توصیه هایی در مورد ویار و پیشگیری

سلام و خسته نباشی
من بعد از چند روزاز اینکه پریودیم عقب افتاده بود آزمایش دادم و مثبت نشون داده .. دکترم گفته برای هفته دیگه برم سونو چون قلب نی نی تشکیل میشه آخرین پریودی من 29/8/88بوده و الان هم 9/9/88 هستیم . سال گذشته هم بدلیل تشکیل نشدن قلب جنین کورتاژ شدم..
با توجه به مشکل قبلی که داشتم نظر شما چیه ؟ من باید چیکار کنم تا مشکل قبلی رونداشته باشم خدای ناکرده . البته قرصASA وفولیک اسید وقرصآهن روبا تشخیصپزشکم مصرف میکنم البته دیروز گفت که قرص آهن رو فعلا نخورم میتونید منوراهنمایی کنید چه مواظبتهایی باید داشته باشم . البته ویار هم دارم که از غذاهای پخته شده بیزارم.... ممنونم اگه زودتر منوراهنمایی کنید .

عاطفه ی عزیز سلام
دختر خوب ! کارشناس این بخش سئوال شما را دیده اند و قطعا به زودی پاسخ خواهند گفت . با این وجود من توضیحاتی را خدمتتان عرض کرده و تکمیل موضوع را به ایشان واگذار می کنم .
فکر می کنم تاریخ آخرین قاعدگی را اشتباه تایپ کرده اید . (29آبان؟؟؟؟؟؟)
اسد فولیک و آهن البته داروهایی هستند که در بارداری به صورت رایج مصرف می شوند .اما قرص آهن می تواند مشکلات گوارشی از قبیل تهوع و یا یبوست ایجاد کند . در صورتی که کم خونی فقر آهن ندارید می توانید مصرف آهن را تا 16 هفتگی به تأخیر بیندازید .(تحت نظر پزشک یا ماما)
توصیه های کلی در این زمینه بهبود حالت ویار عبارتند از :
1.خوردن چند عدد بیسکویت ساده بعد از بیدار شدن و قبل از برخاستن از جا (صبح ها )
2.کم کردن حجم غذا در هر وعده و بیشتر کردن تعداد وعده های غذایی
3.عدم تردد در مکانی که اکسیژن کمی دارد و یا به جهت نور و صدا موجب آزردگی شما می شود .
4.عدم مصرف غذاهای حاوی ادویه و یا غذاهایی که ایجاد نفخ می کند .
5.پرهیز از بوهایی که برای شما ایجاد حساسیت می کند.(عطر و ادوکلن و...)
6.دوری از استرس و حفظ آرامش
7. هر موقع در روز تمابل به غذایی قابل دسترس پیدا کردید ، میل کنید چون ممکن است دقایقی بعد همان غذا را هم نتوانید تحمل کنید .
8. انار که الان هم میوه ی فصل است در بهبود ضعف ناشی از ویار مؤثر است . امیدوارم بتوانید آن را میل کنید .
به لحاظ تغذیه ، مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین B مانند سیرابی و ماء الشعیر و سوپ جو نیز ممکن است کمک کننده باشد . تحقیقات نشان می دهد ، مصرف كپسول های حاوی 250 میلی گرم پودر گیاه زنجبیل 4 بار در روز به مدت 4 روز در كاهش حالت تهوع و استفراغ دوران بارداری تاثیر زیادی دارد که حتما بایستی تحت نظرپزشک یا ماما تجویز شود .
به هر صورت ویار جزء شرایط طبیعی 3 ماهه ی اول بارداری است و به مرور بهتر می شود .

در ارتباط با پیشگیری از سقط جنین توصیه می کنم :
1. در تمام طول دوره ی بارداری آرامش خود را با دوری از عوامل استرس زا حفظ کنید .
2. کمتر خانه بیرون بیایید تا کمتر در معرض سرب هوا قرار بگیرید .
3. در صورت زیر دل درد ، کمر درد و یا لکه بینی با پزشکتان تماس گرفته تا از طبیعی بودن شرایط مطمئن شوید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام
گل نرگس جان از شما ممنونم که راهنمائیم کردید . درسته آخرین روز پریودیم 29 مهر بوده . و سوال دیگه هم داشتم از دیشب تا بحال ویار من خیلی کم شده . دکترم گفته بود ویار نشونه سالم بودن و اینه که داره قلب تشکیل میشه من نگرانم ویارم خیلی کمتر شده!!

سلام عزیزم
حساسیت زیاد به خرج ندهید . ویار در بارداری الگوی منظمی ندارد . شما صبح بیدار می شوید بهترید طرف عصر دوباره حالات قبلی شروع می شود و یا بالعکس . بعضی ها تا پایان بارداری از تهوع و استفراغ رنج می برند و بعضی ها هیچ گونه علامتی ندارند . البته قطع یک باره ی علایم حاملگی نیاز به بررسی دارد . اما این که از دیشب تا به حال ویار شما کم شده معیار مناسبی برای نگرانی نیست و احتمالا به زودی همان حالات قبلی را تجربه می کنید . سونو گرافی هفته ی آینده سلامت بارداری شما را تأیید خواهد کرد .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “ویار ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان