طول سرویکس

سلام و عرض خسته نباشید.من در سونو ان تی که 11 هفته و 6 روز بود طول سرویکس رو برام نوشته 34 میلیمتر،البته با سونو شکمی،میخواستم در مورد این اندازه بدونم و اینکه آیا مشکلی دارم؟و نیاز به کار خاصی هست؟البته دکترم میگه 3 به بالا خوبه و لی جای دیگه مطالب دیگه ای خوندم و نگران شدم، ممنون از لطفتون،واینکه جنسیت چه زمانی مشخص میشه.بازم تشکر

Re: طول سرویکس

سلام نه عزیزم بین 25 تا 35 مرزی ست و بالای 35 عالی. شما هم 34 هستید و جای نگرانی ندارد فقط در سونوهای بعدی باید اندازه گیری با دقت انجام شود و مراقب باشیم کم نشود همین. موارد مانند شما که همه چیز هم نرمال بوده زیاد بوده است
بعد از 16 هفته در سونوی شکمی. البته برخی مراکز بین 12 تا 16 هم احتمالاتی می دهند
كارشناس مامايي فيروز

خونریزی

با عرص پوزش من سوال دیگه ای هم دارم.من در 12 هفته و 5 روز دچار خونریزی شدم همون روز به دکترم مراجعه کردم و سونو انجام شد که جنین با ضربان منظم و ریتمیک مشاهده شد ولی در سونو نوشته جفت خلفی بصورت پارشیال که تا دهانه رحم ادامه دارد،ودهانه رحم بسته است،چند روز استراحت مطلق داشتم و خونریزی بعد از 1 روز و نیم رو به تیرگی رفته و کم کم لکه بینی و تقریبا قطع شد،مجددا بعد از یک هفته سونو انجام دادم که جنین مشکلی نداشت،ولی از بابت خونریزی خیلی نگرانم،آیا ممکنه این مشکل بخاطر جفت بوده باشه،و آیا اصلا کسی بوده که در طول بارداری خونریزی داشته و نهایتا بارداری موفقی داشته؟
لطفا در این مورد نیز تا حد امکان راهنمایی بفرمایید
پیشاپیش از شما بابت وقت و زحمتی که صرف پاسخگویی میکنید بسیار سپاسگزارم.

Re: طول سرویکس

سلام،ممنون از حسن توجهتون،دیروز رفتم سونو گفت جفت مشکلی نداره و اومده با بالا،طول سرویکس هم تغییر نکرده و همون 34 میلیمتره،ولی گفت یه هماتو به ابعاد 21 در 6.4 میلیمتر دارم بصورت زیر جفتی.دهانه رحم هم بسته بود.البته دکتر سونوگرافی و دکتر خودم میگن کوچیکه ولی من دارم از نگرانی میمیرم.در ضمن من دو سه روزه لکه بینی و خونریزی کم قهوه ای رو به سیاهی دارم،برام شیاف سایکلوژست400 و استراحت مطلق تجویز کرده،بازم مزاحمتون میشم و چندتا سوال دارم
1-این اندازه هماتوم خیلی بزرگ و خطرناکه؟
2-چقدر احتمال داره که برطرف بشه؟
3-امیدی به بارداری موفق من هست؟کسی تابحال با این شرایط بارداری موفق داشته؟
4-زیر جفتی منطور همون پشت جفت هستش؟این رو نوشته
sub chorionic hematoma with D=21*6.4mm is seen in posterior aspect of gestational sac.
پیشاپیش از پاسخگویی شما کمال تشکر رو دارم.
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان