Re: باردار بودن

سلام به همگی
چند روز پیش رفتم دکتر زنان برا معاینه که دکتر بهم.گفت هفته 40 معاینه میکنم
نمیدونم چیکار کنم برم دکتر دیگه یا نه اصلا هم سزارین نمی کنه
شکمم زیاد سفت میشه و بیشتر موقع خواب شبا دردای پریودی دارم و کمر درد
من چه موقع برم زایشگاه
خیلی میترسم
خدایا نظرت برنگردد

Re: باردار یا حتی هر 1 ساعت)بودن

سلام
دردهای شما اگر قطع و وصل می شود یعنی مثلاً هر 30 دقیقه 2 دقیقه درد جدی دارید و آن درد خاص قطع می شود تا فاصله ی معین بعدی(مثلاً 30 دقیقه یا حتی هر 1 ساعت) و یا اینکه بالای شکم سفت می شود، این شروع دردهای زایمانی ست و باید با مراجعه به درمانگر( مطب یا بیمارستان) تائید یا تکذیب شود(توسط سنجش انقباضات از روی شکم یا معاینه)
اما اگر دردهای نامنظمی ست که در طول روز می آید و مثلاً 1 ربع کامل درد دارید و ...نه اینکه 1 دقیقه جدی و ... اینها ماه دردهاست.
در هر صورت در صورت شک به چنین قضیه ای از هفته ی 37 به بعد ممکن است درمانگر دهانه ی رحم را در معاینه بسنجد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من هفته پانزدهم بارداریمه.سه روزه چند باره زیر نافم درد شدید دارم طوری که دیشب خیلی شدید شد.درد به واژنم کشیده میشد.خیلیم کمر درد دارم.اگه دو دقیقه سرپا بمونم دیگه میخوام از کمر درد گریه کنم.بنظرشما کارشناس محترم ایا وضعیتم نگران کننده س؟تاریخ مراجعه بعدیم پیش دکترم هشتم ماه اینده س.بنظرتون اینا دلیل میشه تاریخ مراجعه مو جلو بندازم.تورو خدا زودتر جواب بدین خیلی نگرانم برا دل دردام وکمر درد هام.

دردای من منظم نیست ولی دیشب خیلی شکمم سفت شده بود و فشار زیاد رو مثانه امه و واژنم درد میگیره
موقع دسشوی درد دارم
میگن بچه اول شب دردت شروع مبشه ایا صحت داره؟
خیلی میترسم چیکار کنم که بتونم دردای زایمون و کنترل کنم و کمتر خسته بشم
ممنونم کارشناس عزیزم
خدایا نظرت برنگردد

azam 23 نوشته شده:سلام من هفته پانزدهم بارداریمه.سه روزه چند باره زیر نافم درد شدید دارم طوری که دیشب خیلی شدید شد.درد به واژنم کشیده میشد.خیلیم کمر درد دارم.اگه دو دقیقه سرپا بمونم دیگه میخوام از کمر درد گریه کنم.بنظرشما کارشناس محترم ایا وضعیتم نگران کننده س؟تاریخ مراجعه بعدیم پیش دکترم هشتم ماه اینده س.بنظرتون اینا دلیل میشه تاریخ مراجعه مو جلو بندازم.تورو خدا زودتر جواب بدین خیلی نگرانم برا دل دردام وکمر درد هام.
عزیزم نگران کننده نیست اما قابل پیگیری ست مثلاً ممکن است اکر به درمانگرتون بگویید حتماً تا2 هفته استراحت به شما بدهند تا این تیر کشیدن ها قطع شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوباره به خواهرای گلم♥♥♥♥
من امروز که 39هفته بودم رفتم دکتر زنان که معاینه کرد درد داشتم و بعد از اون خیلی کمر درد گرفتم آیا طبیعیه؟
معاینه لگن هم نوشته که محدودیت واضحی نداردph/Ex . این یعنی چی؟
ایا می تونم زایمون طبیعی داشته باشم؟وگفت اگه تا هفته بعد زایمان نکردی برگردPNC
Pnc یعنی معاینه دوباره است یا نه؟
سوال آخرم چیکار کنم که بتونم خودمو سفت نگیرم اخه مشکل من همینه
ببخشید که زیاد سوال میگیرم
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
خدایا نظرت برنگردد

منظور همان معاینه است عزیزم مخفف Physical examination
اگر دل درد و انقباض داشته باشید کراجعه لازم است.
pnc هم همان مراقبتهای دوران بارداری ست منظور اینه که دوباره بیاید درمانگاه ویزیت شوید
عزیزم باید از نظر فکری روی خودتون کار کنید. چراکه مغزتون چنین فرمانهایی رو می ده و به ناحیه ی تناسلی لزوماً مربوط نمی شود. باید به خودتون بگید که این معاینه برای من ضرر ندارد و بالاتر از اون لازم است و ...
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم عزیزم
فردا چهل هفته کامل میشه هیچ دردی ندارم
چیکار کنم صبر کنم یا برم دکتر زنان
منظور از محدودیت واضحی ندارد چیه؟یعنی زایمان طبیعی میتونم داشته باشم
بازم یه دنیا ممنونم
خدایا نظرت برنگردد

از نظر علمی چنانچه مادر هیچ مشکلی جهت ختم زودتر بارداری نداشته باشد(نظیر دیابت و بالا بودن فشار خون و وزن زیاد جنین و ...)تا انتهای تایم کل بارداری برایش صبر می کنند و اگر درد و ...شروع نشده بود،با سنتوسینون کمکش می کنند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 33 مهمان