درد دور ناف

سلام و خسته نباشید من توی هفته 20 بارداری هستم تقریبا یک هفته ای هست که وقتی کمی سر پا می ایستم اطراف نافم سمت راست به اندازه یک سکه درد خیلی شدید میگیره وقتی میشینم یا دراز میکشم خوب میشه میخواستم بدونم علتش چیه واینکه ممکنه خطرناک باشه؟
و یه سوال دیگه چند روزی هست که من حرکت نی نیمو حس میکنم ولی این حرکت در سمت چپ و زیر شکمم هست انقدر پایین مبزنه که گاهی احساس میکنم به استخوان لگنم میخوره میخواستم بدونم مشکلی هست یعنی ممکنه جنین خیلی پایین باشه این مسئله خیلی منو نگران کرده ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
نازی عزیزم! تشخیص هرگونه درد از نظر طبیعی بودن را فقط بالینی باید داد اما اغلب اگر دور ناف تیر کشیدن احساس می کنید احتمالاً این مدت کمی زیاد راه رفتید یا ایستادید پس استراحت کنید. اما از طرفی این امکان هست که به علت رسدن رحم به مرز ناف( در 20 هفته) این کشش ها به وجود آمده باشد مکه در این صورت طبیعی ست. پس تا تشخیص درست که بالینی صورت گیرد حتی الامکان تا مراجعه بعدی تون به پزشک بالینی استراحت کنید. تا دیگر این تیر کشیدن ها را نداشته باشید.
در این اوائل تشخیص درست حرکات جنین ممکن است با سایر اسپاسم ها اشتباه گرفته شود برای اطمینان این مواقع از معاینه گر درخواست می شود که حرکات جنین را با مادر چک کند. نکته: فراموش نکنید رحم در 20 هفته تازه به محدوده ی ناف رسیده و کلاً حرکات بالای آن حس نمی شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان