جواب سونوگرافی

[quote="pargool"]سلام میشه جواب سونوگرافی رو واضح برام بگید و اینکه امیدی هست یا نه؟

در پایین سونو نوشته
دیواره قدامی-تحتانی شکم بنظر خوب تشکیل نشده است و یک ناحیه cystic از محل منطبق بر مثانه به حفره آمنیوتیک پروترود گردیده است یافته فوق بنفع اکستروفی مثانه میباشد اگرچه کیست بند ناف در تشخیص افتراقی ان قرار دارد سونوگرافی کنترل توصیه میشود
NT=1.15mm
FHR=154bpm
CRT=54mm برابر 12هفته
لطفا زود جوابمو بدید

Re: جواب سونوگرافی

سلام
دوست عزیز!
بهتر است به مرکزی که فوق تخصص پریناتولوژی داشته باشد (مثل بیمارستان امام خمینی و آرش و یا مراکز بهتر این چنینی) مراجعه کنید چراکه از شواهد برمی آید که ممکن است آنومالی واضحی مطرح باشد این حالت برای مثانه کاملاً قابل تامل است.
این مراکز تشخیص را قطعی کنند که این وضعیت است یا اینکه کیست بند ناف بوده و ...
كارشناس مامايي فيروز

باسلام..من اولین بارداریمو تجربه میکنم.ولی ۴ هفته قبل رفتم سونو بهم گفتن ساک حاملگی تشکیل نشده..
ولی امروز که رفتم بهم گفتن ۸ هفته باردارم ولی نوشته ساک حاملگی فاقد پل جنینی هست. :|
خیلی نگرانم.نوشته واکنش دسیدوال اطراف ساک ضعیف است.ویه کلمه انگلیسی که معنیش میشه حاملگی پوچ..اما گفت دو هفته دیگه برم برا سونو کنترل..بخدا خیلی داغونم.
بنظرتون حاملگی پوچه!!یا سن حاملگی اشتباهه!!

سلام، من امروز روز 13 پریودمه ودومین ماهه که کلومیفن خوردم و دکترم گفت تو این روز برم سونو تو سونو 4 تا فولیکول داشتم یک19 م.م تو تخمدان راست و سه تا از 17تا20 م.م تو تخمدان چپ، دوره هامم تقریبا 32 روزه ست حالا میخواستم بدونم چه روزایی اقدام داشته باشم بهتره؟

سلام .من 5 هفته و دو روز باردارم.امروز سونو دادم ساک حاملگی دیده نشد.آندومترم 2 1 .آزمایش بتاقبلی 950 بود الان 1250 است.دیروز قرص سقط خوردم.میخوام بدونم هنوزم باردارم .چرا ساک حاملگی دیده نشده? ممکنه خارج از رحم باشه. چند لخته خونم دفع کردم بعد از آزمایش بتا. لطفا من راهنمایی کنین

samanehnursing نوشته شده:باسلام..من اولین بارداریمو تجربه میکنم.ولی ۴ هفته قبل رفتم سونو بهم گفتن ساک حاملگی تشکیل نشده..
ولی امروز که رفتم بهم گفتن ۸ هفته باردارم ولی نوشته ساک حاملگی فاقد پل جنینی هست. :|
خیلی نگرانم.نوشته واکنش دسیدوال اطراف ساک ضعیف است.ویه کلمه انگلیسی که معنیش میشه حاملگی پوچ..اما گفت دو هفته دیگه برم برا سونو کنترل..بخدا خیلی داغونم.
بنظرتون حاملگی پوچه!!یا سن حاملگی اشتباهه!!
سلام
متاسفانه به احتمال زیاد بله عزیزم
چراکه حتی اگر تصور کنیم تاریخ قاعدگی معتبر نیست و بارداری شاید دیر شده شده و ...
بازهم طی این 4 هفته یک بارداری نرمال باید رشد خودش را می کرد و جنین و قلب و ... دیده می شد
البته سونوی تائیدی هم لازم است
البته نگران نباشید حتی اگر پوچ هم باشد، این بارداری رایج است و علت یابی خاصی هم ندارد
كارشناس مامايي فيروز

تا شقایق هست نوشته شده:سلام، من امروز روز 13 پریودمه ودومین ماهه که کلومیفن خوردم و دکترم گفت تو این روز برم سونو تو سونو 4 تا فولیکول داشتم یک19 م.م تو تخمدان راست و سه تا از 17تا20 م.م تو تخمدان چپ، دوره هامم تقریبا 32 روزه ست حالا میخواستم بدونم چه روزایی اقدام داشته باشم بهتره؟
سلام
از 48 ساعت پس از سونو احتمال تخمک گذاری بوده به بعد.
بهتر بود که یک شب در میان اقدام انجام شده باشد و ادامه دهید تا حداقل 5 اقدام
كارشناس مامايي فيروز

Neda a نوشته شده:سلام .من 5 هفته و دو روز باردارم.امروز سونو دادم ساک حاملگی دیده نشد.آندومترم 2 1 .آزمایش بتاقبلی 950 بود الان 1250 است.دیروز قرص سقط خوردم.میخوام بدونم هنوزم باردارم .چرا ساک حاملگی دیده نشده? ممکنه خارج از رحم باشه. چند لخته خونم دفع کردم بعد از آزمایش بتا. لطفا من راهنمایی کنین
سلام
چرا قرص سقط مصرف کردید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام.خسته نباشید.لطفا برای موردی که دارم وقت بذارید و بادقت جوابمو بدید من خیلی نگرانم و فکر میکنم جواب سونو غلط گرفتم.
تاریخ ۰۲/۳۱ اخرین پریودم شروع شد.اما اصولا ده روز عقب میندازم و سیکلم چهل روزه بود و گاها بعضی ماهها هم پریود رو رد میکردم و نمیشدم.
قرص متفورمین میخوردم چون پلی کیستیک بودم.
بارداریم که شروع شد در تاریخ۰۴/۱۱ بتام ۴۸ بود.
سه رپز بعد درتاریخ ۰۴/۱۴ بتا ۲۰۰شد.
در تاریخ ۰۴/۲۵ ازمایش بتام ۶۷۰۰ بود و به خوبی عدد صعود داشت.
دوروز بعدش یعنی ۰۴/۲۶ رفتم سونو با احتساب mgsd ۸/۲میلی متر بهم گفتن 5w+5dدارم که حس میکنم این جواب یک هفته زیادی بهم تایم داده ینی فکر میکنم بااین اندازه ساک اول هفته پنجم بودم.
تااینجا همچی نرمال بود تااینکه در تاریخ ۰۵/۰۸ یعنی پانزده روز بعد رفتم بازم سونو و بهم گفتن ساک حاملگی با جدار نامنظم و یک امبریون فاقد ضربان و یولک ساک بزرگ غیرطبیعی و سن هشت هفته.من وقتی سونوی قبریمو نشونشون دادم سن هشت هفته رو برام تجویز کردن.یعنی بازم فکر میکنم اگر سونوی اول اشتباه باشه اینجا من اول هفته هفتم هستم.
خلاصه گفتن ختم حاملگی.اما من هیچ درد و خونریزی و لکی ندارم.
دوروز بعد درتاریخ۰۵/۰۸رفتم بیمارستان امام خمینی بستری شم برای سقط سونو کردن و من سونوی قبلیمو نشون ندادم و طبق crl4/05 سن حاملگی رو 6w+1d تخمین زدن ک توی عکس های سونو من crl5/69مطابق شش هفته و سه روز رو هم میبینم.

نمیدونم چکار کنم امروز۰۵/۱۵ هست و من هنوز لک بینی ندارم حتی دوروز پیش شوهرم بهم سه تا لیوان زعفرون و گل گاوزبون داد خلاف میلم خوردم.اما لک ندارم.
بنظرتون ممکنه قلبش تشکیل شه؟باتوجه به اعداد ام جی اس دی م سی ار ال ها..؟؟ :(

بارداری اول بودم.تو سه هفته پیش یعنی بلافاصله بعد از سونو اول هم ریه هام چرک کرده بود و دارو استفاده میکردم.ممکنه بخاطر دارو ها رشد جنین کند شده باشه؟؟

همینجا جواب‌میدید؟من چجوری‌متوجه میشم؟؟باید سربزنم هی اینجا؟؟!لطفا زوتر ر جواب بدید :cry: :cry: :cry:
آخرین ويرايش توسط 5 on حدیث خ, ويرايش شده در 0.

با سلام و خسته نباشید
من 23سالمه و باردارم.طبق حساب خودم از آخرین روز پریودی باید الان تو هفت هفته باشم آخرین پریودم 3تیر بود و هر چند روز جلو میزدم,دیروز رفتم سونو گرافی و گفت تصویر ساک حاملگی با دیامتر 13mmحاویyolk sakو بدون رویت fetal pol در کاویته رحم مشهود است و موقعیت و محل ساک طبیعیست و در محل آدنکس ها ضایعه ای دیده نشده و سونو کنترلی بعد دوهفته توصیه میشه...
این یعنی چی لطفا راهنماییم کنین..با وجود کیسه زرده ک تشکیل شده آیا ممکنه بارداریم پوچ باشه خیلی نگرانم نمیدونم تا دوهفته دیگه چطوری تحمل کنم لطفا راهنماییم کنین..با تشکر

عزیزم باید صبر کنی من اخرین پریودم سی و یکم اردیبهشت بوده بهم گفتن صبر کن.بیخودی هم زود مثل من سونو نده هی دکترا فرستادنم سونو الان نه هفتمه شش تا سونو واژینال دادم.صبر کن ماه دیگه برو سونو خیالت راهت شه اگر ناقص باشه خودت دردت میگیره.
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان