دیوونه میشم.من هیچ لکه بینی و انقباض شکمی هم ندارم و هیچ گونه ویاری هم ندارم فقط کمی کمر درد وقتی که زیاد فعالیت کنم دارم به نظرتون من در چه وضعیتی هستم ایا ممکنه حاملگی پوچ باشه؟

ba1365 نوشته شده:ببخشیدیه سوال دیگه داشتم.من در چهار هفته و پنج روز یه سونو دادم که نوشته اندازه ساک حاملگی ۱۰mm و yolk sac مشاهده شد.بعد از دو هفته که برای تشکیل قلب رفتیم سونو نوشته که جنین مشاهده شد و سن بر اساس CRL=3 پنج هفته و شش روز و خونریزی ساب کریونیک مشاهده میشه.آیا جنین سقط شده؟
سلام عزیزم
فعلا این دو سونوتون که : در حد 1 هفته تاخیر رشد گزارش شده که شاید خطای سونو باشد اما در عوض در دومی جنین رویت شده ( که در اولی فقط کیسه زرده بود)
سونو با اختلاف 1 تا 2 هفته باید تکرار شود
كارشناس مامايي فيروز

Mahoora نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید
لطف مبکنید اگه به سوال من جواب بدید
تاریخ اخرین پریود من 21 اسفند 96بود و الان هفت هفته و چهار روز هست که تست بتای من مثبت شده.هفته پنج و 3روز سونوگرافی در مطب خود پزشکم انجام دادم که ساک تشکیل شده بود بدون پل جنینی و کیسه زرده بود قطر ساک 10میلی و معادل 5هفته بودبا نظر پزشکم 10 روز بعد دوباره سونو دادم اما باز هم ساک بدون جنین درست 7 هفته اما در سونو 5 هفته و 5روز و قطر 14 میلی گزارش شد از اونروز تا حالا من خواب ندارم و دارم از فکرو خیال دیوونه میشم.من هیچ لکه بینی و انقباض شکمی هم ندارم و هیچ گونه ویاری هم ندارم فقط کمی کمر درد وقتی که زیاد فعالیت کنم دارم به نظرتون من در چه وضعیتی هستم ایا ممکنه حاملگی پوچ باشه؟
سلام بله متاسفانه احتمال بارداری پوچ هست
اما خوب یک سونو با اختلاف 1 هفته از آخری در مرکز معتبر دیگری ضرورت دارد تا تشخیص قطعی شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ببخشید من امروز بعد از یک هفته سونوگرافی رفتم یعنی هفته هشتم گفتند ساک حاملگی و کیسه زرده هم این بار دیده شد اما جنین رویت نشد و دکتر سونوکمی شک داشت و گفت بازم یه هفته دیگه تکرار بشه به نظرتون ممکنه جنین تشکیل بشه من خودم حس میکنم حالت های حاملگیم کم شده اما سونو گفت این پوچ تلقی نمیشه به نظرتون چی میشه من بازم صبر کنم یا برای سقط اقدام کنم اگه صبر کنم خطری نداره من هیچ لکه بینی هم ندارم

سلام
تا جنین دیده نشود احتمال پوچ رد نمی شود اما خوب دیده شدن کیسه زرده کمی از احتمال پوچ بودن می کاهد.
با توجه به زمان زیادی که از مثبت شدن بی بی چکتون گذشته است احتمال اینکه جنین رویت شود و... کم است اما خوب نظر درمانگر بالینی شما ارجح است
شاید با اختلاف 1 هفته دیگر از قبلی اگر تکرار شود تشخیص 100 درصد شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ببخشید تاریخ آخرین پریود من ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ بود و روز ۲۲ اردیبهشت برای سونوی تشکیل قلب رفتم. که توی این سونو زده yolk sac و fetal poleمشاهده شد ولیfhr مشهود نبود. Gs را ۱۲ میلیمتر و crlرا ۲ میلیمتر زده و بر این اساس سن حاملگی ۵ هفته و ۱ روز تشخیص دا ده شده در حالیکه من ۷ هفته و ۴ روز بودم. من پریود منظم داشتم و مشکل خاصی نداشتم. با این تفاسیر ۲ هفته اختلاف بین بارداری و سن حاملگی غیرطبیعی نیست؟ چقدر احتمال داره سونو واژینال بعدی قلب را نشون بده. ممنونم.

سلام. وقت بخیر
من پریودهای نامنظم دارم . روز اول آخرین دوره پریودم ۱۵فروردین بود . در روز ۳۳ دوره ام یعنی ۱۶ اردیبهشت با جواب مثبت آزمایش و بتای ۴۹۲۰ به دکتر مراجعه کردم .سونو واژینال شدم و دکتر با تعجب گفت پنج هفته هستم و تخمک ذاریم زودتر از ۱۳ دوره ام بوده.ساک حاملگی دیده شد و گفت داخل رحم هست و پوچ نیست. قرار شد دو هفته بعد یعنی ۳۰ اردیبهشت برم سونو. اما من بخاطر لکه بینی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت رفتم و سونو شکمی انجام شد. در سونو شکمی ساک حاملگی به اندازه ۲۹در۹ میلیمتر دیده شد و بدون فتال پل و یولک ساک هم دیده شد. گفتن با توجه به قطر من ۷هفته و دوروز دارم . همچنین مقداری هموراژی رتروکوریونیک در قسمت تحتانی ساک حاملگی به قطر ۴ میلیمتر دیده شد.
سوالات من :
ایا سن بارداری من درست تخمین زده شده؟آیا برای دیده نشدن فنال پل دیر است؟ آیا نیاز به سونو واژینال برای دقت بیشتر هست؟و اینکه آیا هموراژی که دیده شده مسئله غیر عادی است؟آیا مصرف روزانه دو عدد دوفاستون و دو عدد شیاف پروژسترون واژینال ممکن است باعث رشد بیش از حد ساک حاملگی و درنتیجه تخمین اشتباه سن بارداری شده باشد؟
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 23 مهمان