عفونت

با سلام
من در هفته 7بارداريم بعلت ترشحات خلط مانند به دكتر مراجعه كردم برام ژل واژينال و قرص تجويز كرد براي كمردرد حاملگي هم برام پيروكسيكام نوشته آيا خوردن قرص برام ضرر نداره؟ يا استفاده از اپيلاكتور واژينال؟ تورو خدا كمكم كنيد

سلام
ندای عزیز! کرم واژینال کلوتریمازول که اغلب در درمان عفونت قارچی تجویز می شود در بارداری مجاز است دوست عزیزم و جای نگرانی نیست (اگر داروی شما کرم واژینال دیگری ست اسمش را قید بفرمائید )
اسم قرص مورد نظر رو هم اگر بفرمائید در مورد مصرف آن در بارداری می شود نظرداد.
كارشناس مامايي فيروز

در بارداری جزو دسته C می باشد.
توضیح دسته C: یا اینکه:
مطالعات کافی روی انسان هنوز برای این دارو انجام نشده است اما مطالعات ی که روی حیوانات انجام شده نشان داده که بر جنین اثرات جانبی دارد.
و یا
هیچگونه مطالعه ای در انسان و حیوان در رابطه با اثر این دارو بر جنین انجام نشده است.
داروهایی که در این دسته هستند به شدت باید نسبت صود به ضررشان سنجیده شده باشد و به جز در مورا ناچاری تمام ، تجویز نشود.
تشخیص با درمانگر شماست اما داروهای مجاز در بارداری- فقط دسته A وB مجاز هستند.-!! برای درمان قارچ وجود دارند و گمان نمی گنم در این زمان ناچاری وجود داشته باشد.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام من هفته 8 هستم از انجایی که چیزی نمی تونم بخورم 5 کیلو کم کرده ام ولی به دلیل مشکل عفونت کلیه که از قبل داشته ام الان سوزش و تکرر ادرار دارم چون هرچی اب میخورم بالا میارم به نظر شما چکار کنم

سلام
تینا جان! عفونت کلیه در بارداری سریعاً باید درمان شود. اگر علائمش را(سوزش ادرار یا درد کلیه ها-تکرر ادرار هم که در بارداری طبیعی ست در این سن زود کمی باید به آن شک کنیم) مجدداً دارید سریعاً به یک متخصص مراجعه کنید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان