فیبروم

سلام وقت بخیر...من یک فیبروم 6 سانتی دارم که آندومتر را به خلف جابجا کرده. ساک حاملگی در هفته پنجم دیده شد من پریودم اول آذر بوده. و الان شیاف پروژسترون استفاده میکنم واسه لک بینی...چقدر احتمال سقط وجود داره؟ و اینکه لک بینی من بخاطر فیبرومه یا عادیه؟ ضمنا اصلا حالت تهوع و ویار ندارم..این طبیعیه؟

Re: فیبروم

نمی شود علت را قطعی مشخص کرد اما باید بدانید که افرادی هم که فیبروم ندارند ، لکه بینی داشته اند و نباید شما نگران باشید.
نداشتن ویار و تهوع اصلاً مورد نگران کننده ای نیست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از پاسخگویی سریع و امیدوار کنندتون...فقط چون به من گفتن که فیبرومم بزرگه نگرانم . واقعا با این اندازه فیبروم احتمال بارداری سالم وجود داره ؟ و اینکه من روز 5 بهمن ماه باید سونو قلب جنین رو بدم بعد از تشکیل قلب ایا احتمال سقط کمتر میشه و اینکه من کار خاصی هست که به بهبود شرایطم کمک کنه ؟ ببیخشد که کلی سوال داشتم....سپاس از صبر و حوصله تون

رویاجان!
اولاً با دیده شدن جنین با ضربان قلب در داخل رحم بخشی از نگرانی برطرف می شود.
بعد از آن دوست داریم که 3 ماهه ی اول به سلامتی و زودتر طی شود (چرا که سقط ها در آن بازه صورت می گیرند)
اما در کل در مورد فیبروم گاهی یک فیبروم کوچک (به خاطر محل اتصال یا وضعتیتش ) چنان ایمنی بارداری را برهم می زند که یک فیبروم بزرگتر نزده است.
مهم این است که پروتکل اصلی مواجهه با فیبروم لزوماً در مادران بدون فرزند ، جراحی نیست و فقط در صورتی که سقط مکرر بدهد جراحی توصیه می شود. پس شما الان وظیفه ی علمی تون رو انجام داده اید و از این پس هم تحت نظر متخصص حاذق بودن و سونوهای روتین کار بعدی شماست.
و پیش از همه ی اینها:
رویا جان! در کل نگرانش نباشید و بدانید که از دست خدایی که پروسه ی بارداری به این عظمت را برای شما رقم زده؛ نگهداری اش هم به راحتی بر می آید !
و اگر این بارداری فعلی به صلاح شما و فرزندتون باشد؛ اینقدر مهربون تر از ما به خودمون هست که نگهش دارد...
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم عزیزم. البته سونوی قلب رو انجام دادم و همه چی نرمال بود. فقط بخاطر فیبروم کمی ذهنم مشغوله که دارم سعی میکنم بهش فکر نکنم. ولی بام گفتن که فیبرومم جای خطرناکی نیست فقط ممکنه با بزرگ شدن رحم مسیله ساز بشه. میخوام بدونم بازه ی خطرش تا چند ماهگیه؟

3 ماهه ی اول که تمام شود خوب بدیهی ست دوران سقط رو گذرانده ایم.
در ماه های آخر هم باید مراقبت بیشتری جهت پیشگیری از زایمان زودرس داشته باشیم(و نیز یا سونو هم از وضعیت بارداری ؛ جفت و جنین و ...) مطلع باشید.
بارداری های فیبروم داری هم داشته ایم که بدون مشکل کلاً سپری کرده اند و نهایتا ً فقط سزارین برایشان انتخاب شده و ....
بسپارید به خدا عزیزم!
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم . امروز دقیقا 8 هفته و 6 روز از بارداریم میگذره. دیشب توی خواب ناگهان احساس کردم که بدنم خیسه . بعد از رفتن به دستشویی و ادرار چند قطره خون کمرنگ هم دیدم. ولی لباسم وهمینطور ملحفه خیس بود و برنگ صورتی دراومده بود البته هیچگونه دردی ندارم. وبعد از استفاده از پروژسترون که یکماه پیش تموم شد حتی یک لک هم ندیده بودم. دلیل خروج اون مایع و این لک بینی چیه؟البته این دو روز کمی نفخ داشتم. ولی هیچگونه مشکل دیگه ای نداشتم. سر لک بینی قبل کمی کمردرد داشتم ولی اینبار اصلا دردی ندارم. منتظر جوابتون هستم. سپاس

سلام و وقت خوش. طبق توصیه شما به متخصص رجوع کردم که برام قرص پروژسترون تجویز کرد و گفت بخاطر فشاری بوده که فیبروم وارد کرده. تنها یک قرص استفاده کردم و لک بینی ام قطع شد. ولی دو سه روزه بعد از دستشویی رفتن لکه های قهوه ای خیلی تیره میبینم که فقط بعد دستشویی به وجود می آیند. بدون هیچگونه دردی.البته زیر شکمم گاهی خیلی سفت میشه. ولی علایم سقط رو تا اونجا که مطالعه کردم ندارم. 2 اسفند هم آزمایش غربالگری دارم که حتما نتیجه رو براتون می نویسم. ولی وجود این لکه ها برام سواله چون اصلا برنگ خون نیست. و حتی به سیاهی میزنه. ایا کاری هست که باید انجام بدم مثل استراحت و یا ...؟ ضمنا مطلبی رو خوندم در مورد سقط فراموش شده...که منو خیلی نگران کرده. ولی متاسفانه پزشکم فقط دو روز اینجاست و من تا اول هفته بهشون دسترسی ندارم. ممنون میشم اگه زودتر راهنماییم کنین. سپاس از صبوریتون...

اگر شکی به سقط فراموش شده باشد الاً درمانگرتون متوجه می شوند ثانیاً راه اثباتش نبود ضربان قلب در سونو است.
در مورد پروژسترون : شیاف دارید دیگر؟ و در حال استفاده هستید ؟ نه اینکه فقط 1 دوز مصرف کرده باشید...
به طور کل با داشتن لکه (هر رنگی) قطع فعالیت های سنگین ضرورت دارد(برنداشتن بار سنگین، نداشتن یبوست و حتی المکان استفاده از توالت فرنگی و قطع نزدیکی تا مدتی کوتاه و نداشتن پیاده روی زیاد و پله و ...)
كارشناس مامايي فيروز

با سلام- من هفته 11 هم بارداری ام دیروز برای سونوی غربالگری رفته بودم که دکتر خیلی نگرانم کرد و گفت که چند میوم داخل رحمم هست که بزگترین آنها 7 سانتی متر و بقیه هم 1 و 2 سانتی اند. جنین مشکلی نداشت و لی خیلی خیلی نگرانم که برای سلامتش مشکلی پیش بیاد. خواهش میکنم راهنماییم کنین

سلام.من تو هفته 27و 2 روز هستم،حدود 1 هفته قبل خونریزی داشتم که برطرف شد.بخاطر فیبروم(بزرگ هستش )نگران زایمان هستم.پزشک کشیک گفت که باید زایمان طبیعی بشم ولی پزشک معالجم سزارین رو مد نظر داره.فیبروم برای زایمان طبیعی مشکل ایجاد میکنه؟
و سوال دیگه اینه که جراحی برای خارج کردن فیبروم چن وقت بعد زایمان انجام بگبره؟
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان