لکه بینی ادامه دار

خانم کارشناس عزیز سلام

ممنون میشم راهنماییم کنید

اول یه شرح مختصری درمورد خودم میدم

32 سالمه و 4 ماه هستش که ازدواج کردم. پریودهای منظم داشتم اما در روزهای 13 تا 16 سیکلم لکه بینی های خفیف همراه با کمردرد داشتم، به همین خاطر به پزشکم مراجعه کردم، ایشون مدروکسی تجویز کردن و من تا الان 2 دوره (از روز 16 تا 25) این دارو رو استفاده کردم و مشکلم حل شد. دوره اول بعد از دو روز و نیم از قطع دارو (یعنی روز 28) یک بار لک دیدم و فرداش پریودم شروع شد اما این بار بعد از 3 روز (اواخر روز 29) لکه بینی هام شروع شده و هنوز ادامه داره، (البته ببخشید این لکه ها فقط به صورت آبخونه هستش و ترشحاتم گاهی صورتی و گاهی خیلی خیلی کمرنگه درحدی که گاهی شک می کنم صورتیه یا بی رنگ). الان روز 33 هستم و هنوز از بی بی چک استفاده نکردم و آزمایش هم ندادم.

خواهش می کنم بگید امکان بارداری هست؟ ممکنه این لکه بینی ها ضرری داشته باشن؟ خواهشا هرچه زودتر راهنماییم کنید چون واقعا بلا تکلیفم و میترسم از بی بی چک هم استفاده کنم. درضمن آزمایشات قبل از بارداریم هم مشکلی نداشت. این ماه هم اولین ماه اقداممون بود. البته درد در سینه رو هم دو ماهه که دارم و از دیروز هم هر از چندگاهی سرگیجه دارم و گاهی هم حالت تهوع. درضمن به خاطر شرایط سنی جلوگیری نمی کنیم.

Re: لکه بینی ادامه دار

بله عزیزم احتمال بارداری هست. هرچند بی بی چک بگذارید و منفی باشد.اگر استرس این رو دارید که باردار باشید و نیاز باشد برای قطع لکه بینی در بارداری اقدامی کنید و ...پس بی بی چک بگذارید و در صورت منفی بودن آزمایش دهید چراکه الان باید بارداری را نشان دهد.اگر منفی بود هم بدانید که ضمن مصرف این دارو ممکن است در برخی از سیلکلها تا 6-7 روز پس از قطع قرص هم پریود رخ ندهد و از این گزارشات داشته ایم.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و احترام

کارشناس عزیز خسته نباشید و مرسی بابت جوابتون

دیروز صبح از بی بی چک استفاده کردم، یک هاله کمرنگ صورتی دیدم، دیشب هم آزمایش دادم، مثبت بود. راستس از پریشب هم لکه بینی هام قطع شد.

دکترم تا 2 شنبه نیستن، انشاالله دوشنبه میرم پیششون

بازم ممنون

دوست عزیزم ! تبریگ می گم ! به واقع خوشحال شدم!
با توجه به اینکه لکه بینی هم داشتید، توصیه ای که دارم(با توجه به بی ضرر بودن شیاف پروژسترون) تا 2 شنبه از داروخانه تهیه کنید و هر شب استعمال کنید تا لکه بینی تون تکرار نشود.پس از آن هم طبق تجویزدرمانگرتون و وضعیت لکه بینی تا آن زمان، یا ادامه می دهید یا قطع می کنید.
ولی در این فاصله اگر کمبود پروژسترون داشته باشید جبران می شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 82 مهمان