زایمان زودرس

سلام من تازه عضو شدم سوال داشتم هر گسی تجربه ای داره تو رو خدا راهنماییم کنه
هفته 26 بارداری هستم بارداری دومم هست دخترم رو 5 سال قبل سالم و به موقع دنیا اوردم طول سرویکسم در سونو که کردم 25 بود دکتر امپول بتامتازون داد و قرص ایزوپرین و استراحت.... گفت نمیشه سرکلاژ کرد......خیلی میترسم از زایمان زودرس و اینکه نی نی رو از دست بدم...به نظرتون با استراحت میشه تا هفته 37 رسید ? چکار کنم

Re: زایمان زودرس

سلام دوست عزیز!
بله کوتاه هست و الان هم نمی شود سرکلاژش کرد. اما به شخصه شاهد مواردی بوده ام که ثابت مانده و کوتاهتر نشده(در حدود همین اندازه سرویکس) و بارداری به سلامت به انتها رفته. توکل به خدا. توصیه های درمانگرتون رو هم رعایت کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مرسی از جوابتون ..میخواستم بدونم زایمان زودرس در چند هفتگی اگه اتفاق بیفته نی نی زنده میمونه?ایا سونو میتونه دقیق نباشه? چون دکترم گفت سه هفته دیگه جای دیگه سونو کن.....توی این سن بارداری حداقل طول سرویکس چقدر باید باشه?
از حسن توجه شما ممنونم

بیتا جون. من تو هفته 23 سرویکسم 20 بود یعنی واقعا کم بود ، عزیزم نزدیکه 3 ماه هستش که فقط خوابیدم. هرچی دکترت میگه گوش کن. حسابی استراحت کن میدونم خیلی سخته ولی می ارزه ، ایشالا این دوران میگذره و کوچولوت رو سلامت بغل میگیری.

تا 3 سیکل قاعدگی نرمال باید صبر کنید و سپس برای بارداری مجدد اقدام کنید عزیزم.
خونریزی و لکه بینی که قطع شود(کاملاً) و نیز عفونت و... مطرح نباشد نزدیکی بلا مانع می شود(البته طبق مجوز درمانگرتون)
كارشناس مامايي فيروز

سلام رهام عزیز!
25 تا 35 محدوده ی مرزی ست و پایینتر از آن سرکلاژ نیاز دارد. اما حتما در مرکز دقیق دیگری باید طول سرویکس مجدد اندازه گیری شود. به شخصه شاهد تفاوت اندازه گیری ها در مراکز مختلف بوده ام!
البته برای زمان سرکلاژ دیر است.بازهم تشخیص با درمانگر شماست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 72 مهمان