Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

سلام و خسته نباشی
صحبت شما درست بود من روز سه شنبه با نظر دکترم کورتاژ کردم،ولی چیزی که تو ذهنم و منو اذیت میکنه نگرانم برای بارداری بعدی که ایا ممکنه این اتفاق تکرار شه،میخوام بدونم چه دلایلی باعث عدم رشد جنین میشه ،شما چه توصیه هایی برای بارداری بعدی دارین،تو را خدا راهنماییم کنین ،از لحاظ روحی خیلی حالم بده

سلام
عزیزم اگر 1 بار سابقه ی سقط دارید که کلا نگرانی ندارد
توقف رشد جنین و نداشتن ضربان قلب و یا حتی بارداری پوچ اغلب به دلیل اختلالت کروموزومی محصول لقاح نسبت داده می شوند و 1 بار تجربه ی آن نگرانی و علت یابی و ... نمی خواهد
با این حال اگر بخواهید می توانید برخی تست های آزمایشگاهی(انعقادی، هورمونی و ویروسی) و نیز معاینه و پاپ(در صورت مشکل دار بودن قبلی و یا نداشتن چک قبلی) داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید .من امروز رفتم سونوانجام دادم نتیجه سونو این بود میشه لطفا منو راهنمایی کنید.
تصویر ساک حاملگی با جایگزینی و واکنش دسبدوال مناسب با متوسط,قطر ۵ mm معادل ۵ w درون رحم دیده شد.
تصویر واضحی به نفع وجودامبریو.hr مشاهده نشد
در تخمدان سمت راست کیست لوتءال به قطر ۱۶ mm دیده شد.
توده یا کیست در ادنکس,چپ دیده نشد.

neda6320 نوشته شده:سلام خسته نباشید .من امروز رفتم سونوانجام دادم نتیجه سونو این بود میشه لطفا منو راهنمایی کنید.
تصویر ساک حاملگی با جایگزینی و واکنش دسبدوال مناسب با متوسط,قطر ۵ mm معادل ۵ w درون رحم دیده شد.
تصویر واضحی به نفع وجودامبریو.hr مشاهده نشد
در تخمدان سمت راست کیست لوتءال به قطر ۱۶ mm دیده شد.
توده یا کیست در ادنکس,چپ دیده نشد.
سلام
فعلا یک سونوی نرمال از یک بارداری با سن کم است که باید 2 هفته بعد تکرار شود تا جنین و قلب هم رویت شود.
قاعدتا باید حدود تاخیر قاعدگی در حد 1 هفته بوده باشید نه بیشتر.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید ممنونم ازاینکه جواب سوالمو دادید.
من اولین روز از اخرین قاعدگیم یک مهر ۹۶ بود.قاعدگی های من همیشه منظم بودند دکترم گفتند که رشد کافی نداشته و اختلاف سه هفته ای امکان سقط دارد و دقیقا لک بینی من به خونریزی تبدیل شد و دوروز بعد از سونو اولی سونو رو مجددا تکرار کردم و در سونو جدید گفتند که دفع شده و همه چیز نرمال بود.
نتیجه سونو جدید
رحم به ابعاد و اکوی طبیعی ضخامت اندومتر ۹mm دیده شد
تخمدانها ابعاد و اکوی طبیعی دارند
تصویری به نفع وجود توده یا کیست در ادنکسها مشهود نیست
مایع ازادیا توده در کاوینه لگنی مشاهده نشد
خیلی ناراحتم گفتند احتمالا حاملگی پوچ بوده .چون جنین هم ندیدن .بازم هم امکان تکرار وجود دارد درضمن خودش دفع شد.من دو تیکه لخته خونی رو دیدم .

تفسیر سونوگرافی

با سلام، متن سونوگرافی به شرح ذیل است. تصویر یک ساک حاملگی با واکنش دسیدوایی نرمال در موقعیت مناسب در کاویته رحم مشاهده شد، کیسه زرده مشاهده شد ولی Fetal pole مشاهده نشد، ضایعه پاتولوژیک در اطراف ساک بارداری مشهود نیست، سن حاملگی msd=16mm حدود 6w+1d میباشد،همچنین ضایعه کیستی به قطر تقریبی 5 میلی متر در کاویته اندومتریال مشاهده می شود که میتواند ساک حاملگی دیگر و یا ساک کاذب باشد،که دکتر گفت یک هفته تا ده روز دیگه سونوگرافی واژینال انجام بدم ناگفته نماند که اولین روز از آخرین پریود من 1 مهر 96 بوده و سن بارداری به گفته دکتر 7 هفته و 3 روزه، ولی دکتر گفت هیچ نظری نمیتونه بده تا سونوگرافی بعدی، تورو خدا زود جوابمو بدین، خواهش میکنم خیلی حالم بده یعنی امکان داره بارداری پوچ باشه؟؟آیا با توجه به سونو مشکلی در بارداری من وجود داره تورو خدا کمکم کنید خیلی حالم بده
آخرین ويرايش توسط 1 on امیدوار, ويرايش شده در 0.

Re: ساك حاملگي و كيسه زردم

خانم دکتر تو پاسخ یکی از همین پستها شما گفتید که تشکیل کیسه زرده بارداری پوچ رو رد میکنه، خانم دکتر اینکه سن بارداری من با چیزی که سونوگرافی نشون داده همخوانی نداره آیا این ایجاد مشکل میکنه، روز اول آخرین پرید من 1 مهرماه بوده و نا گفته نماند که من همیشه پریدم یکی دوروز عقب میفتاد، تورو خدا خانم دکتر شما یه چیزی بگین که امیدوار بشم، من اصلا لکه بینی و خونریزی یا دل درد وکمر درد هم ندارم و مشکلی هم ندارم آیا اینا هیچکدوم نشونه خوبی نیست، خواهش میکنم شما امیدوارم کنید

Re: تفسیر سونوگرافی

امیدوار نوشته شده:با سلام، متن سونوگرافی به شرح ذیل است. تصویر یک ساک حاملگی با واکنش دسیدوایی نرمال در موقعیت مناسب در کاویته رحم مشاهده شد، کیسه زرده مشاهده شد ولی Fetal pole مشاهده نشد، ضایعه پاتولوژیک در اطراف ساک بارداری مشهود نیست، سن حاملگی msd=16mm حدود 6w+1d میباشد،همچنین ضایعه کیستی به قطر تقریبی 5 میلی متر در کاویته اندومتریال مشاهده می شود که میتواند ساک حاملگی دیگر و یا ساک کاذب باشد،که دکتر گفت یک هفته تا ده روز دیگه سونوگرافی واژینال انجام بدم ناگفته نماند که اولین روز از آخرین پریود من 1 مهر 96 بوده و سن بارداری به گفته دکتر 7 هفته و 3 روزه، ولی دکتر گفت هیچ نظری نمیتونه بده تا سونوگرافی بعدی، تورو خدا زود جوابمو بدین، خواهش میکنم خیلی حالم بده یعنی امکان داره بارداری پوچ باشه؟؟آیا با توجه به سونو مشکلی در بارداری من وجود داره تورو خدا کمکم کنید خیلی حالم بده

سلام
دوست عزیز! واقعیت این است که تا وقتی سونوی دوم دال بر تائید یا رد سونوی قبلی نیاید طبق تجربه نمی توان تشخیصی گذاشت.
بهتر است سونو توسط پزشک حاذق انجام شود و واژینال باشد تا اگر بارداری خارج از رحم مطرح بودْ‌زودتر تشخیص داده شود
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
به تازگي متوجه شدم كه باردارم. طبق نظر پزشكم بر اساس تاريخ اخرين پريود سن بارداري ٦ هفته در نظر كرفته شده بود. همان روز براي سونو اقدام كردم كه نوشته شده بود يك early gs به چشم ميخورد و سونو واژينال را پيشنهاد داده بودند. همان روز (دو هفته بعد از تاخير در پريود) سونو واژينال را انجام دادم كه نتيجه به شرح زير است
بر روي آندومتر در قعر كاويته يك gs به چشم ميخورد كه با توجه به msd=7-8mm سن حاملگي در حدود 5-6 هفته از lmp ميباشد. درون ساك يك كانون اكوژن به نشانه fp احتمالي به طول 5mm بدون ضربان قاب مشهود است. با توجه به مجموع يافته هاي فوق با توجه به lmp موضوع missed abortion (مرگ جنين در مراحل اوليه) مطرح است. و اينكه سونو رو بايد هفته بعد تكرار كنم
همان روز تيتر بتا 3971 بود.
ميشه لطفا نظرتون رو بفرماييد و اينكه اوضاع خيلي بد و اميدي نيست؟

Roniya نوشته شده:با سلام
به تازگي متوجه شدم كه باردارم. طبق نظر پزشكم بر اساس تاريخ اخرين پريود سن بارداري ٦ هفته در نظر كرفته شده بود. همان روز براي سونو اقدام كردم كه نوشته شده بود يك early gs به چشم ميخورد و سونو واژينال را پيشنهاد داده بودند. همان روز (دو هفته بعد از تاخير در پريود) سونو واژينال را انجام دادم كه نتيجه به شرح زير است
بر روي آندومتر در قعر كاويته يك gs به چشم ميخورد كه با توجه به msd=7-8mm سن حاملگي در حدود 5-6 هفته از lmp ميباشد. درون ساك يك كانون اكوژن به نشانه fp احتمالي به طول 5mm بدون ضربان قاب مشهود است. با توجه به مجموع يافته هاي فوق با توجه به lmp موضوع missed abortion (مرگ جنين در مراحل اوليه) مطرح است. و اينكه سونو رو بايد هفته بعد تكرار كنم
همان روز تيتر بتا 3971 بود.
ميشه لطفا نظرتون رو بفرماييد و اينكه اوضاع خيلي بد و اميدي نيست؟

با سلام مجدد من دوباره امروز سونوگرافي واژينال رفتم كه جنين واضح ديد و بر اساس crl هفت و نيم ميليمتري سن حاملگي رو شش هفته و پنج روز بدون ضربان قلب ديد و ميخوام چن روز ديگه براي ضربان قلب برم. به نظرتون ممكن ضربان قلب جنين شنيده بشه يا خيلي دير شده؟
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 32 مهمان