تیروئید در بارداری

با سلام
من الان در حال حاضر در هفته 15 بارداری هستم . آزمایش غربالگری را در هفته 12 انجام دادم.
مقدار tsh=5.7 (با رنج 0.4- 6.0)
vitaminD3(25-OH-D3)= 29.5
RBC= 5.05
بقیه نرمال و خوب بود
جواب را که دکتر دید گفت تیروئیدت مشکل داره. و قرص لووکسین روزی نصفه صبح ناشتا استفاده کنم.
من که tsh م از حد نرمال بالاتر یا پایین تر نبود علتش چیه؟
تیروئیدم روی ذهن جنین تاثیری میذاره؟
ممکنه به جنین هم منتقل بشه؟
خیلی میترسم از اینکه بچم دچار مشکلاتی بشه. چکار کنم؟
لازمه برم پیشه دکتر غدد؟
مرسی از جواب گوییتون

Re: تیروئید در بارداری

نه عزیزم کم کاری تیروئید درمان نشده است که باعث می شود جنین مشکل دار شود.
اما شما اصلاً هنوز عضو این گروه نیستید. چراکه فقط نزدیک مرز است و در چنین حالاتی باید به متخصص غدد مراجعه کنید و آزمایش تکرار شود به همراه free t4 که خود هورمون تیروئید باشد.اگر این هورمون پایین و tsh( یعنی هوزمون محرکه تیروئید) همچنان بالا بود، کم کاری تائید می شود. اما این کار باید سریع انجام شود تا اگر آنرمال بود سریع دارو شروع شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس جونم خوبید؟ خسته نباشید.
من در هفته هفتم سونو و آزمایشات کامل بارداری انجام دادم کهکم کاری تیروئید در اآزمایشم نشون داد.
ولی سونو خوب و قلب تشکیل شده بود و حتی صدای قلبشم شنیدم.
برای کم کاری تیروئید به دکتر متخصص داخلی مراجعه کردم و برام قرص لووکسین روزی یکی صبح ناشتا فقط جمعه ها 2.
رنج تی اس اچ باید بین سه تا پنج و نیم بود که مال من7/9 هفت و نه دهم بود.
علاوه بر این ی کم عفونت ادراری هم در آزمایش ادرارم نشون داده. آیا نیاز به استفاده از دارو هست؟
من مرتب ترشحات واژن دارم که پنیری و سفید هست ولی گاهی اوقات به رنگ سبز میبینم برای این چکار کنم؟
توروخدا مثل همیشه منو راهنمایی کنید.
در ضمن داروهای مورد استفاده من قرص یدوفولیک شبی یک عدد. قرص ایزوپرین هم شبی یکی.
خدایا به همه ی منتظرا نی نی سالم و صالح بده به منم بده. الهی آمین

سلام
عزیزم خوبید؟ اشنالله همیشه مثل الان شاد و پر انرژی باشید!
قرصتون رو حتما جدی بگیرید کم کاری تیروئید در بارداری باید سریع برطرف شود( حتی شاید صلاح باشد در زمان معیتی آزمایش تکرار شود تا از کافی بودن دوز مطمئن شویم)
ترشحات هم توسط درمانگر حاذقی دیده شده و درمان مورد نظرش طبق نوع باکتری یا قارچ یا ... تجویز شود
آزمایش ادرار تون ، wbc هم بالا بود؟ (گلبول سفید) یا فقط باکتری مثبت بود؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس جونم ممنونم از اینکه همیشه با صبر و حوصله به سوالات من پاسخ میدهید. فقط ی باکتری به مقدار کم دیده شده بود. قرص کم کاری تیروئید رو صبح ها میخورم. 26 نوبت دکتر دارم تا اون موقع دیر نمیشه که به دکتر بگم ترشحات سبز دارم و برام دارو تحویز کنند؟
دکتر غدد گفتن یک ماه دارو بخورم و بعد از یک ماه دوباره آزمایش تیروئید رو انجام بدم.بازم سپاسگزارم از اینکه به سوالاتم پاسخ میدهید.ان شاءالله همیشه شاد و سلامت باشید .
خدایا به همه ی منتظرا نی نی سالم و صالح بده به منم بده. الهی آمین

سلام دوست عزیز
شما حتما باید توسط متخصص غدد ویزیت شوید.ایشان هم معمولا برای شما دارو تجویز میکند تا میزان هورمون نرمال شده و تاثیری روی جنین نگذارد.نه عزیزم معمولا در دراز مدت روی جنین تاثیر گذار است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان