سونوگرافی nt

#1
سلام
من سی ساله هستم. در سونوگرافی nt که دیروز انجام دادم مقدار nt, nb رو ۲/۵ محاسبه کرده. سونولوژیست بهم گفت خوبه و من مشکلی ندیدم. اما پزشک متخصص زنان گفت دقیقا سر مرزه و ریسک داره. جواب آزمایشم چهارشنبه حاضر میشه و من حس میکنم تا اون روز از استرس میمیرم. تو خونواده خودم و همسرم خدا رو شکر کسی مشکل دار نیست. منم بارداری اولمه و به طور طبیعی باردار شدم. اما چون در ابتدای بارداری بی خبر از وجود نینی مصرف قرصهای ضد افسردگی توپیرامات, سرترالین و کوئتياپین داشتم و موهامو دکلره کردم. قرص ها رو زیر نظر پزشک به تدریج قطع کردم.
ایا وضعیت جنین من خطرناکه؟ واقعا حس میکنم دارم دیوونه میشم.
مقدار nt,nb: 2/5
سن جنین ۱۲هفته و شش روز
Crl:64/7
آخرین ويرايش توسط 2 on arezoobanoo, ويرايش شده در 0.


Re: سونوگرافی nt

#2
nb استخوان بینی ست و رویت شدنش دال بر نرمال بودن است .و nt ست که مایع پشت گردن است و اگر بالا باشد آنرمال محسوب می شود. از آنجا که زیر 3 است نگران نباشید البته آزمایش هم در چنین مواقعدی به کمک تشخیص می آید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: سونوگرافی nt

#3
KarshenaseMamaee نوشته شده:nb استخوان بینی ست و رویت شدنش دال بر نرمال بودن است .و nt ست که مایع پشت گردن است و اگر بالا باشد آنرمال محسوب می شود. از آنجا که زیر 3 است نگران نباشید البته آزمایش هم در چنین مواقعدی به کمک تشخیص می آید.

ممنونم.
پزشک متخصص زنان گفت ۲/۵دقیقا لب مرز نرمال بودن و نبودنه. واسه همینه که نگرانم. گفت که نمیتونیم مطمئن باشیم ۲/۵ واقعا همون دو و نیمه. به دلیل ترالنس دستگاه و خطای انسانی. ممکنه ۲/۴باشه ممکنه ۲/۶باشه و ممکنه همون ۲/۵باشه. :cry:

Re: سونوگرافی nt

#5
KarshenaseMamaee نوشته شده:نگران نباشید !گاهی 3/2 داشتیم و نرمال هم بوده

سلام
جواب آزمایشم اومد. اینجوری:
PAPP-A 6898.00
Free-hCG 13.8
NT 2.5
NB PRESENT

Risk Assessment
Down Syndrome 1:19900
Age alone 1:929
Equivalent Age Risk < 15.0
Trisomy 18/13 1:49500

میشه لطف کنید بررسی کنید؟
ارسال پست

بازگشت به “سوزش سر دل”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان