کیت مکس 14 و تخمک گذاری

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من 17 مهر؛14آبان و 11 آذر اولین روز پریودیهام بوده. قصد بارداری دارم و الان چند روزه از کیت مکس 14 استفاده میکنم امروز خط پایین کمرنگ ظاهر شد.
توی سونوی روز یازدهم یه فولی 22 و یه 16 داشتم. میخواستم ببینم امکان داره روز تخمک گذاریم با توجه به نتیجه ی کیت فرداشب باشه و آیا باید به منظم بودن دوره هام برای روز تخمک گذاری اعتماد کنم یا نتیجه ی کیت؟ و دیگه اینکه آیا کیت مکس 14 رو باید 5-7 دقیقه توی ادرار نگه داریم و بعد بخونیمش یا 30 ثانیه کافیه؟
با تشکر از شما چون همسرم تا جمعه هست و میخوام باردار بشم به امید خدا و پسر هم دوست دارم لطفا زودتر راهنماییم کنید که کی اقدام داشته باشم که پسر بشه؟

Re: کیت مکس 14 و تخمک گذاری

سلام
جهت تعیین جنسیت کمک موثری نمی توانم داشته باشم اما جهت بارداری: اگر سونو را در نظر بگیریم برای فولیکول بزرگ تر: 1-2 روز پس از سونو نهایتا تخمک شما باید آزاد شود.
در سیکل 27 روزه هم احتمال تخمک گذاری در روزهای 13تا16 ام بیشتر است.
مثبت شدن کیت: روزی ست که دومین خط در پررنگ ترین حالتش بوده .یعنی اگر 26 ام پررنگ تر باشد آن روز روز مثبت شدن تلقی می شود.
برای سریع نتیجه گرفتن از 10 ام تا 17 ام را یک شب درمیان اقدام داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت شما
کیت تخمک گذاری من از دهم تا شانزدهم که استفاده کردم یا بیرنگ بود یا خیلی کمرنگ،من فقط سیزدهم و چهاردهم نزدیکی داشتم به علت محدودیتی که بود.
به نظرتون با توجه به نتیجه ی کیت احتمال داره فولیکولای 22 و 16 میلی من تخمک آزاد نکرده باشن و تخمک گذاری صورت نگرفته باشه؟ البته من علایمی از قبیل ترشحات سفید و رقیق و نیز درد خفیف در سمت چپ داشتم.
با تشکر از صبوریتون.

با سلام خدمت شما کارشناس عزیز.
من پریودهای منظمی دارم و دقیقا سر موعد پریود میشم. اما ایندفعه طبق محاسبه باید هشتم دی پریود میشدم ولی تا این ساعت از نهم دی ماه غیر از لکه بینی خیلی خیلی کم و کمرنگ(لکه ای مابین لیمویی و قهوه ای خیلی روشن) هیچ علامت دیگه ای ندارم. (قبلا وقت پریودی دل درد و کمردرد و بی حوصلگی داشتم و خونریزیه فعالم هم سریع شروع میشد.) تست بتام امروز منفی بود. علایمی مثل ضعف و تنگی نفس و خستگی دارم. به نظرتون با توجه به اینکه من دقیقا سر موعد پریود میشدم و حتی ساعتش هم مشخص بود،ممکنه من باردار باشم و تیتر بتا بعدا بالا بره؟
ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدین .

بله تا 3 روز تاخیر ممکن است آزمایش بتا منفی کاذب باشد. البته احتمال تغییر پیدا کردن الگوی قاعدگی تون هم می رود(بسیاری از زنان که منظم هم بوده اند چنین تجربه ای داشته اند و بارداری هم مطرح نبوده)
در هر صورت هر دو احتمال مطرح است
كارشناس مامايي فيروز

سلام و صبحتون بخیر و نیکی انشاالله
خانم کارشناس عزیز متاسفانه من دهم دی بعد از دو روز تاخیر پریود شدم؛چون دوست دارم زودتر مادر بشم و در ماه سوم اقدام هستم و قبلا ال دی روش پیشگیریم بوده به دکتر زنان مراجعه کردم. بعد از گرفتن شرح حال برای من کلومیفن+دگزامتازون و ویتامین ای تجویز کردن وبرای زمان نزدیک تخمک گذاری هم دستور سونو دادن،خواستم ببینم این داروها با توجه به عوارض دگزا و نیز احتمال کیست با کلومیفن(یکی دو بار کیست کوچیک داشتم) و همچنین اینکه ممکنه من به دلیل محدودیتی که دارم و همسرم ممکنه زمان تخمک گذاریم نباشه که اقدام داشته باشیم آیا خوردن داروها رو از روز پنجم پریود شروع کنم یا بذارم برای دوره ای که محدودیت حضور همسرم رو ندارم؟ ممنونم از اینکه به سوالاتمون پاسخ میدین.

سلام
دوست عزیزم ! از نظر علمی شروع درمان برای خانم بدون ملاحظه کردن آنالیز اسپرم همسرش، رد شده است.
یا اینکه صبر می کنیم و پس از مثلاً 4-5 ماه شروه به بررسی و اقدام کمکی می کنیم یا اگر قرار بر کمک است ، علمی شروع می کنیم. شاید اصلا نیاز نباشید که شما عوارض دارو را متحمل شوید
كارشناس مامايي فيروز

بازم سلام دوست خوبم.
من پارسال باردارشدم و بنا به دلایلی با میزوپروستول سقط کردم. به نظرتون ممکنه آزمایش اسپرم همسرم مشکل داشته باشه ؟یا اینکه اگه مشکلی باشه تا برطرف نشه باروری صورت نمیگیره؟منظورم اینه که لابد همسرم از نظر اسپرم نرماله که یک بار بارداری اتفاق افتاده . و الان شاید رحم امادگی نداشته باشه فعلا؟ چقدر درست میگم؟

با سلام مجدد و خسته نباشید.
من روز دوم پریود به پزشک زنان مراجعه کردم و کلومیفن و دگزا برام تجویز کردند از شب پنجم؛روز 12 سیکل سونو دادم و متاسفانه یه کیست 32میلی در تخمدان چپ داشتم و چند فولیکول، که بزرگترینش 18 میلی در تخمدان راست بود. دکتر برام آمپول hcg نوشت که 24 ساعت بعد از تزریق آن نزدیکی داشته باشم.
به نظرتون با توجه به وجود کیست احتمال آزاد شدن تخمک و بارداری وجود داره یا نه؟ و اگه بارداری صورت بگیره با وجود کیست مشکلی پیش نمیاد؟
دوره ی قبل خودم سرخود لتروزول خورده بودم اما آمپول برای آزادسازی نزدم؛این کیست به خاطر لتروزول دوره ی قبل بوده یا کلومیفن این دوره؟

سلام
بله وجود دارد .با محرک ها چند فولیکول همزمان رشد می کنند .ممکن است در مورد شما هم یکی به کیست تبدیل شده و دیگری آزاد شود و بقیه هم رشد کافی نکرده اند و ... و این احتمال بعید نیست اصلاً.
کیست هم با گذشت حدود 4 هفته ممکن است برطرف شود . نگرانی ندارد اما در صورت باردار نشدن، در سیکل بعد نباید با وجود کیست، مجدداً محرک مصرف شود.
احتمال اینکه به دوره قبل هم مربوط باشد هست نمی توان 100% مشخص کرد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان