حالت تهوع شدید

مدیران انجمن: KarshenaseMamaee, golenarges

نمایه کاربر
soozi
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

حالت تهوع شدید

پستتوسط soozi » یک شنبه 6 اردیبهشت 1388, 9:01 am

با سلام و خسته نباشید
اولین روز آخرین پریود من 18 /12/87 بوده است. از حدود هفته 5 حالت تهوع شدید به سراغم اومده.البته قبل از اون احساس ضعف و کمی تهوع داشتم ولی الان حالم خیلی بده زیاد هم بالا میارم.از هیچ غذایی هم خوشم نمی یاد کلا اشتهامو از دست دادم.از طرفی کارمند هم هستم و نمی تونم زیاد استراحت کنم.خواهش میکنم اگه راهکاری برای بهتر شدن وجود داره به من ارائه کنید.در ضمن ممکنه به مرور زمان بهتر بشم؟ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

نمایه کاربر
hoda
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط hoda » یک شنبه 6 اردیبهشت 1388, 9:54 am

سلام سوزی جون
من خودم در حاملگی ام ویار نداشتم ولی دوستانی که داشتن می گفتن اگه صبح ها قبل از این که از جات بلند شی بیسکوئیت ساده بخوری یا نان خشک خیلی کمک می کنه و یه سری ها هم می گفتن کشک بخوری خوبه حالا می خوای شمام امتحان کن ببین چی بیشتر بهت می سازه

نمایه کاربر
golenarges
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
محل اقامت: تهران
تماس:

پستتوسط golenarges » دو شنبه 7 اردیبهشت 1388, 3:37 am

سلام
خدا قوت . کوچولوی شما خیلی زود آثار وجودی خودش رو علنی کرده .
سن بارداری شما اکنون 7 هفته است . این حالت به علت افزایش هورمون های بارداری پیش می آید و معمولا تا قبل از نیمه دوم حاملگی پایان می پذیرد . توصیه های کلی در این زمینه عبارتند از
1.خوردن چند عدد بیسکویت ساده بعد از بیدار شدن و قبل از برخاستن از جا (صبح ها )
2.کم کردن حجم غذا در هر وعده و بیشتر کردن تعداد وعده های غذایی
3.عدم تردد در مکانی که اکسیژن کمی دارد و یا به جهت نور و صدا موجب آزردگی شما می شود .
4.عدم مصرف غذاهای حاوی ادویه و یا غذاهایی که ایجاد نفخ می کند .
5.پرهیز از بوهایی که برای شما ایجاد حساسیت می کند.
6.دوری از استرس و حفظ آرامش

البته برای من قابل درک است که یک مادر شاغل نمی تواند تمامی موارد بالا را رعایت کند ، اما حتی الامکان سعی خود را داشته باشید .
به لحاظ تغذیه ، مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین B مانند سیرابی و ماء الشعیر و سوپ جو نیز ممکن است کمک کننده باشد . تحقیقات نشان می دهد ، مصرف كپسول های حاوی 250 میلی گرم پودر گیاه زنجبیل 4 بار در روز به مدت 4 روز در كاهش حالت تهوع و استفراغ دوران بارداری تاثیر زیادی دارد که حتما بایستی تحت نظرپزشک یا ماما تجویز شود .
در صورت عدم تحمل شدید مواد غذایی و استفراغ های پی در پی و وجود خون در استفراغ ، نیاز به تجویز دارو دارید و قطعا بایستی تحت نظر پزشک باشید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

نمایه کاربر
sara
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط sara » چهار شنبه 27 خرداد 1388, 5:25 am

سلام دوستان
منم همین طور بودم و مال من حتی تا روز آخر بارداری هم ادامه داشت اما شدتش کمتر شده بود فقط میتونم بگم برا من نمک و شیر تهوع را بیشتر می کرد .

بازگشت به “ویار ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان