Re: کیت مکس 14 و تخمک گذاری

سلام. خسته نباشید.
من دیروز که روز سیزدهم سیکلم بود سونو دادم.
ضخامت اندومتر 9 میلیمتر
یک ضایعه ی اکوژن به دیامتر 8در 6 میلیمتر داخل کاویته اندومتر
یک فولیکول حاوی یک ناحیه ی اکوژن داخلی به دیامتر 19 میلی متر
بزرگترین فولیکول در تخمدان راست 16 میلی و در تخمدان چپ 5 میلی.
نظرتون رو بفرمایید.
ممکنه فولیکول 19 میلی که گفته ناحیه ی اکوژن داره تخمک سالم آزاد کنه؟ و اینکه ضایعه ی داخل اندومتر چی میتونه باشه؟ خطرناکه؟ ممکنه جلوی باروری رو بگیره؟

دوست عزیزم ! در مورد توده اکوژن داخل رحم باید بررسی (خواه با سونو یا ...) صورت بگیرد و ماهتیش دقیقا مشخص گردد نه از آن جهت که غیر طبیعی باشد بلکه از آن جهت که اطمینان خاطر پیدا کردن از نرمال بودن توده، الزامی ست.
اینکه کدام فولیکول آزاد می شود دقیق نمی توان بیان کرد اما فولیکولها روزی 2-3 میلی متر رشد می کند.تا به 23 تا 25 میلی متر رسیده و آزاد شوند.
ترشحات تخمک گذاری در روزهای بعد رو هم دقت کنید (اگر داشتید)
كارشناس مامايي فيروز

یه خسته نباشید جانانه میگم خدمتتون.
سلام
من امروز بازم سونو دادم یه فولیکول 22 . یکی 17 و یکی هم 20 داشتم.
ضخامت اندومتر 7 میلی.
امروز روز 21 سیکلم هست. به نظرتون با توجه به اینکه سونو روز سیزدهم اندومتر ضخامت 9 داشته و الان 7 ایا این سونو درست هست؟ و دیگه اینکه من روز چهاردهم سیکلم آمپول هاش سی جی زدم و نزدیکی داشتم.
به نظرتون چیکار کنم؟ مجدد سونو بدم؟ خبری از ضایعه ی اکوزن هم نبود. نمیدونم اطمینان کنم یا نه

سلام
دوست عزیزم چون از محرک های تخمک گذاری استفاده می کنید شاید تخمدان بیش از حد تحریک شده و در نتیجه همان حدود سونوی قبلی تون، تخمک گذاری انجام شده بوده اما فولیکولهای دیگر تحلیل نرفته اند هنوز. البته این احتمال است و تشخیص با درمانگر شماست.تشخیص دیگر هم اینکه تخمک گذاری بخواهد با فولیکول 22 الان ، تازه رخ دهد و...
كارشناس مامايي فيروز

سلام، من امروز روز 23 سیکلمه، دو تا فولیکول 21، و 23 میلی دارم، به نظرتون احتمال اینکه این فولیکولا الان که اواخر سیکلم هست آزاد بشن وجود داره، یعنی اگه نزدیکی داشته باشم احتمال بارداری هست؟ و اینکه ضخامت آندومتر 13. هست، به نظرتون احتمالش هست باردار باشم و سونو نشون نده؟ دوره هام منظم. و 29. روزه س. خواهش میکنم کامل جوابمو بدین و توضیح بدین برام خیلی مهمه.

بله حتما. شما اقدامتون رو تا 6 روز دیرگ یک شب در میان ادامه دهید(به هر حال همانطور که پیشتر توضیح دادم احتمالش که هست)که البته اگر اینطور باشد، نباید تا 34 ام (حدوداً) پریود شوید.و اگر مثلآً 28 سیکل شدید یعنی این احتمال نبوده و این فولیکولها هم باید تحلیل روند؛ و در سیکل بعد هم تا از تحلیل نرفتنشان مطمئن نشویم محرک تخمک گذاری نباید مصرف کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام. صبحتون بخیر
چرا با وجود اینکه همه چی اعم از سایز فولیکول و اسپرموگرام و ضخامت آندومتر خوبه و در محدوده ی زمان تخمک گذاری هم اقدام صورت میگیره اما بارداری اتفاق نمی افته؟ خیلی نگرانم . 5ماهه دارم اقدام میکنم. طی این 5 ماه همه چی خوب بوده. همسرم همیشه نیستن به خاطر کارشون. فقط طبق برآورد و نتیجه ی سونوگرافی 3-4 روز حول و حوش تخمک گذاری میان. ممکنه علت همین باشه؟ و در تعیین زمانش اشتباه بشه؟ به نظرتون نیاز به عکس رنگی هست؟ تصمیم دارم دیگه محرک مصرف نکنم و دکتر هم نرم یکی دو ماه ببینم چی پیش میاد. چون همه چی نرماله و حتی ساعت پریودام هم منظم و دقیقه. کمکم کنین. میخوام بی خیال باشم اما نمیشه.

سلام
دوست عزیزم اگر حدود 6 ماه بگذرد و بارداری رخ ندهد، چنانچه تمایل به پیگیری تشخیص باشید، قدم بعدی عکس رنگی از رحم است که فاکتور باز بودن لوله ها چک شود.
کلآً هم بهتر است محدوده ی اقدامتون رو بیشتر کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان