دیر بالا رفتن تیتر بتا

باسلام . تاریخ اخرین پریودم 22/7/93 بوده. این ماه اصلا ترشحات تخمک گذاری نداشتم . با تاخیر روز 33 و 39پریودم بی بی چک گذاشتم منفی بود. شوهرم گفت یک هفته دیگه صبر کن . بعد برو ازمایش بده روز 47 پریود ازمایش مثبت شد بالای 200 . یعنی بعد از 15 روز تاخیر . دوروز بعد رفتم سونو چیزی دیده نشد در صورتی 49 روز گذشته بود از مایش تیتر دادم 417 بود . دوروز بعدش شده بود 600. یعنی دوبرابر نشده بود .
میخواستم بدونم اصلا امکان داره با این همه تاخیر این قدر بتا هم دیر بالا بره .؟ اصلا چرا این طوری شده . / چه مسایلی باعث میشه ازمایش مثبت نشون بده ولی فرد باردار نباشه ؟ بعد از دو تا سقط و این هم سومیش دیگه کلافه شدم ای کاش نشده بودم . سری های پیش تو هفته 6 رشد جنین متوقف میشد . . این سری هم که عجیب و غریب . احتمال حاملگی خارج رحمی چقد است . از ترس دارم می میرم ؟ :( ای کاش اصلا حامله نمی شدم
. تورو خدا زود جواب منو بدید

Re: دیر بالا رفتن تیتر بتا

سلام
دوست عزیزم
در مورد خارج از رجم: هرگاه بتا بالای 1500 باشد اما ساک درون رحم دیده نشود شک به خارج از رحم قطعی می شود . در مورد شما هم چون بتا زیر این رنج است ابتدا باید با اختلاف 2 هفته از سونوی قبل ، سونو تکرار شود و در این سونو باید جنین داخل ساک دیده شود. در مورد بتا : هر 48 ساعت 1/5 برابر و هر 72 ساعت باید 2 برابر شود.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام . مرسی از پاسختان . اخه دکترم گفت اگر بتا دو برابر نشده بود . امیدی به این بارداری نیست و باید به چیزهای دیگه فکر کرد. برای من که حتی 1.5 برابر هم نشده است . به نظر شما نیاز به تکرار تیتر بتا هست ؟ یا نه منتظر سونو باشم /؟
سوال من این است که باوجود گذشت 52روز از اخرین پریودم چرا باید این قدر تیتیر بتا دیر بالا بره اصلا طبیعیه ؟ مرسی از جوابتون

سلام
درسته مواردی که دیده می شود با موارد مورد انتظار مطابق نیست امااز نظر علمی به دلیل احتمال(حتی کم) دیر تر اتفاق افتادن لقاح، باید با سونوگرافی و آزمایش مجدد مطمئن شد.
با اختلاف 1 هفته حداقل از سونوی قبل، سونوی واژینال در مرکزی دقیق رو توصیه می کنم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام یک هفته بعد از سونوی اولی دوباره سونو شدم و چیزی دیده نشد . دوباره ازمایش تیتر دادم اینبار 820 شده بود . . درد لگن در قسمت سمت چپم داشتم . موقع سونو هم درد داشتم که دکترم مطمین شد که خارج از رحمی است و داروی متوتروکسات را برام تجویز کرد .
سوال من این است که 1- چند روز بعد از تزریق جنین از بین میرود ؟
2- من اصلا خونریزی هم ندارم . چه وقت خونریزی شروع میشود . ؟ از زمان تزریق تا حالا دردهای مبهم شکمی دارم که با فعالیت این درها بیشتر میشود .
در ضمن من rh منفی هستم چه موقع باید روگام بزنم؟
در سونو فیبرومهای کوچک به تعداد زیاد مشاهده شد . که دکتر گفت با انجام لا پاراسکوپی هم به درمان جواب نمیدن و کلا منو ناامید کرد و گفت رحمت هم دفورمه و بزرگ شده است ایا میشود به خاطر این بارداری خارج رحمی بوده باشد که رحمم این شکلی شده ؟
من برای بارداری بعدی حتی ای وی اف را پیشنهاد کردم ولی گفت امیدی نیست .
چرا من نمیتونم بارداری سالمی داشته باشم؟
بعداز دوتا سقط .این یکی هم که خارج رحمی . در ضمن من pco هستم . ایا اینها میتونه به هم ربط داشته باشه . از لحاظ روحی و جسمی هم من و هم همسرم داغونیم . و برای بارداری بعدی بسیار واهمه داریم مخصوصا با این حرفهای دکترم .

از اینکه به سوالاتم جواب می دهید سپاسگذارم .

پرناد نوشته شده:با سلام یک هفته بعد از سونوی اولی دوباره سونو شدم و چیزی دیده نشد . دوباره ازمایش تیتر دادم اینبار 820 شده بود . . درد لگن در قسمت سمت چپم داشتم . موقع سونو هم درد داشتم که دکترم مطمین شد که خارج از رحمی است و داروی متوتروکسات را برام تجویز کرد .
سوال من این است که 1- چند روز بعد از تزریق جنین از بین میرود ؟
2- من اصلا خونریزی هم ندارم . چه وقت خونریزی شروع میشود . ؟ از زمان تزریق تا حالا دردهای مبهم شکمی دارم که با فعالیت این درها بیشتر میشود .
در ضمن من rh منفی هستم چه موقع باید روگام بزنم؟
در سونو فیبرومهای کوچک به تعداد زیاد مشاهده شد . که دکتر گفت با انجام لا پاراسکوپی هم به درمان جواب نمیدن و کلا منو ناامید کرد و گفت رحمت هم دفورمه و بزرگ شده است ایا میشود به خاطر این بارداری خارج رحمی بوده باشد که رحمم این شکلی شده ؟
من برای بارداری بعدی حتی ای وی اف را پیشنهاد کردم ولی گفت امیدی نیست .
چرا من نمیتونم بارداری سالمی داشته باشم؟
بعداز دوتا سقط .این یکی هم که خارج رحمی . در ضمن من pco هستم . ایا اینها میتونه به هم ربط داشته باشه . از لحاظ روحی و جسمی هم من و هم همسرم داغونیم . و برای بارداری بعدی بسیار واهمه داریم مخصوصا با این حرفهای دکترم .

از اینکه به سوالاتم جواب می دهید سپاسگذارم .
غصه نخور عزیزم. به خدا توکل کن. ایشالا که جواب همه منتظرا رو میده
http://ghasedakemehr.blogsky.com

سلام روز بخیر من 2دی انتقال دو جنین داشتم چون فریز نبودن 14روزبعد از انتقال آزمایش بتا تیتر دادم 243بود اما یک هفته بعد آزمایشو تکرار کردم تیتربه147کاهش یافت آیا احتمال سقط جنین بالاس؟دکترم گفته که سه روز دیگه دوباره آزمایشو تکرار کنم آیا احتمال داره تیتر بالا بیاد؟این جور کیسی تا حالا وجود داشته ک تیتر پایین بیاد دوباره بالا بره با توجه به اینکه من خونریزی یا لکه بینی ندارم و صبح ها حالت تهوع دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
روزتون بخیر
من باید ۴ بهمن پریود میشدم اما نشدم
یعنی الان ۱۴ روز بارداریم هست؟
و اینکه من عدد بتام روز چهارم ۶۲ بود
روز هفتم ۱۴۵
روز نهم ۲۲۰.۶
روز یازدهم ۲۲۰
روز چهاردهم ۲۳۸

الان یعنی من باردارم؟
چطور میشه؟
روز نهم بارداری دکتر سونو واژینال برام انجام داد و گفت هیچی نمیبینه
یعنی الان من باید چکار کنم؟
الان من پایان هفته ششمم یا دوم؟

سلام دوست عزیز
اولین روز آخرین پریود شما چه روزی بوده و چه تاریخی سونو واژینال انجام شده است ؟ولی با اطلاعات ناقصی که دارم متاسفانه احتمال حاملگی خارج رحمی مطرح است یا اینکه رشد جنین به دلایلی متوقف شده و احتمال سقط مطرح می شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان