Re: جواب سونوگرافی

kian maman نوشته شده:مرسی عزیزم از راهنماییت
آخه شنیده بودم وقتی کیسه زرده رو ببینن احتمال بارداری پوچ رد میشه میخواستم بدونم این صحت داره یا نه ؟بهم گفتن دو هفته دیگه سونو بده ولی میخوام سه هفته دیگه برم...اگه طاقت بیارم :( :( :( :(
کم می شود اما رد وقتی می شود که جنین دیده شود
كارشناس مامايي فيروز

نوشیناز نوشته شده:سلام
34 ساله
crl=79.9
HR=166
NT=2.02
لطفا راهنمایی بفرمایید آیا NT نرماله یا ریسک تریوزومی وجود داره؟ ممنونم از راهنماییتون
زیر 3 در اغلب رفرنس ها نرمال تلقی می شود اما برخی مراکز ریسک متوسط گزارشش می کنند.
بستگی به گزارشتون دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام من8هفته و3روزه باردارم دیروز سونوانجام دادم
همه چیز نرمال بوده
ولی توجواب سونو نوشته جفت خلفی باگرید1
میخوام بدونم مشکلیه که توهشت هفته گرید جفت یکه؟؟؟؟اخه همه میگن باید گرید توسه ماه اول بارداری 0باشه خیلی نگرانم...

باسلام و خسته نباشید.
من ۲۸سالمه و ۶ماهه عروسی کردیم تا این ماه پیشگیری مسکردیم به صورت طبیعی که باردار نشم، الان رفتم دکتر برای انجام آزمایشات قبل بارداری. دکتر برام سونوگرافی رحم و تخمدان هارو نوشت و جوابش به این صورته:
رحم با اکوی پارنشیمال هموژن،باابعاد نرمال دیده میشود.
ضخامت آندومتر ۱۰ میلیمتر است.
هر دو تخمدان اکو و ابعاد نرمال دارند.
در تخمدان راست فولیکول ۱۲م م و تعداد ۷-۸ فولیکول ۷تا ۱۱ م م در هر دو تخمدان دیده میشکد.
فولیکول Dominant دیده نشده .
مایع آزاد در ناحیه post-cul-de-sac مشاهده نگردید.
ممنون میشم در مورد وصعیتم توضیح بدید،
این سونو روز۱۳م سیکلم انجام شده و دوره سیکل هام ۲۸ روزه هستش و پریود هامم همیشه منظمه هرماه دو روز جلوتر پریود میشم.
میبخشید که طولانی شد. باتشکر .

باسلام و خسته نباشید.
من ۲۸سالمه و ۶ماهه عروسی کردیم تا این ماه پیشگیری مسکردیم به صورت طبیعی که باردار نشم، الان رفتم دکتر برای انجام آزمایشات قبل بارداری. دکتر برام سونوگرافی رحم و تخمدان هارو نوشت و جوابش به این صورته:
در تخمدان راست فولیکول ۱۲م م و تعداد ۷-۸ فولیکول ۷تا ۱۱ م م در هر دو تخمدان دیده میشکد.
ممنون میشم در مورد وصعیتم توضیح بدید،من خیلی استرس دارم.
این سونو روز۱۳م سیکلم انجام شده و دوره سیکل هام ۲۸ روزه هستش و پریود هامم همیشه منظمه هرماه دو روز جلوتر پریود میشم.

shabnam0017 نوشته شده:سلام من8هفته و3روزه باردارم دیروز سونوانجام دادم
همه چیز نرمال بوده
ولی توجواب سونو نوشته جفت خلفی باگرید1
میخوام بدونم مشکلیه که توهشت هفته گرید جفت یکه؟؟؟؟اخه همه میگن باید گرید توسه ماه اول بارداری 0باشه خیلی نگرانم...
سلام
نه عزیزم
فعلا مشکلی نیست
همین که زیر2 است خوب است
در سونوهای بعدی هم به گرید دقت می کنیم
كارشناس مامايي فيروز

Tabrizi نوشته شده:باسلام و خسته نباشید.
ممنون میشم در مورد وصعیتم توضیح بدید،من خیلی استرس دارم.
سلام عزیزم
با توجه به سیکل تون که 28 روزه است بهتر بود این فولیکول درشت تر می بود
پس ما هنوز از تخمک گذاری تون مطمئن نشدیم
بهتر است اگر قصد مطمئن شدن دارید 4-5 روز بعد از سونوی قبلی سونو تکرار شود تا اگر مطمئن شدیم که تخمک گذاری مشکل دارد از سیکل بعد زیر نظر درمانگرتون کمی کمک دارویی داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

ضمن تشکر ویژه از کارشناس محترم،
مییخشید من سونو رو که دادم جواب رو به دکترم نشون دادم گفت شما می بایستی الان فولیکول Dominant دیده میشد گفت ضعیفی، ضعیف از چه لحاظ یعنی تخمدان هام ضعیفه یاچی ؟ اگر امکانش هست در این مورد یهم توضیح بدید ممنونم میشم.
درضمن دکتر برام ۱۰عدد قرص لتروزول تجویز کرده و گفته که از شب روز ۵م پریودی شبی ۲عدد باهم بخورم و بعدش دوباره ۱۳م سیکلم برم برای سونوگرافی.

با سلام من سونو دادم نوشته تخمدان ها مختصری بیشتر از حد طبیعی میباشند ماتریکس انها افزایش یافته چند عدد کیت کوچکتر از 7 میلیمتر بطور پراکنده در پریفرال هردو تخمدان مشهود میباشد یافته ها مطرح کننده تغیرات پلی کیستیک بوده و تطبیق با علائم بالینی توصیه میشود.این یعنی چی تروخدا راهنمایی کنید من باردار میشم یا نه

Tabrizi نوشته شده:ضمن تشکر ویژه از کارشناس محترم،
مییخشید من سونو رو که دادم جواب رو به دکترم نشون دادم گفت شما می بایستی الان فولیکول Dominant دیده میشد گفت ضعیفی، ضعیف از چه لحاظ یعنی تخمدان هام ضعیفه یاچی ؟ اگر امکانش هست در این مورد یهم توضیح بدید ممنونم میشم.
درضمن دکتر برام ۱۰عدد قرص لتروزول تجویز کرده و گفته که از شب روز ۵م پریودی شبی ۲عدد باهم بخورم و بعدش دوباره ۱۳م سیکلم برم برای سونوگرافی.
فولیکول Dominant یعنی فولیکول بالغ
همانطور که عرض کردم باید سایز فولیکول تون بزرگ تر می بود و نبوده
ایشون البته صلاح ندیدن که چند روز بعد از سونوی قبلی ، تکرار کنید که شاید تخمک گذاری تون دیر تر بوده باشد
تشخیص با بر تنبلی تخمدان از نظر تخمک گذاری، قطعی کردند و داروی محرک تخمک گذاری برای سیکل بعدتون تجویز کردند
كارشناس مامايي فيروز

عشق نوشته شده:با سلام من سونو دادم نوشته تخمدان ها مختصری بیشتر از حد طبیعی میباشند ماتریکس انها افزایش یافته چند عدد کیت کوچکتر از 7 میلیمتر بطور پراکنده در پریفرال هردو تخمدان مشهود میباشد یافته ها مطرح کننده تغیرات پلی کیستیک بوده و تطبیق با علائم بالینی توصیه میشود.این یعنی چی تروخدا راهنمایی کنید من باردار میشم یا نه
سلام عزیزم
نگران نباشید
تخمدان پلی کیستیک که همان تنبلی تخمدان مطرح است .انشالله با دارو درمان می شود و بسیار هم رایج است
فقط تحت نظر متخصص حاذقی درمان رو هرچه زودتر شروع کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان