Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

درخلف جفت تصویر یک ناحیه هایپوکوهتروژن کیستیک به سایز ۱۴×۱۴مشهود اسا که تشخیص افتراقی ان میتوان به sch. Partial mole اشاره کرد
سلام خسته نباشد . تو سونو خواهرم دو ساک هست یک هفت هفته و دیگری شش هفته . با این متن بالا. خواهش میکنم راهنمایی کنید

سلام مى شه بگيد معنى اين چى مىشه؟من خيلى روزاى بدى داشتم واقعا كمكم كنيد
نسج تر و فتوپلاستيك سير كورال مى باشد
ضربان قلب در حال حاضر در فوتال پل ديده شد
سن حاملگى بر حسب crl=3/1mmو معادل 5w,6d تعين شد
مايع امونتيك متناسب با باردارى
ساك حاملگى همراه با فتال پل و يولك ساك مى باشد

البته من فقط اون قسمت نسجتر و فتوپلاستيكشو نمى فهمم
چون تا قبل از اين سونو سونوهاى قبلي از روى شكمم در ٢ هفته پشته هم ٥ هفترو نشون داد و گفت احتمالا پوچه من سابقه قبلىم حاملگى پوچ داشتم
دكترم گفت واژينال برم و تصميم اخرو بگيرم كه در سون واژينال جنين و قلب وجود داشت

Hadismajd نوشته شده:درخلف جفت تصویر یک ناحیه هایپوکوهتروژن کیستیک به سایز ۱۴×۱۴مشهود اسا که تشخیص افتراقی ان میتوان به sch. Partial mole اشاره کرد
سلام خسته نباشد . تو سونو خواهرم دو ساک هست یک هفت هفته و دیگری شش هفته . با این متن بالا. خواهش میکنم راهنمایی کنید
سلام عزیزم
احتمال مول ناقص داده شده
درمانگرشون رو بایدمطلع کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
من امروز رفتم سونوگرافی گرفتم جوابشو گرفتم جوابش ازین قراره:
تصویر یک ساک حاملگی باMSD تقریبی4 معادل 4 هفته و 6 روز بدون پل جنینی , کیسه زرده ویا ضربان قلب درون حفره اندومتر مشاهده شد
هموراژی در اطراف ساک مشاهده نشد
پزشک معالجم گفته دو هفته دیگه دوباره سو نو گرافی بگیرم
میخاستم نظر شما رو هم بدونم
با تشکر

سلام خسته نباشید
تصویر یک ساک حاملگی باMSD تقریبی4 معادل 4 هفته و 6 روز بدون پل جنینی , کیسه زرده ویا ضربان قلب درون حفره اندومتر مشاهده شد
با تشکر

حوا نوشته شده:سلام خسته نباشید
با تشکر
سلام بله درسته سونو زود بوده و باید 2 هفته بعد تکرار شود تاتشخیص بتوانیم بگذاریم
كارشناس مامايي فيروز

سلام.ممنون از جوابدهی های عالیتون.من دیروز رفتم سونو برای بارداری،داخل سونو قید شده که تصویر ساک حاملگی با حدود منظم حاوی کیسه زرده در کاویته اندومتریال رحم مشهود میباشد.قطب جنینی واضحی دیده نشد.decidual reactionاطراف ساک در حد نرمال است.سن حاملگی براساس ۵م.م،gsمی باشد.این به چه معناست؟سن حاملگیم چقدره؟قطب جنینی رویت نشد،یعنی بارداری پوچ؟یا زود رفتم برا سونو؟ممنون از جوابدهیتون

سلام خانم دکتر خسته نباشید. من یه مشکلی برام پیش آمده خواهش می‌کنم کمکم کنید من حدود دوسال پیش باردار شدم اما به دلیل تشکیل نشدن قلب مجبور به سقط شدم ۵ هفته و ۶ روز سونو گرافی برام نوشته بود.الان مجدد باردار شدم قبل بارداری کلی آزمایش دادم همه آزمایشات خوب و نرمال بود از سه ماه قبل هم یدوفولید اسید خوردم با متفورمین بعد سه ماه باردار شدم آخرین بار از زمان اولین روز ‌پریودیم ۹۶/۸/۲۸بوده که به حساب الان ۷ هفته هستم دیروز دکتر برام سونوگرافی انجام داد همه چیز رو نرمال گفت اندازه ساک و جنین با ضربان قلب منظم ۶ هفته ۳ روز اما بهم گفت کیسته زرده تشکیل نشده برام برای دوهفته آینده مجدد سونوگرافی نوشته .اما الان خیلی ناراحتم میشه کمکم کنید خیلی خطرناک

سلام خدمت کارشناس محترم
تاریخ اولین روز آخرین پریود من 29 آبانماه بوده است و یکم دی آزمایش بتای من عدد 1079 رو نشون داده و دکترم طبق محاسبات گفت در شش هفته ای اولین سونوی خودتو انجام بده و من در تاریخ 11 دی ماه که اولین سونو رو انجام دادم به حساب خودم باید باید شش هفته ای رو نشون میداد که سونوگرافی سن زیر پنج هفته ای رو نشون داده است و در آن ساک حاملگی با سن زیر پنج هفته همراه با یولک ساک دیده شد و فتال پل دیده نشد می خواستم بدونم با این تفاسیر من کی باید سونوی بعدی رو انجام بدم و آیا زودتر می تونم از پوچ بودن حاملگی اطمنیان حاصل کنم
آیا سریعتر می تونم به اطمینان برسم؟

سلام من ۳۲سالمه ویه پسر۶ساله دارم الان باردارم آخرهفته۵ بخاطر اینکه مقداری خون در دستمال دیدم سونو دادم گفتن ساک بارداری کوچیکه سابقه ی عمل کیست تخمدان هم دارم خیلی نگرانم دکتر میگه احتمال سقط هست !! آیا نزدیکی داشتن خطرناکه؟؟

Mami32 نوشته شده:سلام من ۳۲سالمه ویه پسر۶ساله دارم الان باردارم آخرهفته۵ بخاطر اینکه مقداری خون در دستمال دیدم سونو دادم گفتن ساک بارداری کوچیکه سابقه ی عمل کیست تخمدان هم دارم خیلی نگرانم دکتر میگه احتمال سقط هست !! آیا نزدیکی داشتن خطرناکه؟؟
سلام عزیزم
نگران نباشید
فقط با سونوی بعدی بعد از 2 هفته می توان تشخیص گذاشت
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان