کوچک بودن اندازه فولیکول

سلام . من پریودی هام معمولا 26 روز و نیم هست یعنی 16 روز ونیم پاکم ده روز پریود. از وقتی برای بارداری اقدام کردم بیشتر 16 روز و نیم پاکم ولی گاهی 20 روزپاکم گاهی 18 روزپاکم . دوبار روز 14 پریودی سونو رفتم بار اول فولیکول غالب 1.6 و بار دوم 1.53 بود.علت چیست؟ آیا داروی گیاهی برای رشد فولیکولها وجود داره و آیا با این فولیکول میشه باردار شد؟میشه زودتر جواب بدین؟ضمنا پسرم 7 سالش هست آیا فاصله ی زیاد بعد از بارداری اول میتونه در مشکل فولیکولم تاثیر گذار باشه.ضمنا ویتامین d بدنم هم دفعه ی اول 8 بود که دکتر به من گفت مشکل میتونه از کمبود ویتامین D باشه ویتامین d مصرف کردم دفعه دوم ویتامین d بدنم 29 شد دوباره دکتر به من آمپول ویتامین d داده آیا ویتامین d در اندازه فولیکولها تاثیر داره

Re: کوچک بودن اندازه فولیکول

سلام
کمبود ویتامین دی مشکل اغلب افراد هست (مگر اینکه مکمل مصرف کرده باشند) و اعداد در حد همین 3 و4 و ... اغلب گزارش می شود در حالیکه باید بین 30 تا 100 باشد.
ممکن است موثر باشد اما درمان مستقیم نیست.
سایز فولیکولها به نظر می رسد که نیازمند کمک باشد.که باید تحت نظر درمانگر (اگر صلاح دانست )محرک تخمک گذاری مصرف کنید.حدود روز 12 هم سونو داشتید تا به حال؟(منظورم این است که مطمئن هستید قبل اون سونویی که دادید تخمک آزاد نشده بوده؟)
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنونم از پاسختون .نه روز دوازدهم نرفتم .دکتر به من گفتن روز 14 معمولا باید برای سونو بری. با توجه به اینه پریودی هام 26 روزه هست امکان داره تخمک زودتر آزاد بشه ؟ّّببخشید یک سوال هم دارم با این فولیکول به تنهایی نمیشه بدون دارو باردار شد؟ و آیا ممکن هست چون فولیکول کوچک هست و فاصله ی بین پریودی های من کوتاه است یعنی 16 روز هست اصلا فولیکول حاوی تخمک نباشه؟خیلی ممنونم از توجهتون.

بله حتما.فاز لوتئال اغلب بین 11 تا 14 روز است پس تخمک گذاری یک سیکل 26 روزه می تواند بین 12 تا 15 ام اتفاق افتد. پس سونو باید زودتر انجام شود تا آن وقت تشخیص بگذاریم.
احتمال هست که کسی اصلاً در سیکلهایش تخمک آزاد نکند یا برخی سیکلها آزاد کند و ...
تشخیصش هم با همین سونو است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان