دردی مبهم در کمر

سلام خسته نباشین
من دسترسی به پزشک ندارم ، خواهش میکنم لطف کنین منو از نگرانی در بیارین.

28 سالمه ودخترم. تاریخ 2/13 که پریود شدم .. دیگه نشدم تا تاریخ 5/1 . بعد روز ششم پریود که بود خیلی خونریزیم شدید شد و داشت بدتر میشد، منم سیپروترون کامپاند (اتیسترون) خوردم . قبلا هم همین مشکلو داشتم سیپروترون کامپاند خوردم و خوب شدم. الان پریودم خوب شده و مشکلی ندارم.

فقط هفت روزه بعد از خوردن قرص در دور تا دور کمرم، پایین تر از کلیه درد مبهمی دارم شبیه درد پریود، این درد به ران ها و باسن و لگن هم گهگاهی میرسه و ران ها و پام حالت گرفتکی عضله دارن. گاهی هم درد در شکم دارم. مدفوع هم ندارم!

پارسال pcod در سنوگرافیم بود.

زیر ناف، دور سینه، کمی زیر چانه، بالای ران موهای خشن دارم و در صورتم و زیر فکم و تو پشتم جوشهای بزرگی در میاد که زود خوب نمیشه.

زیاد میشینم و تحرکم ندارم.

یعنی خون پریوده در دلم جمع شده؟ یا کیست وحشتناکی دارم؟

خواهش میکنم کمک کنین من نگرانم :cry:

Re: دردی مبهم در کمر

سلام
من هستم
بنظرم بايد مرتب تحت نظر باشي تا دليل تنبلي تخمدانت معلوم بشه.
واسه همين پريودت عقب ميفته
درمان ميشه با دارو
كاهش وزن بهت خيلي كمك ميكنه
و همچنين ورزش كردن
واسه درد لگن به دكترت بگو...احيانا عفونت باشه راحت با دارو برطرف ميشه
نگران نبايد باشي
اما بايد پيگير بشي

گفتي تحرك نداري فك كردم اضافه وزن داري...ببخشيد
اگه خيلي لاغري تنظيم وزنت كمكت ميكنه عزيزم
شايد نزديك پريود يا تخمك گذاري هستي
سابقه كيست نداري؟ بنظرم يه دكترو سونوگرافي برو
ضمنا تخمدان پلي گيستيك وpco همون تنبلي تخمدانه
موفق باشي

سلام ، ممنونم

خانم دکتر بیشتر قسمت تحتانی کمر و ابتدای باسن و لگنم درد میکنه و و بیشتر این درد سمت چپ هست.

گاهی هم میکشه به دلم

کلا شبیه درد اوایل پریوده تا بحال اینطور نبودم.

من خیلی میترسم ... نمیدونم دقیقا میتونه مال چی باشه.. مال قرص نیست؟ یا کیست؟

s1393 نوشته شده:سلام خسته نباشین
من دسترسی به پزشک ندارم ، خواهش میکنم لطف کنین منو از نگرانی در بیارین.

28 سالمه ودخترم. تاریخ 2/13 که پریود شدم .. دیگه نشدم تا تاریخ 5/1 . بعد روز ششم پریود که بود خیلی خونریزیم شدید شد و داشت بدتر میشد، منم سیپروترون کامپاند (اتیسترون) خوردم . قبلا هم همین مشکلو داشتم سیپروترون کامپاند خوردم و خوب شدم. الان پریودم خوب شده و مشکلی ندارم.

فقط هفت روزه بعد از خوردن قرص در دور تا دور کمرم، پایین تر از کلیه درد مبهمی دارم شبیه درد پریود، این درد به ران ها و باسن و لگن هم گهگاهی میرسه و ران ها و پام حالت گرفتکی عضله دارن. گاهی هم درد در شکم دارم. مدفوع هم ندارم!

پارسال pcod در سنوگرافیم بود.

زیر ناف، دور سینه، کمی زیر چانه، بالای ران موهای خشن دارم و در صورتم و زیر فکم و تو پشتم جوشهای بزرگی در میاد که زود خوب نمیشه.

زیاد میشینم و تحرکم ندارم.

یعنی خون پریوده در دلم جمع شده؟ یا کیست وحشتناکی دارم؟

خواهش میکنم کمک کنین من نگرانم :cry:
سلام
دوست عزیز!تشخیص درد از نظر علمی به طور غیر بالینی غلط است اما از نظر تئوری: چنین درد مبهمی اگر در محدود هی لگنی و زیر دل باشد هم می تواند مطرح کننده ی عفونت باشد و اگر عفونت مطرح نباشد، باید سونوگرافی از تخمدانها جهت بررسی کیست داشته باشیم(البته نگران pco بودنتون نباشید که آن کیستها بزرگ شده باشند و ....) pco فولیکولهای ریز متعدد در تخمدان است که بر اثر ناکفایتی تخمدان در داشتن فولیکولو بالغ و تخمک گذاری ، در تخمدان می مانند.
و اگر کسی که pco هم نبود چنین دردی داشت توصیه به سونو جهت بررسی علت درد می شد
كارشناس مامايي فيروز

bestkid00 نوشته شده:
دوشنبه 11 بهمن 1400, 11:46 am
سلام اینشالله مشکلتون حل میشه
جمله مجهول در انگلیسی
اسم ملکی در انگلیسی
خیلی از مواقع مشکلات هورمونی یا کمبود ویتامین ها می تونن باعث بیماری بشن دذر درجگه اول که باید به پزشک مراجعه کرد و ببنیم علت درد چیه در مرحله بعدی هم میشه از مکمل ها و ویتامنی ها برای سریعتر شدن روند بهبود استفاده کرد. داروخانه آنلاین داروبوم می تونه بهتون کمک کنه تا مکمل مورد نظر رو پیداکنید.
ارسال پست

بازگشت به “کمردرد و پشت درد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان