Re: فیبروم

دوست عزیزم کسی که فیبروم دارد مشکلی برای زایمان طبیعی ندارد و همین گزینه پیشنهاد می شود.
به علاوه اگر هم قصد برداشتن فیبروم حین سزارین رو هم داشته باشیم که این کار خطرناک است چراکه در این زمان فیبروم خونرسانی زیادی دارد و خونریزی پس از جراحی شدت گرفته و برای خود رحم نیز خطرناک است .از طرفی 4 هفته پس از زایمان ، فیبروم رو به کوچک شدن و به سایز اولیه تبدیل شدن هم می رود

كارشناس مامايي فيروز

با تشکر ا ز شما بابت جوابهای خوب و واضحتون
فیبروم من به حدی بزرگ هستش که کل سمت راست شکمم رو گرفته و جنین در سمت چپ قرار داره نگرانیم بابت زایمان طبیعی موقعیت جنین و احتمال خونریزی میوم وقت زایمان هستش،
در ضمن چقد طول میکشه که سایز شکمم کوچیکتر بشه؟و تقریبا به اندام قبلی برگردم؟
من بارداری اولمه و اطلالات زیادی برای دوران بعد زایمان و تغیرات بدن ندارم

در میوم های بزرگ هم سزارین به علت خطر خونریزی زیاد توصیه نمی شود اما خوب مورد به مورد ممکن است مشاوره تخصصی جراح زنان زایمان لازم داشته باشد. می توانید نظر متخصص دیگری را نیز کنار نظر درمانگرتون جویا شوید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام. سوالی که از کارشناس محترم دارم اینه که تا بحال پیش اومده کسی بر اثر داشتن فیبروم بزرگ نتونه نه ماه بارداری رو به اخر برسونه یا اینکه بعد از سه ماهگی فیبروم تنها خطری که ایجاد میکنه زایمان زودرس هستش؟؟؟؟؟

ممکن است به دلیلی باعث شود جنین موقعیت غیر طبیعی بگیرد و یا خود فیبروم در محدوده ی دهانه ی رحم قرار گیرد؛ که ضررش فقط این است که زایمان طبیعی مقدور نمی شود و مادر ناچار به انتخاب سزارین می شود.
به جز 10 تا 30 درصد مادران هم عارضه ای نمی بینند و آنها هم که می بینند اکثرا همان خونریزی و لکه بینی ست که ندرتاً هم به جنین آسیب می رساند
عوارض نادر دیگری هم دارد که نیاز نیست خودتون رو نگرانش کنید عزیزم.توکل به خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان