Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

سلام عزیزم...توی پستای قبلی گفتم که شوهرم آزو اسپرم بود و الان با دارو درمان شده...به دکتر که گفتم این شرایطو داشتیم و ۳ ساله بچه دار نشدیم...تا الان خدا رو شکر لکه بینی ندارم...قبط سقط و ...هم نداشتم...فقط گفت نزدیکی نداشته باش؟؟؟واسه چی

خانم دکتر تورو خدا کمک....امروز صبح بعد اینکه شیافمو گذاشتم یک ساعت بعدش یک ذره لک قرمز دیدم...خیلی کم بود...ولی واقعا نگرانم....دارم میمیرم از استرس...امروز ۸ هفتم تموم میشه و میدم توی ۹ هفته....گاهی خیلی کم گفتم بهتون که دردای دور ناف و زیر نافم دارم...چیکار کنم؟؟؟؟

سلام
نگران نباشید حتی اگه خونریزی هم داشته باشید نشانه از دست دادن بارداری نیست
نهایتا دارو و استراحت و پیگیری های سونوتون متفاوت میشه
عزیزم این جملات بالا رو لطفا با دقت بخوانید.
آگاهی داشتن باعث میشه آرامش داشته باشید...
به خدا توکل کنید و با استرس بیخودی بارداری تون رو به مخاطره نیاندازید
در مورد لک:
اول پزشکی که تحت نظرش هستید رو مطلع کنید
شیاف تون می تونه هر دوازده ساعت باشه. حتما سیکلو ژست باشه
گاهی آمپول هم تجویز میشود
تشخیص با درمانگر شماست
استراحت و منع نزدیکی هم داشته باشید
تا وقتی از نبود لکه بینی آسوده خاطر بشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر....دیروز موقع لکه بینی رفتم دکتر....دکترم سونو واژینال کرد و ساک و جنین و ضربان قلبش بود...فقط بعد سونو لکه بینیم خیلی شدید شده...تا امروز هست...مثل عفونته و روزای اول پریودی اول قهوه ای تیره بود ولی گاهی به نظرم قرمزم هست...اسم شیافم فرنوژست هست(پروژسترون)خوبه این؟؟؟الان که سونو کردم جنین بوده الان واسه لکه بینیم چی کار کنم که خوب شم؟؟؟

سلام عزیزم...دیروز گفتم لکه بینی دارم...دیشب به خونریزی افتادم...رفتم سونو گفت جنین قلبش از کار افتاده و مرده...بلافاصله رفتم دکتر که تایید کرد حرفشو...گفت خودش دفع میشه اگه نشد باید کورتاژ بشی...دیشب نصفه شب دردام شروع شد و جنین و ساک حاملگی رو دیدم که دفع شد...الان متخصص گفت چند روز دیگه سونو بگیر ببینم احتیاج به کورتاژ تشخیصی هستی یانه؟؟؟الان سونو واژیناله یا شکمی؟؟؟چند روز دیگه باید برم که ببینم کامل دفع شده یا نه؟؟؟میشه کمکم کنی....خیلی خیلی دلم گرفته

الان بعد از سقط عفونت میگیرم؟؟؟چیکار کنم دچار عفونت نشم...چون دکترم دارویی نداده بهم؟؟؟؟یک سوال دیگه اینکه دیشب که سقط شد خودم فکر میکنم سقط کامل انجام شده ولی از بعد سقط خون ریزیم کمه...الان این چرا اینجوریه؟؟؟کم بوون خون بده

سلام خدمت كارشناس گرامي
lmp من ٢٧ آذر بود كه تاريخ ٢٣ بهمن رفتم سونو گفتن فتال پل به ديامتر ٢/٦ و كيسه زرده مشاهده شد ولي ضربان قلب ديده نشد گفته شد كه ده روز ديگه تكرار بشه دز ضمن تناقض بين ال ام پي و سن جنين بود كه پنج هفته و پنج روز رو نشون ميداد كه گفتن فرض بر اين ميزاريم كه ديگر باردار شدم
پنج همين ماه خونريزي كمي داشتم كه اورژانسي رفتم سونو گفتن ساك حاملگي ٣٨ ميليمتره و دقيقا ٩ هفته اس بازم فتال پل و كيسه زرده ديده شد بدون اينكه ضربان داشته باشه و گفتن پوچه صبركن تا يه هفته اگ نيفتاد برم بستري شم برا سقط در ضمن همون شب فقط خونريزي كمي داشتم و ديگه هيچي نيس حتي لك
از خدمت شما دوست عزيز چند تا سوال دارم
١- با وجود ديدن فتال پل و كيسه زرده بازم به اين مدل بازم حاملگي پوچ ميگن؟
٢- آيا فتال پل چون رشد چشم گيري نداشته مطمئنا سقط ميشه و هيچ اميدي نيس؟
٣-چطور اين اتفاق ميفته؟چه زمينه هايي ممكنه اين مشكل و فراهم كنه؟
متاسفانه من خودم كارمند اداري بيمارستان زنان هستم اما از بس هر كدوم از دكتراي اينجا يه چيز گفتن گيج و مبهوتم كردن
ديروز دكتر ميگه چون تنبلي تخمدان (خيلي كم) داشتم بايد متفورمين مبخوردم تا جنينم رشد كافي داشته باشه ميگه ابن بار روزي يه دونه حتما بخورم به نظر شما درسته؟
عذرخواهي ميكنم طولاني شد خواستم كامل شرح حال داده باشم
ممنون از پاسخ دهي و راهنمايي شما سرور گرامي

سلام
خبر پوچ نیست
اولا چون ضربان قلب رویت نشده با این که 9هفته در سونوی دومتون گزارش شده اما حتما برای تایید باید یک سونوی دیگر قبل مصرف دارو برای سقط داشته باشید و در مرکزی دیگر ترجیحا.
رایج است و اغلب به اختلالات کروموزومی محصول لقاح نسبتش می دهند. پس نگران نباشید
در مورد متفورمین در بارداری: خیر لااقل تا جایی که من می دونم
كارشناس مامايي فيروز

سلام. وقتتون بخیر
من 2 هفته پیش رفتم سونو گفت سن حاملگی با توجه به msd 6.83 کمتر از 5 هفته حاملگی هست و فتال پل و کیسه زرده دیده نشد. باز امروز بعد از 2 هفته رفتم سونو گفت سن حاملگی با توجه به msd 22.39 برابر 7 هفته و 2 روز هست و مجددا کیسه زرده و فتال پل رویت نشد و ساک حاملگی با واکنش ضعیف دسیدوا دیده شد. آیا امیدی به تشکیل هست یا باید سقط بشه؟ به نظرتان صبر کنم یا بستری بشم برای سقط؟
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان