#2
با سلام و خوشامدگویی!
تشخیص درد طبیعی و غیر طبیعی برای اولین بار در بارداری باید توسط درمانگر بالینی انجام گیرد اما برخی از احتمالات مطرحی به صورت تئوری این گونه هستند:
1- سوزش سر دل :
يكي از شكايات شايع زنان حامله ميباشد كه معمولا در اثر برگشت محتويات معده به مري بوجود مي آيد . در اكثر خانمهاي باردار اين حالت خفيف است با مصر ف غذا با حجم كمتر ودر وعده هاي بيشتر ، حذف غذاهاي دير هضم ،چرب ، سرخ كرده و پر ادويه از رژيم غذائي و خودداري از تند خوردن غذا بهبود مييابد. بهتر است مصرف شكلات ، قهوه ، چاي و ساير نوشيدنيهاي حاوي كافئين محدود شود . در صورتي كه با رعايت اين موارد باز هم سوزش سر دل ادامه داشت به كاركنان بهداشتي مراجعه شود .
http://forum.patoghu.com/thread2498.html
2- اما درد هایی که نباید به اشتباه طبیعی تلقی شوند:
فشار در ناحيه لگن (مانند اينكه بچه مي خواهد بيرون بيايد)، درد در قسمت پايين كمر (بخصوص اگر سابقه آنرا نداشته باشيد و برايتان جديد باشد)، كرامپ و گرفتگي يا دردهاي شكمي مانند آنچه در دوران قاعدگي ممكن است تجربه كرده باشيد، يا بيش از4 انقباض در ساعت (حتي اگر دردناك نبوده و به نظر خيلي جدي نمي آيند. تمام اين علائم قبل از هفته 37 جدي بوده و ممكن است نشاندهنده زايمان زودرس يا پيش از موعد در شما باشند.
درد يا حساس بودن شديد و مداوم در ناحيه شكم
در مورد درناک و متورم شدن سینه ها، لینک های زیر را مطالعه کنید و در صورت ابهام و یا پرسش مجدد در خدمت شما هستم.
http://www.hamparvaz.com/home/index.php ... Itemid=135
http://www.salamatnews.ir/interview.aspx?ID=294
در صورتی که میزان متورم بودن سینه ها با معاینه ی بالینی طبیعی تلقی شود پیشنهادات زیر مطرح می شود:
بهتر است سوتینی استفاده شود که به طور اساسی سینه ها را نگهداری و حمایت کند. جنس این لباس ها باید از پنبه و یا سایر الیاف طبیعی باشد. به موازات افزایش اندازه سینه، از سوتین های بزرگتر استفاده شود.. سینه بند نباید به گونه ای باشد که نیپل سینه تحت فشار قرار گیرد. برای حمایت بیشتر ، بهتر است همیشه سوتین بپوشید. دستمالی تمیز و پنبه ای در داخل سینه بند قرار داده تا مایعات تراوش شده را جذب کند. بهتر است در این مدت تنها از آب گرم برای شست و شوی سینه ها استفاده کنید و صابون و سایر محصولاتی که ممکن است سبب خشکی شود را کنار بگذارید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سوزش سر دل”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان