Re: باردار بودن

تکنیک صحیح شیردهی و آروغ گیری و دفعات زیاد شیردهی اما حجم شیر:متعادل و نه زیا و حالت شیردهی نیمه خوابیده و نیمه نشسته ... را صحیح اجرا می کنید؟خودتون از مواد غذایی نفاخ دوری می کنید ؟ (به خصوص شیر گاوی که مادر خورده است، اخیراً احتمال کولیک و دل پیچه ثانویه به این موضوع در نوزادان زیاد دیده می شود.)عرق نعنا خورده اید؟ نوزاد یبوست ندارد؟
اگر همه ی اینها را رعایت می کنید و هنوز مشکل دارد، تکنیک های ماساژ با روغن و یا ورزشهای تسکین دهنده نیز کمک می کنند.

كارشناس مامايي فيروز

بعد از شیر دادن سعی میکنم آروغش و بگیرم
ولی احساس میکنم بعد از شیر خودم بهش میدم دل پیچه میگیره شیرم نفخ داره چه بخورم و کی بخورم که بعد از شیر دادنم بچه دل درد نگیره
غذاهای نفخ دار نمی خورم
خدایا نظرت برنگردد

سلام به دوستای گلم
ظهر بخیر
روز پنج شنبه بچم چهار ماهش کامل میشه و یک هفته ایه که ریزش شدید موهای سرم دارم
چیکار کنم کمتر بریزه
و سوال دوم اینکه من بعد از زایمانم قسمت راست تخمدانم و زیر نافم درد دارم و این درد هنوز ادامه داره
و طرف چپ بخیه ام هم یه مدته مثل سیم بخیه از زیر بخیه ام میزنه تو پوستم و درد داره علتش چیه
راستش دکتر نرفتم احتمال داره بخیه ام باشه؟
ممنونم از کمکتون
خدایا نظرت برنگردد

برای درد و حس نخ بخیه(به خصوص اگر جذبی بوده) باید درمانگرتون بالینی معاینه کنند.
افزایش رشدی که موها در بارداری داشته در شیر دهی به طور نرمال می ریزد و این نگران کننده نیست. البته بدیهی ست انجام کارهایی که به طور کل از ریزش مو جلوگیری می کند(نظیر مصرف مکمل و ...) در این بازه زمانی هم ممکن است سرعت این ریزش را کم کند (البته همانطور که عرض کردم موهایی که اضافه تر رشد کردند همینک در حال ریزش هستند)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان