ویار شدید.. طرز درست خوابیدن..

سلامی دوباره خانم کارشناس عزیزم..
من تقریبا هفته 6 بارداری هستم ویارم به شدت زیاد شده طوری که هیچی نمیخورم.. یعنی اصلا میلم به هیچی نمیکشه.. میوه هم که میخوردم الان به زور اینکه بتونم زنده بمونم و الا اصلا دلم هیچی نمیخواد.. تا از جا بلند میشم حالم بد میشه و گلاب به روتون اون قدر توی میزنم که تمام بدنم میلرزه..
باید با این ویار سخت چه کار کنم!!
دیگر اینکه.. با توضیحاتی که راجع به گودی کمر و عادت به شکم خوابیدن داشتم اگه یادتون باشه فرموده بودید باید یه بالش کوچک زیر پاهایم بذارم.. ولی ببخشید متوجه نشدم کدوم قسمت پا بذارم که به کمر دردم کمکی کنه و این قدر درد نکشم..
در ضمن خانم دکتر, عرض کرده بودم خدمتتون که دکترم گفته به هیچ عنوان به شکم نخواب و از ماه بعد حتی به پشت هم نخواب.. یعنی فقط به پهلو بخواب.. دلیلش و میشه کامل تر برام توضیح بدید چرا فقط باید به پهلو خوابید!!
دیگر اینکه به خاطر اینکه همش به پهلو خوابیدم در این مدت هر دو طرف لگن و باسنم هم علاوه بر کمرم درد گرفته.
خانم دکتر حسابش و بکنید با این ویاره بد و با این درد کمر و لگن من چه حسی دارم!! ازتون میخوام کمکم کنین هم دلایلش و بدونم هم چاره اش.. متشکرم از زحمات بی پایانتون..

یا امام رضا..
تو که آخر گره رو وا میکنی!
پس چرا امروز و فردا میکنی!

سلام
ملیسا جان انشاءالله این دوره به خوشی و سلامتی بگذره
من هم بد ویارم
باید به سمت چپ بخوابی و یه بالش کوچک زیر شکم بذاری و یه بالش دیگه لای پاها قردهی و پاهارو جمع کنی
من که اینطوری راحترم
البته دکتر نوری به من قرص دمیترون داده که گفته هر 12 ساعت 2 تا هم میتونم بخورم الان خیلی بهترم البته من الان هفته 12 هستم که از هفته 3-4 ویار دارم
عزیزم من تازه دیسک کمر هم دارم همیشه باید یا به سمت راست میخوابیدم نگران نباش این دردا ارزش داره خیلی مراقب خودت باش :D :D
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

البته میوه خام خودش مشکل سازه باید میوه بیشتر بصورت کمپوت مصرف کنی چون معده نمی تونه هضمش کنه باعث حالت تهوع هم میشه

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

ملیسا جون برای رفع ویارت میتونی از قرص دمیترون استفاده کنی نگران هم نباش ویارت طبیعی در بعضی افراد شدید و در بعضی خفیف.و یا اینکه ویتامین B6 بگیری اگر خیلی ویارت شید هشت که چیزی نمیتوانی بخوری میتونی از دکترت بخواهی که بهت سرم بده و از طریق سرم B6 بگیری.
برای کمر دردت هم ممکنه گودی گمر داشته باشی که اسینقدر کمر دردت شدیده. بهتره همانطور که نازلی جون گفتند یه بالش در زیر شمت قرار بدی و یه بالش در لای پاهات قرار بگیره. اینکه میگند نباید به شکم یا پشت خوابید به خاطر این هست که در ماه های اینده بندناف به دور گردن جنین قرار نگیره و اگه از الان رعایت نکنی ممکنه برات خطر ساز بشه. به خاطر همین هست که باید به پهلو بخوابی. اگه هم دمر یا شکم میخوابیدی نباید بخوابی چون به جنین فشار زیادی وارد میشه.
ضمنا این دردا کاملا طبیعی اسنت فقط باید تحمل کنی.

برای رفع حالت تهوع ات میتونی از زنجبیل استفاده کنی یا ادامس های حاوی زنجبیل و یا نعنا.
صبحا قبل از برخریزیدن از رختخواب مقداری نان خشک و یا سوخاری یا کمی بیسکوئیت بدون کرم استفاده کن. مصرف غذاهای چرب و یا آبدار حالت تهوع ات بیشتر میکنه
در ناامیدی بسی امید هست

ممنونم از دوستای گل و نازم.. نازلی جون و سوگل عزیزم..
نازلی جون اینکه گفتی به سمت چپ بخوابم دلیلش چیه!!!!!! یعنی جز به این صورت هیچ جور نمیتونم بخوابم!! وااااااااااااااااااااااای خیلی سخت تر شد که عزیز..

سوگلم آره من گودی کمر دارم و واسه همین الان بهم فشار اومده.. البته حاضرم به خاطر اون فسقلی نازم همه چی و تحمل کنم حتی ویار شدیدم و....... هنوز یادمه چه قدر انتظار کشیدم.. خدایاااااااااااااااااااا به هرکس که واقعا مثل من عاشق بچه است یه نینی سالم و صالح عطا کن..
یا امام رضا..
تو که آخر گره رو وا میکنی!
پس چرا امروز و فردا میکنی!

سلام ملیسا جون
وقتی شما به سمت چپ میخوابید بهترین حالت برای جنینه همیشه توصیه میشه خانومای باردار بسمت چپ بخوابن تو چنتا سایت نوشته شده :D :D :D
سعی بیشتر اوقات به سمت چپ بخوابی :D
گلم نگران نباش این دوره انشاءالله بخوبی و خوشی سپری خواهد شد
من هم مث شما هستم هم ویارم شدیده هم زیر دلم درد دارم ولی تحمل باید نمود :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

دوستان عزیز و ملیساجان! بهتره اضافه کنم:
درست است که درد در ساق پا و کمر تا حدی ناشی از وزن اضافی جنین و رحم است.اما علت فقط این نیست، بدن شما در طول بارداری، هورمونی به نام ریلکسین تولید می ‌کند که شما را آماده زایمان می‌ کند. یکی از آثار این هورمون آن است که رباط‌ ها را در سراسر بدن شل‌ تر می‌ کند و به این ترتیب، پایداری بدن شما کاهش می ‌یابد و آسیب ‌پذیری بیشتری نسبت به صدمه‌ ها، مخصوصا در کمرتان پیدا می ‌کنید.
علت منع طاقباز خوابیدن مادر در بارداری : اصلاً پیچش بند ناف دور سر جنین و ... نیست بلکه فشاری ست که د رحالت طاقباز ، رحم مادر روی ورید اجوف تحتانی که خون را به قلب می آورد می گذارد و و همچنین به ورید پورت که به کبد می رود .
و د رنتیجه این فشار :خونرسانی به کل ارگانهای بدن مادر کم می شود که یک از این ارگانها رحم است . ارگانهای دیگر مادر می توانند این کاهش را تحمل کنند اما جنینی که در رحم است نمی تواند کاهش اکسیژن را تحمل کند.
و به همین دلیل از هنگامی که رحم بزرگ شده و بالا می آید (و نه در اوایل بارداری) به مادر منع طاقباز خوابیدن داده می شود.
علت توصیه به خوابیدن به پهلوی چپ: قرار گرفتن کبد در سمت راست است و با به چپ خوابیدن، فشار بسیار کمتری روی ورید پورت آورده می شود.
با آرزوی سلامتی
موفق باشید!
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم من پيامتو امروز ديدم برا ويارت اگه خوب نشده
سيرابي خيلي خوبه و صبح ناشتا موز بخور مال منكه با اينا خوب شد شما هم امتحان كنين انشالله خوب ميشين مواظب ني نيت باش باي

یادتونه قبل اینکه حامله بشین میگفتین اگه حامله بشم حاضرم همیشه ویار داشتهباشم فقط حامله بشم خوب اینم خودش از شیرینیهای این دورانه

سلام ملیسا جان دلمون برات تنگ شده بود خانمی. ایشالا این سختی ها تموم میشه و با بغل کردنه کوچولولوت همه چیز یادت میره.
عزیزم برای کمترکردن ویارت بهتره صبح قبل از اینکه از جا بلند بشی یه چیز جامد مثل نون خشک یا بیسکوییت ساده بذاری تو دهن.
مواظب خودت و نی نی باش.
ارسال پست

بازگشت به “ویار ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان