ویتامین دی ضامن بارداری سالم میشود؟

میزان کافی ویتامین D خطر پره اکلامپسی و پیچیدگی خطرات سه ماهه بارداری را کاهش می دهد . همچنین باعث ساختار بهتر استخوان و رشد سیستم عصبی شده و خطر تولد نوزاد نارس را کاهش داده و نوزاد وزن مناسبی هنگام زایمان خواهد داشت شاید جذاب ترین نتایج تحقیقان در میان تمامی پژوهش ها ، این باشد که مقدار کافی ویتامین D خطر ابتلا به آسم ، بیماری ام اس و دیابت نوع یک را بعدها در زندگی کودکان کاهش دهد .

چقدر به آن نیاز دارم ؟
بهترین روش برای بهبود مقدار ویتامین D در بدن ، مصرف مکمل های دوران بارداری حاوی IU 200 ویتامین D است (IU یا واحد بین المللی برابر است با IU 40= یک میکرو گرم ).
گرچه بسیاری از متخصصین معتقد هستند که احتمتلا بایستی 1000 تا IU 2000 ویتامین D روزانه مصرف کرد .بنابراین با پزشک متخصص خود مشاوره کرده و مشخص کنید که آیا مقدار دریافتی ویتامین D شما در دوران بارداری با نیازتان متناسب است !مادران جدید در نظر داشته باشند که انجمن پزشکان اطفال آمریکا به تازگی پیشنهاد خود را برای مصرف این ویتامین دو برابر کرده است و توصیه می کند که کودکان ، نوجوانان و بالغین روزانه IU 400 مصرف کنند.

آیا من در خطر هستم ؟
به این علت که رنگ دانه های پوست شما بعنوان محافظ طبیعی در برابر نور آفتاب عمل می کند ، پوست تیره تر از اندازه ویتامین D کمتری برخوردارندهمچنین اشخاص پر خطر آنهایی هستند که در محل زندگی آنها نور خورشید برای ساختن ویتامین D به اندازه کافی قدرت ندارد.
بنابراین علاوه بر بررسی مقدار موجود در مکمل ها ، از رژیمی سرشار از ویتامین D لذت ببرید و سعی کنید از غذاهای دریایی بیشتر استفاده کنید.

مطالعات نشان داده است که تنها یک پنجم کودکانی که با شیر خشک تغذیه می شوند و یک بیستم کودکانی که با شیر مادر تغذیه می شوند ،به مقدار کافی ویتامین D دریافت می کنند و همینطور از یک سوم از مادران آنها نیز مبتلا به کمبود ویتامین D هستند ، در صورتی که بسیاری از آنها ویتامین های دوره بارداری را مصرف می کردند.

چگونه میتوانم از کمبود ویتامین D بدنم مطلع شوم ؟
به این علت که کمبود ویتامین D علائم مشخصی ندارد ،تنها روش برای اطلاع از کمبود ،آزمایش خون است.

ویتامین D کجاست ؟

یک قاشق چای خوری روغن ماهی 90 گرم قارچ دکمه ای یک صد گرم ماهی آزاد یک لیوان شیر غنی شده یا شیر سویا یک صد گرم ماهی خال مخالی (ماکارل) غلات نیمه آماده برای صبحانه یک عدد تخم مرغ بزرگ

لینک منبع:http://khatoon-pregnancy.com/

خاتون لباس بارداری
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان