بهترین زمان برای آزمایش میزان بتای خون

سلام خدمت کارشناس محترم
من یک روز بعد از تاخیر پریودم بی بی چک مثبت شد. بهترین زمان برای آزمایش میزان بتا کیه؟
سیکلم 29 روزه بوده و الان 4روز از پریودم گذشته
درضمن قبل از سونوی تشکیل قلب جنین(درهفته8) سونو رحم لازمه یا فقط درصورت مشکوک بودن بتا سونو انجام میشه؟

Re: بهترین زمان برای آزمایش میزان بتای خون

الان که بی بی چکتون مثبت بوده، آزمایش هم جواب می دهدو البته پس از 3 روز تاخیر مناسب تر است. پس الان هم برای شما زمان مناسب است.
اگر درد و لکه بینی و مورد مشکوک نباشد ؛ ضرورت ندارد. بستگی به خود مادر دارد .
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از لطفتون!
یه سوال دیگه هم داشتم. اینکه من نفهمیدم بتا با تیتراژ بتا چه فرقی داره؟
دیروز که رفتم برای آزمایش مبلغ 23تومن گرفتن و جواب آزمایش فقط نوشته بود more than 200
پرسیدم یعنی چند؟ گفتن اگه بخای تیتراژو بدونی باید 29تومن دیگه بدی.
گفتم من قبلا دوجای دیگه هم آزمایش داده بودم مبلغ 20 تومن بود و عدد بتا رو هم بهم میداد. گفتن دستگاه ما CL هست.
خواستم بدونم پس اون اعدادی که آزمایشگاهای دیگه بهم میدادن درست نبوده یا همونه و من الکی 52هزار تومن دادم؟!

سلام
من اولین روز آخرین قاعدگیم 28 دی بود... 13 روز بعدش رفتم دکتر، سوتو انجام داد و گفت سایز فولیکول هام 8 و 9 و11 است و احتمال بارداری ندارم و قرص لتروزول بهم داد.
موعد قادگی بعدیم 26 بهمن بود که 4 -5 روز عقب افتاد و منم بی بی چک زدم و مثبت شدم. روز 30 ام هم رفتم ازمایش که تیتر بتام 168 شده و گفت باردارم.
سوالم اینه که چون دکتر گفت فولیکول هام کوچیکه ممکنه خطری منو تهدید کنه؟ دیروز جواب تست بتا را گرفتم، چه زمانی به دکتر مراجعه کنم؟

سلام
دوست عزیزم نه هیچ مشکلی ندارد. در واقع اصلاً مشکل نیست.نهایتاً تفسیرش این است که تخمک گذاری حدود 14 سیکل رخ نداده و دیرتر بوده .همین.
تبریک میگم عزیزم. به درمانگرتون مراجعه کنید تا سونو رو براتون بنویسند (اگر مشکلی نداشته باشید تا حدود 7 هفته هم می توانید برای سونو صبر کنید.) فولیک اسید هم فراموش نشود
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم
من سایز فولیکولهام ده بود و شانس بارداری نداشتم این ماه ولی اقدام داشتم شبها یک در میون الان زیرشکمم طرف تخمدان چپم درمیکنه وتیرمیکشه آیا ممکنه به کیست تبدیل شده باشند؟درضمن پنج روز مونده به پریودم.

باسلام من 10روز پیش نزدیکی داشتم بعد اون روز تا حالا یک روز در میان نزدیکی داشتیم ولی از اولین روز اقدامم درد زیر شکمم. حالت تهوع. تورم سینه ها و حساس شدن. کمر درد. درد دور نافم شروع شده. الانم روز 16قاعدگی هستم و روز ششم.پریودم اقدام به بارداری. میخاستم ببینم ازمایش خون نشون میده بعد ده روز نزدیکی یا این علایم از علایم حاملگیه طبیعیه یا خارج از رحم هستش /؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنین.

Re: حاملگی

باسلام من 10روز پیش نزدیکی داشتم بعد اون روز تا حالا یک روز در میان نزدیکی داشتیم ولی از اولین روز اقدامم درد زیر شکمم. حالت تهوع. تورم سینه ها و حساس شدن. کمر درد. درد دور نافم شروع شده. الانم روز 16قاعدگی هستم و روز دهم اقدام به بارداری. میخاستم ببینم ازمایش خون نشون میده یا این علایم از علایم حاملگیه طبیعیه یا خارج از رحم هستش /؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنین.

Re: حاملگی

taboot نوشته شده:باسلام من 10روز پیش نزدیکی داشتم بعد اون روز تا حالا یک روز در میان نزدیکی داشتیم ولی از اولین روز اقدامم درد زیر شکمم. حالت تهوع. تورم سینه ها و حساس شدن. کمر درد. درد دور نافم شروع شده. الانم روز 16قاعدگی هستم و روز دهم اقدام به بارداری. میخاستم ببینم ازمایش خون نشون میده یا این علایم از علایم حاملگیه طبیعیه یا خارج از رحم هستش /؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنین.

سلام عزیزم انشالا ک بارداری میتونی با بی بی چک امتحان کنی ولی بنظر من بهتره بذاری ببینی پری میاد یا ن اگر تاخیر داشت بیبی بذار مثب شد از بتا بده تیتراژت بدست بیاد.منم تقریبا شرایط متشابه دارم الان ۷ روز از اقدامم میگذره و امروز بیبی برام خیلی کمرنگ روشن شد ولی صبر میکنم چند روز دیگ بازم امتحان میکنم تا مطمعن بشم.توکل بخدا
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان