رابطه جنسی در دوران بارداری

#1
بارداری چه تأثیری بر روی میل جنسی زنان دارد ؟بارداری بر روی میل جنسی زنان مختلف به شکل‌های مختلفی تأثیر می‌گذارد و هیچ دلیل مشخصی هم برای آن وجود ندارد. برخی از افراد ممکن است به دلیل افزایش هورمون‌ها و افزایش جریان خون به دستگاه تناسلی بخصوص در سه ماهه دوم بارداری، با افزایش میل جنسی مواجه شوند. سایر افراد ممکن است به دلیل نوسانات هورمونی، احساس راحتی کمتر در بدن، کاهش سطح انرژی یا دردهای جسمانی، با کاهش میل جنسی در بارداری مواجه شوند.
 بارداری همچنین می‌تواند تأثیراتی بر میل جنسی مردان نیز داشته باشد! بله تعجب نکنید؛ برخی از مردان به دلیل تغییراتی که در شکل بدن زنان در طول بارداری رخ می‌دهد، نظیر افزایش سایز سینه‌ها، آنها را جذاب‌تر می‌بینند. در مقابل برخی از مردان نیز ممکن است به دلیل محدودیت‌های رابطه جنسی در بارداری تمایل کمتری به انجام آن داشته باشند.
 در برخی موارد هم ممکن است نگرانی‌ها و فشارهای هر دو شریک زندگی در طول بارداری، باعث شود تا آن‌ها به رابطه جنسی علاقه کمتری نشان دهند. در هر حال، برای اطمینان از راحت بودن هر دو شریک زندگی، لازم است که در مورد رابطه جنسی در دوران بارداری راحت باهم حرف بزنید تا بتوانید شرایط یکدیگر را درک کنید و تلاشتان را برای برآورده ساختن نیاز دیگری انجام دهید.  
فواید رابطه جنسی در دوران بارداری چیست؟شاید خیلی تعجب کنید اگر بدانید که برقراری رابطه در بارداری نه‌تنها ایمن است، بلکه فوایدی هم برای شما دارد: 
  • ارگاسم بهتر
افزایش جریان خون به دستگاه تناسلی در دوران بارداری می‌تواند به معنای افزایش تعداد ارگاسم‌های قدرتمند برای زنان باردار باشد. تحقیقات نشان داده است خانم‌هایی که در دوران بارداری ارگاسم را تجربه می‌کنند، تولید هورمون‌های آرامش‌بخش نظیر اندورفین در بدنشان افزایش می‌یابد و جریان خون آنها بهبود می‌یابد. درنتیجه آنها احساس شادی و آرامش بیشتری می‌کنند. این مزایا می‌تواند به کودک هم منتقل شود.  
  • تقویت پیوند بین زوجین
تجربه برخی از زوجین نشان می‌دهد که فعالیت جنسی در دوران بارداری، آنها را به هم نزدیک‌تر می‌کند و آمادگی بیشتری برای ورود فرزندشان به این دنیا خواهند داشت. 
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
یک مطالعه در سال 2004 نشان داد که رابطه جنسی سطح IgA را در بدن افزایش می‌دهد. این ماده یک آنتی‌بادی است که به پیشگیری از سرماخوردگی و سایر عفونت‌ها کمک می‌کند. 
 سایر فواید رابطه جنسی در دوران بارداری عبارتند از:
  • کاهش فشار خون
  • بهبود خواب
  • کاهش درد و ناراحتی
  • سوزاندن مقداری کالری
  • تقویت روحیه


ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان