زانو درد شدید در بارداری

سلام خانم کارشناس عزیز.
چند روزه زانو درد شدیدی دارم که حتی 5 دقیقه هم دردش آروم نمیشه.گرفتگی عضلات پا و گرفتگی رگ پا هم دارم.شیر هم اصلا مصرف نمیکنم چون خیلی حالم بد میشه اما دوغ و پنیر و قرص کلسیم مصرف میکنم.
این دردا به چه علته و چکار کنم که بهتر بشه؟
ممنون از شما.

* ملیکای من هدیه خدا و بیمه آقا امام رضا (ع) *

ممنونم خدا جون... واسه این تجربه منحصر به فرد که شبیه هیچ حس دیگه ای نیست...

Re: زانو درد شدید در بارداری

paridaryai196 نوشته شده:سلام خانم کارشناس عزیز.
چند روزه زانو درد شدیدی دارم که حتی 5 دقیقه هم دردش آروم نمیشه.گرفتگی عضلات پا و گرفتگی رگ پا هم دارم.شیر هم اصلا مصرف نمیکنم چون خیلی حالم بد میشه اما دوغ و پنیر و قرص کلسیم مصرف میکنم.
این دردا به چه علته و چکار کنم که بهتر بشه؟
ممنون از شما.
سلام خانمی اگر در نیمه دوم بارداری هستی به علت افزایش اندازه شکم وتغییر مرکز ثقل و فشارمضاعف به عروق و اعصاب لگن و کاهش ذخایر کلسیم در بارداری این دردها تا حدودی طبیعی وبا خوردن قرص calcium care ودر صورت عدم درمان افزودن منیزیوم به آن بهبود می آیاد اما اگر گرفتگی پا متعدد است حتما سونوگرافی کالر داپلر از عروق پای درگیر جهت رد dvtضروری است.که تشخیص لزوم آن با پزشک درمانگر شماست.دوغ خیلی مفید نیست کلم بروکلی کشک ماست پودر سنجد باهسته سرشار از کلسیم است.
كارشناس مامايي فيروز

Re: زانو درد شدید در بارداری

نیاوران کلینیک، کلینیک فوق تخصصی زانو داره که میتونید مشکلات درد زانوتون رو برطرف کنید. روش های درمانی غیر جراحی درمانی برای زانو درد تو این کلینیک وجود داره مثل : تزریق کورتیکواستروئید به مفصل زانو، تزریق اسید هیالورونیک و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)
تو منابع خارجی هم در مورد درمان درد زانو با استفاده از پی آر پی توضیح داده شده:
https://klairemedicalcenter.com/en/spec ... arthritis/
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 59 مهمان