بارداری مشکوک

با عرض سلام و خسته نباشید

من 31 ساله هستم ودر تاریخ 4/4/94 آخرین پریودیم بوده و روز 17/5 یعنی با 13 روز تاخیر آزمایش بتای من 0/75 بود و جواب منفی اعلام شد. اما به علت دردهایی شدید شکمی خصوصا سمت چپ در تاریخ27/5 سونو ترنس واژینال دادم که فقط ضخیم شدن دیواره رحم و زخم تخمدان سمت راست رو گزارش کردن و در نتیجه بنا بر تجویز پزشک متخصص زنان 4 آمپول پروژسترون عضلانی طی دو روز برای پریودی شدن زدم.و با توجه به اینکه سیکل قاعدگی صورت نگرفت یک سونو شکمی دادم که بارداری با سن 5 هفته و 6 روز رو گزارش کردن.
در حال حاضر من 7 هفته باردار هستم و میزان بتا ی خون من به <800رسید. الان نگرانی من با توجه به اینکه سن بارداری با تاریخ آخرین پریودی هماهنگی نداره وبتای پایین و میزان کم اون با توجه به سن بارداری کم هست و در هفته پنجم سونو داخلی ساک حاملگی رو تشخیص ندادن بارداری من مشکلی نداره؟؟ لطفا راهنمایی کنید و من رو از نگرانی در بیارین.
با تشکر و سپاس فراوان

Re: بارداری مشکوک

فاتیلدا نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید

من 31 ساله هستم ودر تاریخ 4/4/94 آخرین پریودیم بوده و روز 17/5 یعنی با 13 روز تاخیر آزمایش بتای من 0/75 بود و جواب منفی اعلام شد. اما به علت دردهایی شدید شکمی خصوصا سمت چپ در تاریخ27/5 سونو ترنس واژینال دادم که فقط ضخیم شدن دیواره رحم و زخم تخمدان سمت راست رو گزارش کردن و در نتیجه بنا بر تجویز پزشک متخصص زنان 4 آمپول پروژسترون عضلانی طی دو روز برای پریودی شدن زدم.و با توجه به اینکه سیکل قاعدگی صورت نگرفت یک سونو شکمی دادم که بارداری با سن 5 هفته و 6 روز رو گزارش کردن.
در حال حاضر من 7 هفته باردار هستم و میزان بتا ی خون من به <800رسید. الان نگرانی من با توجه به اینکه سن بارداری با تاریخ آخرین پریودی هماهنگی نداره وبتای پایین و میزان کم اون با توجه به سن بارداری کم هست و در هفته پنجم سونو داخلی ساک حاملگی رو تشخیص ندادن بارداری من مشکلی نداره؟؟ لطفا راهنمایی کنید و من رو از نگرانی در بیارین.
با تشکر و سپاس فراوان
سلام
دوست عزیزم اتفاقا بتای منفی 17/5 خیلی خوب است یعنی اصلاً در زمان مورد انتظار(طی آخرین قاعدگی) بارداری شروع نشده وگرنه باید بتا مثبت می شد این یعنی که تخمک گذاری بسیار دیرتر رخ داده و بارداری دیرتز شروع شده پس دیگر زمان قاعدگی برای بارداری شما ملاک نیست.
پس ملاک چیست؟ رشد مورد انتظار فاکتورها از یک سونو تا سونوی دیگر
و نیز دو برابر شدن بتا در عرض 72 ساعت(که باید چک کنید)
كارشناس مامايي فيروز

دوست عزیزم
بارداری طبق قانون از روز اول آخرین پریود محسوب می شود نه از لقاح. این قرار داد است یعنی وقتی در تاریخ 2 شهریور سونو می گوید شما حدود 6 هفته هستید منظورش این است که 6 هفته از اولین روز آخرین قاعدگی تون گذشته نه اینکه جنین الان 6 هفته است که تشکیل شده. این قراردادی ست که تا پایان بارداری، سن های مشخص شده و ... طبق همین است.یعنی اگر گفته می شود بارداری 40 هفته است نه اینکه از لقاح به بعد 40 هفته بگذرد بلکه از همان اولین روز آخرین قاعدگی 40 هفته بگذرد.یعنی سن جنین به واقع همیشه از سن قراردادی 2 هفته کمتر است(حدوداً)
نتیجه اینکه ما از سونوی آخریتون می یابیم که درزمان آزمایش 17 مرداد شما طبق قرارداد: 3 هفته و 4 روز بوده اید یعنی(با کم کردن آن دوهفته) از لقاح فقط 1 هفته و 4 روز گذشته بوده. که نشان ندادن آزمایش بتا در این سن: کاملآً طبیعی ست.
این از رفع اشکال در مورد بتا.
و چون قاعدگی شما طبق توضیح پست قبلم دیگر ملاک سن بارداری نیست . ملاک همان رشد از 1 سونو به سونوی دیگر است عزیزم یادوبرابر شدن بتا در عرض 72 ساعت
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوستان من ازمایش اولم 45 بود دکتر گفت مشکوکه باید سونو بری من یه بارم رفتم ازمایش قبل سونو شد 620 بعد سونو رفتم ساک حاملگی نشون نداد دوباره به توصیه دوستان رفتم آزمایش تعداد بتا هام1890 تو سونوم نوشته دیواره رحم ضخامتش 13 است ولی ساک دیده نمیشه البته عادت من نامنظم هستش اصلا آخرین عادتم یادم نیست به نظرتون حاملگی خارج رحم میتونه باشه اصلا دردو لکه بینی هم ندارم

سلام
بالارفتن بتا که خوب بوده(اکثریت در خارج از رحم پس از 72 ساعت ، دوبرابر نمی شود)شما چند روز فاصله بود بین بتاهاتون؟
سوال دیگر : اولین روز آخرین قاعدگی تون چه تاریخی بوده و اینکه اولین بی بی چک یا آزمایش مثبتی که داشتید نیز ،چه تاریخی بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام من تقریبا دو روز بین بتاهام فاصله بوده چون قاعدگی من نامنظم بود ومن اشتباهی که کردم یادداشت نکردم وعادتم رو یادم نمیاد.تاریخ اولین ؟آزمایشم27 مهر بود تو سونوم نوشته دو هفته بعد تکرار شود ولی آقام میگه صبر کن تا چهار هفته بعئدا برو به نظرتون چی کار کنم

پس خیلی خوب بالا رفته بتاتون عزیزم
اگر سن بارداری تون رو از روی آزمایشتون و نیز طبق قرارداد مامایی بیان کنیم حداقل 4 هفته داشتید(27 مهرماه) پس اگر 1 هفته بعدش هم سونو داده باشید حدود 5 هفته بوده اید .درسته؟ تاریخ سونو کی بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت مشاور عزیز ومهربان که خیلی منو امیدوار کردین خیلی دوست دارم خبر به شما هم بدم وشادیمو باشما قسمت کنم امروز رفتم سونگرافی ونوشته یک جنین زنده ومتحرک با ضربان قلب منظم با ریت 144 در دقیقه در داخل رحم مشاهده شد.خانم دکتر عزیز من واقعا دعاتون میکنم واز شما یه سوال دارم برادران من مشکل زنیتیکی دارن که تو راه رفتنشون مشکل دارن آیا خوردن غذاهای خاصی میتونه شانس ابتلا کودک منو به مریضی کم کنه وبه صفر برسونه؟

سلام
خداروشکر فاطمه جان!
مبارکه!
برای همه ی مادران منتظر هم دعا کنید...
اینکه چه فاکتورهایی روی افزایش و کاهش ریسک انتقال ژنهای معیوب یا بیماریهای ژیتیکی، موثر است؛ بسته به آن نوع خاص بیماری متفاوت است و حتی گاهی فاکتور خارجی موثری یافت نمی شود یعنی یا آن ژن انتقال می یابد با خیر. یا کنار همان ژن معیوب نهفته در همسر قرار گرفته و بروز می کند یا قرار نمی گیرد و نهفته می ماند.
در هر صورت اگر فاکتوری هم باشد اغلب پیش از بارداری به کار می آید نه پس از رخ دادن لقاح.
به خدا توکل کنید.
ان شاء الله که خبر خوش به دنیا آمدن فرزند سالتون رو هم به زودی برامون بگذارید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان