درد زیر شکم

سلام
وقتتون بخیر
من اخیرا برای بارداری اقدام کردم. الان توی روز 18 دوره ام هستم. حدود 4ماه قبل یک سقط داشتم. در بارداری قبلی ام در تمام مدت درد زیر دل داشتم.الان هم نمی دونم باردارم یا نه ولی چند روز هست زیر شکمم درد می گیره البته دردش شدید نیست و مداوم هم نیست. نمی دونم این نشانه خاصی هست؟ ایا مشکلی وجود داره یا طبیعیه؟
متشکرم

سلام
ثناجان! تشخیص ماهیت درد باید بالینی صورت گیرد و به هیچ عنوان به صورت غیر حضوری نمی شه اظهار نظر کرد اما دل دردی که مربوط به بارداری باشد، معمولاً به این زودی ها خودنمائی نمی کند. در ثانی درد از آن جائیکه در بسیاری موارد متفاوت، حضور دارد؛ نمی شود از آن به عنوان علامت تشخیصی استفاده کرد و تشخیص بارداری تنها با آزمایش خون و با دقت کمتر، توسط بی بی چک و پس از تاخیر پریود صورت می گیرد.
اما از نظر تئوری:
1-درد زیر دل یکطرفه گاهاً به علت آزاد شدن تخمک در روز تخمک گذاری رخ می دهد که طبیعی ست. و این احتمال هست که این درد اگر یک طرفه بوده، به این مساله مربوط باشد .
-2گاهی به دنبال عفونت، درد زیر دل بروز می کند که اتفاقاً ممکن است یکی از زمانهایی که این درد فرصت بروز پیدا می کند، پس از نزدیکی باشد.
3- ممکن است مربوط به درد زیر دل پیش از قاعدگی باشد. البته اگر در سیکل شما به این روزها( پیش از قاعدگی) نزدیک باشیم.
اگر ادامه یافت و اقدامی انجام دادید، مطلعم کنید عزیزم...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
شرمنده دوباره مزاحم می شم.
راستش من نمی دونم این درد من چه مفهومی داره.چند روز سمت چپ درد می کرد حالا درد به سمت راست منتقل شده گاهی هم وسط. امروز کمر درد مثل زمان پریود هم بهش اضافه شده در حالیکه امروز روز 21 دوره هستم
من سوزش ادرار و خارش ندارم واسه همین به عفونت شک دارم
خواهش می کنم راهنمایی ام کنید
من ایران نیستم از وقتی با این سایت آشنا شدم و مشکلاتم را می گم و سریع پاسخ اون را دریافت می کنم خیالم راحته

سلام
ثناجان!خوشحالم اگر از این طریق کمکی به شما بشه!
عزیزم این دردی که ذکر می کنید دیگر به گزینه ی درد اندک یکطرفه زمان تخمک گذاری مربوط نمی شود، و احتمالاتی که مطرح می شود 1- عفونت است که باید با معاینه حتماً پیگیری کنید و یا2- درد پیش از قاعدگی( سیکل شما چند روزه ست؟ آیا ظرف 3 روز آینده منتظر پریود نیستید؟)
که البته از آنجایی که پیش از این شما آن را تجربه نکرده بودید، این گزینه هم اگر باشد، نیازمند یک بررسی بالینی هست.
3- اگر مربوط به بارداری باشد، حتماً باید سریع بررسی شود چراکه در بارداری طبیعی این درد وجود ندارد.
4- اصلاً به مسائل زنان مربوط نباشد.
توصیه م یکنم عزیزم یک مراجعه ی بالینی داشته باشید تا خیالمان کامل راحت شود.
خبرم کنید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس عزيزم خسته نباشيد

من الان تو هفته دهم بارداري هستم

گاهي نافم درد ميگيره و احساس كشيدگي ميكنم

نميدونم دليل خاصي داره يا طبيعيه در ضمن من نيم ساعت بعد از غذا خوردت تهوع مياد سراغم و اصلا تهوع صبحگاه ندارم

ممنونم از زحماتتون

سلام سنا جون منم دقيقا مشكل شما رو دارم
منم 2 ماه پيش سقط داشتم تو هفته چهارم ماهي كه سقط داشتم دردام بيشتر بود و مثل شما تمام مدت درد ميكرد اين ماه هم تو اقدامم امروز 21 پريم هست با اينكه باز درد دارم اما گهگاهي هست يكم اطراف رحم و زير ناف نميدونم باردارم يا نه؟ شما هم خودتونو نگران نكنيد انشاا... اين دردا از بارداريه موفق باشيد.

nasim423 نوشته شده:سلام كارشناس عزيزم خسته نباشيد

من الان تو هفته دهم بارداري هستم

گاهي نافم درد ميگيره و احساس كشيدگي ميكنم

نميدونم دليل خاصي داره يا طبيعيه در ضمن من نيم ساعت بعد از غذا خوردت تهوع مياد سراغم و اصلا تهوع صبحگاه ندارم

ممنونم از زحماتتون
سلام
ممنونم عزیزم!
تیر کشیدن ناف در بارداری را گاهی به کشیدگی عضلات به دنبال بزرگ شدن و بالا آمدن رحم مربوط می کنند و گاهی نیز در انتهای باردرای با ملاحظه ی آن به مادر کمی توصیه به کاهش فعالیت و ایستادن می دهند.
اما در ده هفتگی عزیزم رحم حتی به سمفیز پوبیس(استخوانی در لگن) هم نرسیده چه رسد به شکم(در واقع در 20 هفتگی به ناف می رسد) بنابراین اگر درد شما شدید شد باید مراجعه داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

Re: درد زیر شکم

با سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس عزیز
من در حال اقدام برای بارداری هستم سه ماه پیش سقط خودبه خودی هفته 6 داشتم
این ماه اقدام داشتم الان نزدیک 8 روزه پریودم عقب افتاده ولی بی بی چک منفی هست
پریودم 35 روزه هست
همیشه قبل از پریود سینه هام درد داشت ولی الان دو سه روزه سینه دردم شروع شده
و از یک هفته پیش خیلی ترشح داشتم تا دوسه روز پیش که فکر میکردم پریود شدم ولی ترشحام یا بیرنگ بود یا شیری
الان هم یک ساعت زیر شکمم تیرهای خفیف میکشه
امروز صبح هم بی بی چک منفی بود
من باید چیکار کنم احتمال بارداری هست؟
ممنون
ارسال پست

بازگشت به “گرفتگی عضلات”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان