دارو در زمان بارداری

باسلام.
در هفته 8 حاملگی ام.در سونو هفته پیش الحمدالله همه چیزعادی بود قلب جنین هم میزد.
حالت تهوع بدی دارم گاهی پاهایم ضعف میرود.وبعضی وقتها یک درد کوچولو وگذرا در ناحیه شکم دارم .
دکتر اینارو تجویز کرده.شربت کلسیم-قرص ویتامین ب 6-اسید فولیک5(تاحالا اسیدفولیک 1میخوردم)-وشیاف سیکلوژست 400 میلی گرم.
ناراحتیهای که گفتم اذیتم میکنن ولی میتونم بدون دارو تحمل کنم .
شنیدم کلسیم تو کلیه رسوب میکنه..نمیخوام یجا خوب بشه ویک مشکل دیگه درست بشه.اگه نخورم ایرادی داره؟
شیاف برای چیه؟مقعدی یا واژینال؟دکتر چیزی نگفته.کدوم به صلاحه استفاده کردنش یانکردنش؟
چرا دکتر مصرف فولیکمو زیاد کرده ؟مشکلی دارم؟

سلام
دوست عزیزم!
اغلب مادران مکمل کلسیم را استفاوده می کنند و مشکل زا نیست.
اسید فولیک اغلب همان 400 میکرو گرم یا نهایتاً 1 میلی گرم تجویزمی شود مگر سابقه جنین با نقایص لوله عصبی یا مورد مشکوک دیگری داشته باشیم . اگر چنین مواردی وجود نداشته است نیازی به این دوز نیست با اینحال از خود ایشان توضیح بخواهید.
شیاف هم اگر تجویز شده یعنی حتماً از آن استفاده کنید. (لکه بینی یا درد نداشته اید؟)
به توصیه های پزشکتون عمل کنید چراکه بیشتر از من از چم و خم بارداری شما مطلع هستند و حذف درمانی که پزشک بالینی داده است باید توسط درمانگر بالینی دیگری صورت گیرد نه به این شکل.
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز
سابقه ناراحتی دستگاه عصبی جنین نداشتم.درحاملگی اول جز ویارشدیدمشکل دیگه ای نداشتم.
لکه بینی اصلا ندارم.دردهای خیلی خفیف شکمی(یک نقطه خاص نیست.گاهی پهلو گاهی زیردل گاهی رو شکم البته من ناراحتی معده هم دارم)واین دردهای مبهم همیشه نیست دو یا سه روزی یکبار.
این شیاف مقعدی یا واژینال؟برای جلوگیری از سقط؟میشه درباره اش و نوع کاربردش برام بگید؟
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان