قطع حالت تهوع چند روزه در هفته 6

با سلام
من در هفته 6 بارداریم و تحت نظر پزشک،در هفته 5 سونوی واژینال کردم و دکترم جنینو دید،قراره 2 هفته دیگه برم تا قلبشو ببینه
در هفته قبل 2-3 روزی حالت تهوع شدید و معده درد زیادی داشتم، اما ار اول هفته قطه شده وجاشو به دردهای زیر دلم داده ، کمی نگرانم،میخواستم بدونم اشکالی نداره این قطع حالت تهوع؟؟از کجا بفهمم جنینم سالمه؟؟

سلام عزیزم
امیدوارم شما و جنینتان در سلامت کامل به سر ببرید .
با توجه به نگرانی شما ، فقط به جهت ارائه ی اطلاعات ،مطالبی را خدمتتان عرض می کنم .
در مورد سقط فراموش شده چیزی شنیده اید :
سقط جنین بدون خون ریزی و بدون دفع محصولات حاملگی . در این حالت علایم حاملگی مانند تهوع ، استفراغ ، حساسیت سینه ها و ... از بین می رود . در سونو گرافی فعالیت قلب جنین مشاهده نمی شود و در صورتی که آزمایش بتا ( تشخیص بارداری ) را تکرار کنید ، میزان بتا پایین تر از سن بارداری است .
البته سونو گرافی شکمی هفته 7 فعالیت قلب را نشان می دهد و حتی در صورت عدم فعالیت ، سونو 1 الی 2 هفته بعد تکرار می شود .
از طرفی ممکن است علایم هفته گذشته شما ، یک مشکل گوارشی بدون ارتباط با حاملگی بوده باشد .
به هر صورت با توجه به درد های زیر دل ، توصیه می کنم قطعا جریان را با پزشکتان در میان بگذارید .
در ضمن ، به چه علت برای شما سونوی واژِینال انجام شده ؟ آیا بارداریتان با مشکلی همراه بوده ؟
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام و تشکر فراوان
من در اولین اقدام بارداری با یاری خداوند باردار شدم و هیچ مشکلی نداشتم.

راستی مگر سونوی واژینال ایرادی دارد؟؟
فکر میکنم چون در سونوی شکمی جنین خودش را نشان نداد ، برای حصول اطمینان از وجود نازنینش خانم دکتر اینکار را کردند.
نمیدانم،اما دردهای زیر دلم هنوز می آیند و میروند و از صبح امروز هم دوباره کمی حالت تهوع و سردرد دارم.
واقعاً ممنون از توجه شما!!

سلام
معمولا ابتدا سونوی شکمی انجام می شود که در مورد شما هم همین گونه بوده است . من تصور کردم از ابتدا سونوی واژینال انجام شده است .
توصیه های عمومی :
تا زمانی که زیر دل درد دارید
بیشتر استراحت کنید .
آرام باشید .
از نزدیکی خودداری کرده یا ترجیحا از وضعیتی استفاده کنید که به شما فشار نیاید .
در صورتی که زیر دل درد ها تداوم پیدا کرد و یا با لکه بینی همراه شد ، حتما به پزشک مراجعه کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام
خسته نباشيد من هفته 8 بارداري ام اما اصلا حالت تهوع نداشته و ندارم . ميخواستم بدونم ايا حاملگي من ادامه داره يا نه؟ باتشكر.
ياحق

سلام
دوست عزیز
حالت تهوع صبحگاهی یکی از علائمی ست که در بارداری دیده می شود اما لزوماً تمام بارداری ها این علامت را ندارند، پس نبود آن غیر طبیعی تلقی نمی شود.
چیزی که اهمیت دارد این است که چنانچه مادری این حالت را داشته اما ناگهان قطع شده است، حتماً باید فوراً پیگیری نماید.
پس دوست عزیز از این بابت نگران نباشید
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس عزيزم خسته نباشيد

من الان تو هفته دهم بارداري هستم

گاهي نافم درد ميگيره و احساس كشيدگي ميكنم

نميدونم دليل خاصي داره يا طبيعيه در ضمن من نيم ساعت بعد از غذا خوردت تهوع مياد سراغم و اصلا تهوع صبحگاه ندارم

ممنونم از زحماتتون

سلام
نسیم عزیز! تشخیص قطعی بالینی صورت می گیرد اما
احساس کشیدگی عضلات و همچنین حالتی که ذکر می کنید غیر طبیعی نیستند.
سعی کنید حتماً تا 2 ساعت پس از غذا مایعات نخورید و نهایتاً برای پیشگیری از تشنگی، نیم ساعت پیش از غذا آب بخورید.
تا 1 ساعت پس از غذا هم دراز نکشید.
از خوردن غذاهای محرک معده و با طعم و بوی شدید خودداری کنید.
بارداری سلامت و شادی داشته باشید دوست عزیز!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت شما کارشناس عزیز
اگه یادتون باشه من 3 ماه پیش یک بارداری ناموفق داشتم که به کورتاژ منتهی شدو صدمه روحی زیادی به من و همسرم وارد شد. دکتر تاکید کرده بود که تا 3 ماه نباید باردار شم. اما من بعد از 2 ماه دوباره باردار شدم. و الان هفته 5 بارداریمو سپری میکنم. اینبار حالم از دفعه قبل خیلی بهتره .دل درد و کمردرد سابق رو ندارم. فقط گاهی اوقات که زیاد فعالیت میکنم کمی زیر دلم درد میگیره. هنوز حالت تهوع ندارم ولی همیشه احساس پری معده دارم و نیز تکرر ادرار.
چند تا سوال از خدمتتون داشتم.
1-حالا که من زودتر از 3ماه بعد از کورتاژ حامله شدم خیلی خطرناکه؟
2-امکان سقط مجدد چند درصد است؟
3- من حساسیت فصلی شدید دارم و هفته گذشته که هنوز نمیدونستم باردارم یک قرص آنتی هیستامین خوردم واسه همین خیلی نگرانم که مشکلی پیش بیاد.با حساسیتم چکار کنم آیا میتونم دارو استفاده کنم یا خیر؟
4-من قبل از اینکه بدونم باردارم چند تا روزه هم گرفتم. آیا این موضوع مشکلی ایجاد نمیکنه؟
5- هنوز تحت نظر پزشک نرفتم شما پیشنهاد میکنید کی باید تحت نظر متخصص قرار بگیرم؟
با تشکر از صبر و حوصله شما در پاسخگویی به سوالات.
ياحق

سلام عزیزم !
1-2 توصیه شده حداقل 3 ماه بین بارداری فاصله باشه الان که زودتر باردار شدید نگران نباشید و تنها خطری که وجود داری اینه که احتمال سقط مجدد کمی بیشتر از حالت عادی میشه که در مورد شما ان شائالله مشکل خاصی پیش نمیاد !(24%)
3- خیر سعی کنید دارو مصرف نکنید و در صورت نیاز شدید به دارم با مرجعه به پزشک می توانید از پرومتازین یا بتامتازون استفاده کنید ولی خود سرانه مصرف نکنید !سعی کنید پنجره های منزل راببندید و تا حد امکان کمتر از منزل خارج شوید و از ماسک استفاده کنید !

4- این چند روز روزه مشکلی ایجاد نمی کند ولی از این به بعد نگیرید!
بله جهت کنترل بارداری و آلرژی خود حتما تحت نظز پزشک باشید !
كارشناس مامايي فيروز

دوباره سلام وتشکر از شما جهت پاسخ سریعتون
میخواستم بدونم آیا مسافرت با اتومبیل برام ضرر داره؟ در ضمن چون من کارمند هستم مجبورم چند ساعت در روز پشت میز بشینم. در این مورد توصیه شما چیه؟ لزومی داره مرخصی بگیرم یا نه؟در بارداری گذشته من حالت تهوع نداشتم. اینبار هم ندارم آیا این امکان سقط را بیشتر نمیکنه؟ توصیه شما در مورد انجام سونوگرافی برای تشخیص اندازه ساک حاملگی و... چیه؟
ممنون از پاسخهای دلسوزانه شما
ياحق

سلام عزیزم !
مسافرت به خودب خود به طور کلی بی خطر است اما در رابطه با هر فرد باید جداگانه و طبق نظر دکتر معالج تصمیم گرفته شود !
با توجه به حساسیت فصلی شما به منطقه مسافرت و وضعیت آب و هوایی آنجا دقت کنید از ماسک استفادهی کنید و در طی مسافرت هر یک ساعت 10 دقیقه پیاده روی کنید !
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت شما عزیزان
ازاینکه اینقدر با دقت و سریع پاسخ می دهید ممنونم.
من الان هفته8 بارداری هستم.شنیدم خوردن جگر و شیرینی جات باعث سقط جنین میشه! آیا این موضوع صحت داره؟ در غیر اینصورت توصیه شما در چگونگی و تعداد صرف این موارد چقدر است؟ آیا شما خوردن قرصهای ویتامین (از نوع قرصهای جوشان و...) را توصیه میکنید؟با تشکر فراوان از شما
ياحق

دوست گلم خوردن جگر و مواد قندی در حد نیاز بی ضرر و مفید هستند !
اما در مورد مصرف ویتامین ها حتما زیر نظر پزشک مصرف کنید تا خدایی نکره دچار عوارض نگردید !
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ویار ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان