قند خون بارداری

سلام به کارشناس صبور و مهربون و همه فیروزه ای های گل
هفته 8 بارداری هستم در آزمایشات اولیه که انجام دادم قند خونم 85 بود و تست گلوکز 158 .
قبلا در جایی خوانده بودم که اگر قند خون زن باردار بالای 95 باشد نیاز به انجام تست گلوکز می شود ولی برای من همزمان انجام شده .دکترم گفت تست گلوکز شما باید کمتر از 137 باشه و..... از من خواست رژیم غذایی خاصی را رعایت کنم و دو هفته دیگه آزمایش مجدد بدهم.
با اینکه قند خون در محدوده نرمال بوده چرا تست گلوکز بالاست ؟ این دو تا ربطی به هم ندارند ؟
آیا گلوکز 158 خطر ناکه؟ خانواده من سابقه ژنتیکی دیابت ندارند.

Re: قند خون بارداری

سلام
الان هفته10 هستم برای گرفتن نتیجه آزمایش تست تحمل گلوکز رفتم اما جواب داده نشد و از من خواستند روز شنبه آزمایش مجدد بدهم . خیلی ناراحتم آزمایش برام سخته باید مدت زیادی ناشتا باشم ویار هم دارم و موقع خوردن شربت گلوکز خیلی اذیت می شوم . الان تو اینترنت عوارض دیابت حاملگی را خوندم اکثر مادرها ماههای آخر مبتلا می شوند و عوارض ماههای اول خیلی بد بود مخصوصا از ناهنجاریهای قلبی عصبی مادرزادی خیلی خیلی ترسیدم
کسی نیست که دیابت بارداری داشته یا بین کسایی که می شناسید سراغ ندارید؟ می ترسم همین حالا دیابت اثر گذاشته باشه و دیگه درمان و کنترل بی فایده باشه .......

Re: قند خون بارداری

سلام نه عزیزم نگران نباشید به شخصه موردهای فراوانی که قند همینگونه داشتند و فقط با کنترل و رژِیم غذایی مربوط و بدون دارو در آزمایش بعدی قند خون نرمال داشته اند و بارداری را به سلامت طی کردندپیش رو داشته ام.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 87 مهمان