Re: باردار بودن

AYESHEH نوشته شده:143-132 قند یک ساعت و دوساعتمه که دکتر بهم.گفت قند حاملگی داری و ده روزه که رژیم دیابتی بهم دادن و چربی و نمک هم نباید بخورم چون فشارم ثابت نیست
و روز پتج شنبه آزمایش قند بدم
باید چند باشه قند یک ساعته و دوساعته؟
قندتون خیلی بالا نیست عزیزم اما مراعات رژیم غذایی به هر حال توصیه پزشکتون است و انجام دهید.
رنج نرمال:
1 ساعته : تا 145
2 ساعته:165

كارشناس مامايي فيروز

سلامی دوباره خدمت عزیزانم
اللان 36هفته و 1 روز از بارداریمه ایا نیاز است آمپول بتامتازون بزنم چون میگن اگه زودتر زایمان کنی بچت دیگه هیچ مشکلی نداره؟
و اگر در این روزا زابمان کنم و آمپول نزنم بچم نارس میشه
لطفا منو راهنمایی کنید
چند روز پیش سونو دادم بهم گفتن وزنش2400است و سرش یک هفته و چند روز از بدنش بزرگتره یعنی چی
بچم مشکلی نداره؟
خیلی نگرانم لطفا هرچه زودتر کمکم کنید
این چند روز آلرژیم زیاد شده که اصلا بدون قطره ناپریزول نمیتونم نفس بکشم و سرفه های خشک میکنم
خدایا نظرت برنگردد

سلام کارشناس عزیز.خسته نباشید
من سن بارداری من امروز 4هفته و پنج روز شده...خیلی از سقط میترسم.سری قبل وقتی جواب مثبت گرفتم ده روز بعدش علایم سقط خودشو نشون داد.
الانم دیگه ده روز گذشته از گرفتن جواب مثبت و روزی چندین بار خودمو چک میکنم که خیالم راحت باشه بابت لکه بینی.دکتر برام شیاف نوشته و هر شب استفاده میکنم.میخوام بدونم نزدیکی برای من که سقط داشتم ممنوعه؟و با نزدیکی چطور به جنین آسیب میرسه؟بیش تر از روزی سه ساعت پیاده روی آهسته برام خطرناکه؟به نظر شما تا 9 روز دیگه با سونو میتونم قلب جنین رو ببینم و یا صداش رو بشنوم؟

ضمنا چهار سالی میشه که مرتب استخر میرم و بعد از چند جلسه ی اولش ادرارم با سوزش همراه شده و گاهی کامل تخلیه نمیشه
الان که باردار شدم میترسم خطرناک باشه.به نظر شما مربوط به آب آلوده ی استخربوده؟.چه آزمایشی باید انجام بدم؟فکر نمیکردم مورد مهمی باشه اما میگن که میتونه خطرناک باشه.

استخر مطمئن انتخاب کنید مشکلی ندارد. در صورت شک به عفونت زنان، معاینه و در شک به عفونت ادراری، آزمایش ادرار، سریعآً تشخیص را ممکن می سازد.
در مورد سقط اصلاً نگران نباشید همانطور که بارها هم به دوستان دیگر عرض کردم، بدانید که یکبار سقط تجربه ی بسیاری از زنانی ست که بارداری های سلامتی را بعد از آن گذرانده اند پس نیازی به نگران بودن برای تکرار سقط نیست. در مورد نزدیکی ، سقط قبلی موجب منع نزدیکی در بارداری فعلی نیست اما در کل مجوز نزدیکی و فعالیت (به خصوص پیاده روی بالای 1 ساعت ، حتماً با درمانگر شماست) به خصوص فعالیت و ورزش در 3 ماهه ی اول.
در مورد لکه بینی هم : یک توصیه دوست عزیزم: از الان به خودتون بگید که ممکنه در هر زمانی از 3 ماهه ی اول من نیز مانند بسیاری از مادران دیگر دچار لکه بینی بشوم و این اصلاً نگران کننده نیست ، با ادامه مصرف شیاف ، کم کردن فعالیت مانند اکثر آنان، این دوره را سپری می کنم تا لکه بینی قطع شود.
با این طرز فکر، نه وسواس گونه خودتون رو چک می کنید نه از لکه بینی برای خودتون غول می سازید.(چراکه اگر این ترس در شما بماند خود استرسش به مراتب ضرر بیشتری از یک لکه بینی موقت در شما می گذارد.)
بالا تر از همه ی اینها دوسد عزیزم،؛با توکل به خدا ، جای ترس و استرس رو با آرامش واقعی عوض کنید....
شاد و موفق باشید...
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:استخر مطمئن انتخاب کنید مشکلی ندارد. در صورت شک به عفونت زنان، معاینه و در شک به عفونت ادراری، آزمایش ادرار، سریعآً تشخیص را ممکن می سازد.
در مورد سقط اصلاً نگران نباشید همانطور که بارها هم به دوستان دیگر عرض کردم، بدانید که یکبار سقط تجربه ی بسیاری از زنانی ست که بارداری های سلامتی را بعد از آن گذرانده اند پس نیازی به نگران بودن برای تکرار سقط نیست. در مورد نزدیکی ، سقط قبلی موجب منع نزدیکی در بارداری فعلی نیست اما در کل مجوز نزدیکی و فعالیت (به خصوص پیاده روی بالای 1 ساعت ، حتماً با درمانگر شماست) به خصوص فعالیت و ورزش در 3 ماهه ی اول.
در مورد لکه بینی هم : یک توصیه دوست عزیزم: از الان به خودتون بگید که ممکنه در هر زمانی از 3 ماهه ی اول من نیز مانند بسیاری از مادران دیگر دچار لکه بینی بشوم و این اصلاً نگران کننده نیست ، با ادامه مصرف شیاف ، کم کردن فعالیت مانند اکثر آنان، این دوره را سپری می کنم تا لکه بینی قطع شود.
با این طرز فکر، نه وسواس گونه خودتون رو چک می کنید نه از لکه بینی برای خودتون غول می سازید.(چراکه اگر این ترس در شما بماند خود استرسش به مراتب ضرر بیشتری از یک لکه بینی موقت در شما می گذارد.)
بالا تر از همه ی اینها دوست عزیزم،؛با توکل به خدا ، جای ترس و استرس رو با آرامش واقعی عوض کنید....
شاد و موفق باشید...
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوستای گلم ♡♥♥♥
من 37هفته کامل شدم و میخوام بدونم چیکار کنم که زایمان طبیعی راحتری داشته باشم؟
چند روز دیگه نوبت معاینه لگن دارم میخواستم بدونم موقع معاینه درد داره وچطور معاینه میکنن؟
ممنون از همتون که منو راهنمایی میکنید
خدایا نظرت برنگردد

AYESHEH نوشته شده:سلام دوستای گلم ♡♥♥♥
چند روز دیگه نوبت معاینه لگن دارم میخواستم بدونم موقع معاینه درد داره وچطور معاینه میکنن؟
برای زایمان طبیعی راحت تر اگه دکترت بهت اجازه میدی روزی نیم ساعت باید پیاده روی کنی من یه کتاب هم دارم به نام من و کودک من ورزش های خوبی رو برای زایمان راحت تر توصیه کرده.
معاینه هم واسه هر کسی متفاوته درد داشتن یا نداشتنش بستگی به بدن خودت و اینکه ریلکس باشی یا نباشی داره :wink:
وقتی پایین ترینم ،خدا امید من است.
وقتی تاریک ترینم،خدا روشنایی من است.
وقتی ضعیف ترینم ،خدا نیروی من است
وقتی غمگینم،خدا آرام جان من است
خدا...
Http://elahemehrabani.blogsky.com

AYESHEH نوشته شده:سلام دوستای گلم ♡♥♥♥
سلام دوست عزیزم فقط پیاده روی کن من دوهفته به زایمانم یعنی دقیقا هفته 37 روزی یک ساعت پیاده روی میکردم و اگه امکانش نبود که برم بیرون دور اتاق دور میزدم :mrgreen: واقعا زایمانم رو راحت کرد و خیلی راضی بودم. معاینه هم همونطور که الهه گفت باید ریلکس باشی تا برات راحتتر باشه برای من خیلی کم ناراحت کننده بود :roll:
انشاالله به سلامتی و راحتی زایمانت انجام بشه و نینی رو بغل بگیری :mrgreen:
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

سلام الهه و صبا جون♥♥♥♥♥
ممنونم از راهنماییتون
ان شاءالله که سالم بدنیا بیاد
چند روزه که بالای شکمم سفت میشه و شل میشه و دردهای پریودی دارم
ولی دردها نامنظمه
شباهم اصلا خوابم نمیبره همش بیدارم با اینکه دردی هم ندارم
خدایا نظرت برنگردد

عایشه جان اصلا نگران نباش 7هفته پیش تجربه زایمان طبیعی رو داشتم اونقدرا که دیگران میگن سختو دردناک نیست.پیاده روی برای زایمان راحتتر خیلی خوبه اما قبل از رفتن به بیمارستان دعای نادعلی وسوره انشقاق رو بخون تاثیر داره.ایشالا براحتی زایمان کنی.

حدیث 6070 نوشته شده:خیلی ممنون که به سوالاتم جواب دادید کارشناس عزیز.قلب جنین چه زمانی در سونو مشخصه؟آیا شش هفتگی قلب جنین تشکیل میشه؟
رویت قلب جنین بین 7 تا 8 هفته در سونوی شکمی مقدور است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان