استفاده از قرص امپرازول در باردا

با سلام خدمت کارشناس محترم
من الان هفته 20 بارداری رو دارم سپری میکنم و یه ماهه به خاطر اینکه معدم خیلی سوزش داشت با توصیه دکترم قرص امپرازول 20استفاده میکنم و خیلی خییلی بهترم.به نظر شما مصرف این کپسول برا نینیم ضرر داره؟

سلام صنم جون
عزیزم قرص آمپرازول طبق طبقه بندی FDA در مورد مصرف دارو ها در دوران حاملگی جز گروه C می باشد یعنی مطالعات روی حیوانات نشانگر این است که دارو روی جنین عوارض جانبی دارد،ولی مطالعه کافی روی زنان باردار در دسترس نمی باشد،با این وجود فواید مصرف دارو در زنان حامله ممکن هست در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. (فرهنگ جامع داروهای ژنریک و گیاهی ایران)
اما عزیزم خودت رو نگران نکن چرا که تشخیص خطر و ضرر داشتن دارو به عهده پزشک معالجتون هست . به عنوان تجربه خودم خدمتتون عرض کنم که حدود 3 سال از رفلاکس معده و سوزش سر دل و ترش کردن رنج میبرم.دکترملک زاده پزشک معالجم ابتدا برام آمپرازول تجویز کرد اما وقتی بهشون گفتم شدیدتر شده و قصد بارداری دارم پنتوپرازول رو تجویز کرد که ضرر نداشته باشه البته علت رفلاکسم استرس بود که شکر خدا برطرف شده چون مدتی هست که ویتامین بکمپلکس مصرف می کنم رفلاکسم خوب شده فقط از زمانی که علائم بارداری رو دارم گاهی اوقات سوزش سر دل رو دارم اما کاملا متفاوت از علائم گذشته هست.
در هر صورت امیدوارم هفته های باقیمانده از دوران بارداری رو به خوبی پشت سر بزاری
یا علی :wink:
در ناامیدی بسی امید هست

Re: استفاده از قرص امپرازول در بار

sanamjoon نوشته شده:با سلام خدمت کارشناس محترم
من الان هفته 20 بارداری رو دارم سپری میکنم و یه ماهه به خاطر اینکه معدم خیلی سوزش داشت با توصیه دکترم قرص امپرازول 20استفاده میکنم و خیلی خییلی بهترم.به نظر شما مصرف این کپسول برا نینیم ضرر داره؟
سلام
از نظر من با متخصص دیگری در این زمینه مشوت کنید انتخاب داروهای رده C در بارداری فقط زمانی جایز است که هیچ چاره دیگری نباشد در حالیکه به نظر نمی آید داروهای معده در این حد محدود باشند از نظر من سریعاً با درمانگردیگری مشورت کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سوزش سر دل”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان