جنین کوچک تر از سن بارداری

سلام کارشناس عزیزم. من سما هستم در ادامه مطلب قبلیم این موضوع رو ارسال کردم اما از آنجا که جوابی نگرفتم همون رو در موضوعی جدید می نویسم. من چهارشنبه رفتم دکتر. اولا گفتند نباید به این سرعت باردار می شدی و کلی نگرانم کردند. بخصوص اینکه سونو واژینال کردند و و صدای قلب جنین رو هم شنیدیم اما گفتند خیلی کوچیکه و باید دو هفته دیگه دوباره سونو کنم. نمی دونم چی می شه یعنی ممکنه بیفته؟ این همه سونو در کمتر از دو ماه برای جنین ضرر نداره؟ البته اگر بمونه

روی عکس سونو نوشته
CRL 4.8 MM 6W2D +0w2d
این سایز کوچیک برای چیه چون بلافاصصله بعد سقط باردار شدم؟ چکار می تونم بکنم که بچه ام رشد کنه؟
بعد هم هورمون TCH بالا بود که متخصص غدد قرص لیوتیروکسین داد . اسیدفولیک رو قطع کرد و یه ویتامین به نام یودوسفول داد که 400 گرم اسیدفلوک + ب12+ ید داره. راستی من مکمل دیگه ای نباید بخورم؟

سلام
سماجان! در حال حاضر وضعیت نگران کننده ای ندارید! خدارو شکر فعلاً همه چیز نرمال است. رویت ضربان قلب عالی ست!
مکمل ضروری در بارداری : اگر کم خونی نداشته باشید فقط اسید فولیک است. در ضمن مادری که کمکاری تیروئید دارد مصرف لوو تیروکسین برایش بسیار بسیار ضروی ست پس آنرا یز جدی بگیرید. در مواقع مشخص هم باید آزمایش تیروئید را تکرار کنید که مطمئن باشیم با دوز فعلی، کنترل شده است.
كارشناس مامايي فيروز

کلاً واژینال بودنش خطری ندارد عزیزم که نگران باشید سونو هم اگر لازم باشد باید انجام شود امواج اولتراسوند سونوگرافی خطری برای جنین ندارد اما مسلم است بیهوده هم نباید انجام شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم
امروز اولین روز هشت هفتگی بارداریم بود و رفتم دکتر و سونو کرد و گفت خوبه. توضیحی نداد که رشد جنین خوب بوده یانه. ضربان قلبشم بهم نگفت. بعدن تو عکس دیدم CRL که فکر می کنم همون سایز جنین باشه 15.5 mm . حالا نمی دونم این اندازه خوبه یانه. ظاهرا فعلا مشکل خاصی نیست. راستی تعداد ضربان قلب جنین رو روی عکس سونو با چه اسمی مشخص می کنن؟

ممنون که تو این روزهای تنهایی و بی کسی کمکم کردین. برام دعا کنین
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 61 مهمان