کمر درد در هفته های اول

سلام من باردارم. اما هفته های اول هست... 13 اسفند 88 اولین روز آخرین پریم بود... فکر کنم الان توهفته 5 هستم. اما کمر درد گرفتم. نمی دونم به خاطر بد نشستنه یا مشکلی پیش اومده...
هیچ لک و خونریزی هم ندارم... ممکنه حاملگی من پوچ باشه؟؟؟

سلام
بله یادمه روزی رو که خبر خوش مادرشدنتون رو دادید، عزیزم کمردردی که در بارداری پیدا میشه برای الان زود است چون هنوز اضافه باری پیدا نکردید.
پس اگر طول بکشه نیاز است که بالینی بررسی بشه چون همونقدر که ممکنه طبیعی باشه، همونقدر هم ممکنه نیاز به بررسی فوری داشته باشه.
به هرحال عزیزم اگر تا اون موقع درد زیر دلی که به رانها تیر بکشه و یا دردی شبیه به دوران قاعدگی و یا لکه بینی داشتید سریعاً مراجعه کنید.
در عین حال سعی کنید کمی نشستنون رو اصلاح کنید و استراحت داشته باشید تا اگر به خاطر وضعیت بد قرار گیری شما این درد به وجود اومده، برطرف بشه ، یادتون نره به خودتون استرس وارد نکنید چراکه در بارداری مادران دردهای متنوعی رو احساس می کنند که تا عادت کنند کدام طبیعی ست و کدام غیر طبیعی زمان می بره و ممکنه اصلاً فردا این درد رو نداشته باشید.
در مورد حاملگی پوچ هم، کمردرد به تنهایی چیزی نیست که مارو به اون مشکوک کنه، بلکه در همه ی بارداریها ما باید کمردرد رو بررسی کنیم حتی بعد از دیده شدن جنین.
شما تا به حال سونو انجام ندادید؟
به هر حال امیدوارم که هیچ مشکلی نباشه، مطلعم کنید از خودتون
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس عزيز سلام
من الان هفته6 بارداري ام رو سپري ميكنم. و زير دل و كمرم كمي درد ميكنه. تقريبا مثل درد دوره پريودي.پيش متخصص رفتم برام قرص ايزوپرين تجويز كرد كه دو بار در روز مصرف ميكنم همچنين گفت كه بايد بيشتر استراحت كنم.در ضمن لكه بيني هم ندارم.
من 32 سالمه-اولين بارداريمه-5/4ساله ازدواج كردم-5/2سال قرص پيشگيري ميخوردم-2 ساله كه پيشگيري نكردم وهيچ درماني هم انجام ندادم و الان بطور طبيعي باردار شدم.در انتهاي هفته پنجم سونوگرافي انجام دادم ساك حاملگي 10 ميليمتربودو درآزمايش bhcgمعدل 2268 بود.ميخواستم ببينم نظر شما چيه؟ آيا خطر سقط وجود داره يا نه؟ايا مقدارbhcgدر انتهاي هفته پنجم من ميتونه كمكي به تشخيص جنسيت جنين بكنه يا نه؟ احتمال دو قلو بودن وجود داره يانه؟از كجا بفهمم كه جنين داره تو بدنم رشد ميكنه؟
ميبخشيد كه سرتون رو به درد آوردم. بدرود
ياحق

سلام
دوست عزیز تشخیص قطعی با درمانگر بالینی ست، البته بازهم تشخیص اینکه بارداری تا چه حد به سمت مثبت پیش می رود یا به سمت خطر و پیش بینی نتیجه ی آن واقعاً امان پذیر نیست اما به طور معمول:
این که لکه بینی ندارید فاکتور با اهمیت و نشان خوبی به سمت سلامتی بارداری ست. چراکه از شرایط لازم برای تهدید به سقط پنداشتن یک بارداری، داشتن لکه بینی ست.
از چگونگی رشد جنین هم تنها با سونوگرافی بعدی می توانیم آگاه شویم، تا اینجای کار، هیچ نشانی از غیر طبیعی بودن بارداری وجود ندارد، کیسه زرده از هنگامی که قطر ساک به 20میلی متر می رسد دیده می شود و از قطر 25 هم، مصادف با 7 هفته، ضربان قلب جنین معمولاً رویت می شود.
در مورد تشخیص دوقلویی یا چندقلویی از تک قلویی هم ذکر می شود:
با وجود اینکه میزان hcg در خون و ادرار به طور متوسط بیشتر از میزان یافت شده در حاملگی تک قلویی است، اما به حدی زیاد نیست که بتوان تشخیص قطعی داد.
آلفا فیتو پروتئین هم گاهی کمک کننده است اما تحقیقات نشان می دهد که هیچ گونه تست تشخیصی بیوشیمیایی به طور قابل توجهی نمی تواند حاملگی تک قلویی را از دو یا چند قلویی تشخیص دهد.
پس راه تشخیصی سونوگرافی ست.
با این حال ذکر می شود که به طور معمول در 5-8 هفتگي بارداري BHCG بین 55000-1000 متفاوت است.
در مورد سوال دیگرتان هم ذکر می شود که:
وجود عدد های پایین bhcg در روز های اول تأخیر قاعدگی می تواند احتمالأ نموداری از بارداری پسر می باشد و وجود عددهای بالای bhcg در روز های اول بعد از تأخیر قاعدگی می تواند نموداری از بارداری احتمالی دختر باشد. اما در حاملگی ها ی دو قلو و مواردی که جنین در حال سقط است و یا فیزیولوژی مختلف زنان بر اساس سیکل ها ی هورمونی مختلف ، نمی توان به این اعداد و ارقام اعتماد کرد.
برای آگاهی از ارتباط آزمایش خون با تعیین جنسیت هم به لینک زیر مراجعه کنید:
http://zananzayemannazaei.blogsky.com/category/cat-17/
پریناز عزیز فراموش نکنید آرامش مادر بهترین کمک به جنین اوست پس
ضمن آرزوی بارداری بدون استرس و آرام ،شما دوست عزیز رو به خدا می سپارم.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشيد دوباره مزاحمتون شدم.
الان هفته8 بارداري ام. اما يكسري از علائم رو ندارم. سينه هام بزرگ و دردناك نشدند و تغيير رنگ هم ندادند. حالت تهوع هم نداشته و ندارم. اما شكمم يه كمي بزرگ شده و تكرر ادرار هم دارم. ديروز صبح يه لكه قهوه اي در حد سرناخن ديدم. بخاطر كمردرد مشابه درد پريودي كه داشتم پزشكم برام قرص ايزوپرين10 (روزي 2عدد) تجويز كرده كه الان خيلي بهترم. بخاطر لك ديروز و اون علائمي كه گفتم ندارم خيلي نگرانم. لطفا بگيد چكار كنم. مصرف اين قرص رو جنين اثر منفي نداره؟اصلا بارداري من ادامه داره يا نه؟ تورو خدا جوابمو زودتر بديد. ممنون ن ن ن ن.
ياحق

سلام
پریناز عزیز! نداشتن حالت تهوع همونطور که در پست دیگر شما عرض کردم به هیچ عنوان باعث نگرانی نیست چراکه سیستم بدن افراد با هم متفاوت است و حتی ممکن است فردی در بارداری اول خود آن را تجربه کرده اما در بارداری دوم نداشته باشد و به این خاطر که شرط داشتن یک بارداری طبیعی، داشتن حالت تهوع و ویار بارداری نیست؛ این مساله نگران کننده نیست! تنها باید مراقب بود تا در صورتیکه علائم حاملگی که فرد دارد به یکباره قطع شد؛ حتماً و سریعاً پیگیری شود.
- قرص ایزوپرین هم ضمن اینکه باید به صلاح دید درمانگر تجویز شود، طی تحقیقات،تاکنون هیچ گونه عوارضی روی جنین یا بارداری برای آن ذکر نشده است-
اما پریناز عزیز! اینطور که می دونم قرص ایزوپرین رو از از هفته ی 5-6 مصرف کردید و در آن زمان، هیچ لکه بینی نداشتید پس توصیه اکید بر مراجعه ی مجدد و البته فوری!!! شما دارم.
چراکه لکه بینی هرچند اندک در بارداری نیازمند بررسی ست.
البته این مساله نباید نگرانتون کنه چراکه با مراجعه ی به موقع و مراقبت های لازم، به راحتی و به لطف خدا این مساله کنترل می شود.
امیدوارم شما و جنین تان در سلامتی کامل به سر ببرید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام وتشكر از شما كارشناس عزيز.امروز صبح به پزشكم مراجعه كردم. برام سونوي معمولي نوشت.در سونو اندازه ساك حاملگي 6/15 mm بود كه طبق نظر متخصص سونوگرافي با سن 5 هفته و 5 روز تطابق داره در صورتيكه الان من هفته 8 هستم. در ضمن گفت كه ساك حاملگي خالي است. و گفت كه بنا بنظر پزشك سونوي واژينال انجام دهم. 20 روز پيش ساك حاملگي10mmبود و تا حالا هيچ رشدي نداشته است. پزشكم معتقد است كه بايد جنين سقط شود و برايم 6 عددقرص مزوپريستول تجويز كرده است. و گفت كه اگر جنين از اين طريق بطور كامل دفع نشد بايد كورتاژ‍ انجام شود . من خيلي ميترسم. امكان دارد سونوگرافي اشتباه شده باشد؟ اعصابم خيلي خرد شده است. ميترسم ديگه حالاحالاها بچه دار نشم. آخه32سالمه.شما ميگيد چكار كنم؟ خواهش ميكنم جوابمو زود بديد. آخه خيلي داغونم. مرسي.
ياحق

سلام
پریناز عزیز! این غیر طبیعی نیست که سیکل حاملگی 15 میلی متر باشد اما خبری از جنین نباشد، چراکه همونطور که قبلاً عرض کردم، کیسه زرده از هنگامی که قطر ساک به 20میلی متر می رسد دیده می شود و از قطر 25 هم، مصادف با 7 هفته، ضربان قلب جنین معمولاً رویت می شود.
نکته ی غیر طبیعی این است که چرا سن حاملگی با رشد ساک و در نتیجه سن گزارش ده از سونوگرافی تفاوت دارد؟
که این وضعیت تنها با گذشت زمان مشخص می شود. پریناز عزیز در نظر داریم که تشخیص قطعی با پزشک بالینی شماست، اما با یک سونوی غیر طبیعی اقدام به سقط نمی کنیم و حتماً باید با گذشت 1-2 هفته مجدد سونوگرافی شود.
پس توصیه می کنم که حتماً فوراً با پزشک مجرب دیگری مشورت کنید دوست عزیزم!
از اقدامات بعدیتون مطلعم کنید.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام
عصر همانروز سونوي واژينال انجام دادم كه سونوي صبح را تاييد ميكرد. و من با ناراحتي هرچه تمام فرداي انروز در بيمارستان بستري شدم و كورتاژ‍ انجام شد.بعد از 2 روز درد كشيدن جسمي و روحي ديروز از بيمارستان مرخص شدم. و گفتند كه به هرطريقي تا3ماه ديگه حامله نشم. سوالم اينه كه ايا واقعا تا3ماه ديگه نبايدحامله شم؟ بهترين روش پيشگيري چيه؟ تا كي نزديكي نداشته باشيم؟ اسيد فوليك و قرص هاي ويتامين هم مصرف كنم؟ خلاصه چكار كنم تا يه بچه سالم داشته باشم. خيلي در مونده ام. لطفا كمكم كنيد. ممنون
ياحق

سلام
پریناز عزیز! وضعیت روحی شما رودرک می کنم! امیدوارم همدلی من و دوستانتون رو بپذیرید... با یک گشتی تو سایت متوجه می شوید که بسایری از دوستان دیگر هم دوران شما رو سپری کردند اما مهم این است که چطور افسار موقعیت های زندگیمان را به دست می گیریم. مطمئن باشید که بعد از 3 ماه به لطف خدا مجدداً برای بارداری اقدام می کنید و انشالله که این روزها در کنار خاطرات خوش بعد از آن، دیگر به حساب نمی آیند.
دوست عزیزم! به خصوص بعد از سقط باید تحت مراقبت پزشکتون باشید و اگر بعد از سقط هیچ سونویی نداشتید توصیه می کنم سونو جهت چک رحم و تخمدان ها هم انجام بدهید. اسید فولیک هم که مصرف می کنید سعی کنید از لحاظ تغذیه هم مراقب خودتون باشید.
از نظر تئوری:
" پس ازبازگشت یک سیکل قاعدگی عادی بعد از سقط، آمادگی باروری بر می گردد اما ، پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا شش هفته بعد از اتمام سقط جنین نیز، پریود می شوند."
اما دوست عزیز با توجه به احتمال اینکه تخمک گذاری 2 هفته بعد از سقط برگردد و از اونجایی که حتما و حتماً!!! حداقل فاصله زمانی برای بارداری بعد از سقط ، 3 ماه است؛ بنابراین برای جلوگیری از بارداری ، باید روش موثری بلافاصله پس از سقط شروع شود. دوست عزیزم دوستانه می گم که جسم و روح شما الان آمادگی بارداری ندارد پس جداً مراقب باشید.
در مورد روش پیشگیری هم به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... opic&t=317
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... opic&t=180
اما قبل از اقدام به هر بارداری حتی اگر بارداری اول هم بوده باشد، یک سری اقدامات بسیار ضرورت دارد از جمله آزمایش کامل، معاینه جهت رد عفونت و.. .و بعد از گذشت 3ماه با مجوز از درمانگرتان در صورتی که شرایط جسمی و روحی شما و همسرتان مساعد بود برای بارداری اقدام نمایید .
تجربه ی یک بارداری پوچ هم مساله ای ست که بسیاری از خانم ها داشتند و تاکنون علت مشخصی برای آن ذکر نشده تنها گفته می شود که در نتیجه ی اشکال کروموزومی این رویداد اتفاق می افتد. و نکته ی خوب این است که به راحتی پس از یک بارداری پوچ، اغلب آنها بارداری موفقی رو با سلامت و شادی گذرانده اند.
شما دوست عزیز رو به خاطر می سپارم.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “کمردرد و پشت درد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان