Re: تو خدا کمک اورژاااااااانسی

ara1371 نوشته شده:خوبی عزیزم یه خبری ازخودت بده : (...
سلام آرا جان خوبی عزیزم؟
ببخشید از ۲۷ بهمن دیگه نیومدم سایت. روزای آخر دکتر گف احتمالش هس داخل رحمی باشه چون ضخامت آندومتر رفته بالا.ولی همون روز
بتام اومد پایین و اول اسفند سقط شد تو خونه. دکترم میگه قطعا خارج رحمی نبوده چون خارج رحمی بیرون نمیاد یا کوچیکه ک خودش جذب میشه یا هم ک با آمپول یا عمل درش میارن نه اینکه بیاد بیفته بیرون.
الآن هم منتظرم برم عکس رنگی و ان شاء الله دوباره اقدام کنم
شما در چ حالی؟

سلام عزیزم خوبی ؟خداروشکر که حالت خوبه ...: (سقط شد ...عیبی نداره خدا عوضشو یه بچه سالم بهت بده یه بچه تپلو سالم وصالح ...والا منم امروز فردا میکنم که برم دکتر یا نه ...هنوز دکتر نرفتم ...هروقت رفتم دکتر میگم حتمن عکس رنگی ازرحم رو بنویسه واسم ....علت سقطت هنوز معلوم نشد.؟..کارسنگین انجام نداده بودی: (؟...یه هفته دیگه حتمآ دکتر میرم ....
ولی ازبس خوابای عجیب وغریب دیدم این مدت که اصلن نگو نپرس میترسم اقدام کنم ...
یه بار خواب دیدم شکممو بالاتر ازبرش قبلی پاره کردن یه شیشه بزرگ درآوردن : (...صبح واسه شوهرم تعریف کردم گفت ازبس خرده شیشه داری : ))...چهار پنج تا خواب اینجوری دیدم ولی بعدش بچه سالم بود ....اصلن خدا بخیر کنه دیونه نشم خیلی خوبه .....ولی من یه سال قبل اقدام موقع نزدیکی ازروغن زیتون استفاده میکردم که کمی چرب بشه چون خشکی واژن داشتم ...فک کنم لوله هام بخاطر این کارم دچار چسبندگی شدن .....

سلام دوست عزیز
مراحل انجام هیستروسالپنگوگرافی
معمولاً عکس رنگی رحم توسط رادیولوژیست انجام میشود و به طور متوسط در حدود 30-10 دقیقه به طول می‌انجامد. برای انجام این تست، فرد بر روی تخت معاینه زنان قرار میگیرد. ابتدا پزشک یک اسپکولوم (وسیله‌ای برای معاینه داخلی زنان) در واژن قرار می‌دهد. سپس لوله ای بسیار ظریف از درون دهانه رحم به داخل رحم وارد نموده تا از این طریق ماده حاجب را به درون رحم و لوله های رحمی تزریق نماید. به‌طور طبیعی ماده حاجب باید رحم و لوله های رحمی را پر نماید یعنی هنگامی که در رحم و لوله ها هیچ‌گونه انسداد و مشکلی وجود نداشته باشد ماده حاجب بعد از تزریق، فضای داخل رحم و لوله ها را به طور یکنواخت پر خواهد کرد. ولی در مورد انسداد لوله ای ماده حاجب نمیتواند تمام فضای داخل رحم و لوله ها را پر نماید.

بعد از تزریق، از رحم عکس‌برداری میشود. پزشک با بررسی عکس ها می‌تواند وضعیت رحم و لوله های رحمی را ارزیابی نماید.
به‌ دلیل انقباض عضلات رحم، بسیاری از زنان احساس درد، به‌ خصوص در زمان تزریق ماده حاجب دارند، در مواردی که لوله های رحمی مسدود است، درد بیشتری احساس می¬‌شود. مصرف داروهای مسکن مانند ایبوبروفن میتواند در تسکین درد و ناراحتی موثر باشد. لذا ممکن است 60-30 دقیقه قبل از انجام عکس رنگی، یک داروی مسکن جهت بیمار تجویز شود. به‌طورکلی بسیاری از زنان در حین هیستروسالپنگوگرافی مشکلی نخواهند داشت اما ممکن است مدتی پس از آن احساس درد و ناراحتی نمایند، بنابراین بهتر است در روز گرفتن عکس رنگی از رحم، یک نفر فرد را همراهی نماید.

معمولاً این روش عوارضی ندارد ولی عوارض نادر آن شامل: درد گذرا، عفونت، لکه‌بینی و یا خونریزی میباشد. در صورت تب و تداوم درد به مدت چند روز، باید به پزشک اطلاع داده شود. بهترین زمان انجام این تست، پس از اتمام خونریزی قاعدگی و قبل از تخمک گذاری است.

در موارد عفونت و التهاب لگنی و خونریزی‌های نامشخص واژینال، انجام این تست ممنوع است و تا بهبودی کامل، فرد باید از انجام این تست خودداری نماید.
ضمنا از هزینه اطلاعی ندارم.
كارشناس مامايي فيروز

ara1371 نوشته شده:سلام عزیزم خوبی ؟خداروشکر که حالت خوبه ...: (سقط شد ...عیبی نداره خدا عوضشو یه بچه سالم بهت بده یه بچه تپلو سالم وصالح ...والا منم امروز فردا میکنم که برم دکتر یا نه ...هنوز دکتر نرفتم ...هروقت رفتم دکتر میگم حتمن عکس رنگی ازرحم رو بنویسه واسم ....علت سقطت هنوز معلوم نشد.؟..کارسنگین انجام نداده بودی: (؟...یه هفته دیگه حتمآ دکتر میرم ....
ولی ازبس خوابای عجیب وغریب دیدم این مدت که اصلن نگو نپرس میترسم اقدام کنم ...
یه بار خواب دیدم شکممو بالاتر ازبرش قبلی پاره کردن یه شیشه بزرگ درآوردن : (...صبح واسه شوهرم تعریف کردم گفت ازبس خرده شیشه داری : ))...چهار پنج تا خواب اینجوری دیدم ولی بعدش بچه سالم بود ....اصلن خدا بخیر کنه دیونه نشم خیلی خوبه .....ولی من یه سال قبل اقدام موقع نزدیکی ازروغن زیتون استفاده میکردم که کمی چرب بشه چون خشکی واژن داشتم ...فک کنم لوله هام بخاطر این کارم دچار چسبندگی شدن .....
قربونت برم ممنونم. همچنین برای شما.
نه کار سنگین نکرده بودم فقط قبل موعد پری هواپیما سوار شدم نمیدونم اثری داره یا نه؟
و اینکه چون رفته بودیم مشهد خیییلی پیاده روی داشتم.
نمیدونم آیا این دو تا مورد تاثیر دارند یا نه.
ااااااااااااای جاااانم. خواباتم ان شاء الله ک خیرن

خدانکنه آلا جونم ...عزیزدلمی مراقب خودت باش پس ....من شنیدم وقتی یه زن باردار میشه انگار بار شیشه داره باید خیلی حواسش باشه ....صددرصد هواپیما بی تقصیر نیست ....چون توارتفاع بحث فشار پیش میاد ممکنه بخاطر فشار زیاد سقط شده باشه ...پیاده روی زیادم خوب نیست اینم ممکنه بچه رو سقط کنه ....
: )....برات بهترین ها رو آرزو میکنم ....هروقت عکس رنگی انداختی منو درجریان بزار ...یسریا میگن باید کامل لخت بشی من ازاینش بدم میاد ...خداکنه مث سونو واژینال باشه
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان