گلودرد در بارداری

سلام
خسته نباشید. از دوشنبه شب گلو درد سراغم اومده. دیروز رو به درمون خونگی گذروندم. قرقره کردن آب نمک و خوردن لیمو ترش و ... ولی انگار تاثیری نداره و حس میکنم گلودردم بیشتر شده! در آغاز هفته 34 بارداری هستم. چی کار کنم؟! میتونم آموکسی سیلین بخورم؟! خطری برای جنینم نداره؟!
یه سوال دیگه اینکه عفونت گلو میتونه باعث سوراخ شدن کیسه آبم بشه؟! نگرانم لطفا راهنماییم کنین.
مساله دیگه ای که میخوام مطرح کنم اینه که دوشبه پشت هم بعد از دفع ادرار وقتی خودمو خشک میکنم روی دستمال یه نقطه خون میبینم! اینی که میگم دقیقا به اندازه یک نقطه است (خودکار رو بذاری رو کاغذ و برداری) و با دقت میشه دیدش فقط. فقط هم همین دو بار بوده و تو کل روز بعد دیگه ندیدم. به نظر شما مشکلی وجود داره؟!

http://ghasedakemehr.blogsky.com

Re: گلودرد در بارداری

سلام
نه عزیزم نگران نباشید فقط یک مراجعه به درمانگر داشته باشید تا داروی مورد نظر برای عفونت فعلی تون ، صحیح، تجویز شود و فقط گوشزد کنید که داروی مجاز در ب3 ماه ی سوم بارداری باشد.مراقب باشید که تب نداشته باشید . این مهم است.
با توجه به شرح حالی که از ریز بودن لک قرمزی که دیدید ، دادید بعید است مشکلی باشد .اما اگر بیشتر شود مسلما پیگیری لازم است و یا اینکه با انقباض و درد همراه شود.(البته تشخیص با درمانگر بالینی شماست)
كارشناس مامايي فيروز

Re: گلودرد در بارداری

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
نه عزیزم نگران نباشید فقط یک مراجعه به درمانگر داشته باشید تا داروی مورد نظر برای عفونت فعلی تون ، صحیح، تجویز شود و فقط گوشزد کنید که داروی مجاز در ب3 ماه ی سوم بارداری باشد.مراقب باشید که تب نداشته باشید . این مهم است.
با توجه به شرح حالی که از ریز بودن لک قرمزی که دیدید ، دادید بعید است مشکلی باشد .اما اگر بیشتر شود مسلما پیگیری لازم است و یا اینکه با انقباض و درد همراه شود.(البته تشخیص با درمانگر بالینی شماست)
سلام خانوم کارشناس عزیز. ممنون که پیگیر هستین.
مدام درجه میذارم و تب ندارم. به دکتر خودم مراجعه کردم گفت برای گلودردم پیش یه متخصص داخلی برم. که رفتم و معاینه کرد و گفت چرک نداره. بهم سرم داد که قرقره کنم و ویتامین C و سیتریزین و استامینفن که من سیتریزین و استامینفن رو استفاده نکردم. و گفت اگه شدیدتر شد یا بهتر نشدم دو تا پنیسیلین شیش سه سه بزنم. من تا جمعه صبر کردم ولی متاسفانه گلودردم شدیدتر شد و یکی از آمپول ها رو زدم و امروز باید اون یکی رو بزنم. فعلا گلودردم هم به قوت خودش باقیه!!!!!!!! آمپول ها که ضرری تو سه ماهه سوم ندارن درسته؟!
http://ghasedakemehr.blogsky.com
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان