Re: تفسیر آزمایش

سلام.من روز 35 پریود ازمایش بتا دادم 701 بود...روز چهل و دو پری یعنی دیروز رفتم سونو گفت ساک خیلی کوچیک دیده میشه و قابل اطمینان نیست دوباره ازمایش بتا دادم که 2600 بود...البته ازمایش در دو ازمایشگاه و با دو روش جدا بود اولی روش الایزا و دومی روش وایداس.دکتر ازمایشگاه گفت عدد نرماله ولی نگرانم چون تا حالا دو تا سقط داشتم.میخواستم راهنمایی کنین...طبق روز عدد بتا خوبه؟

سلام
مثبت با منفی کاذب داشته اید دوست عزیز؟
اگر مثبت کاذب یا منفی کاذب بر خلاف انتظار مکرر رخ دهد، روش الیزا با روش دیگری جایگزین شود بهتر است.
V.D.S فرمول روش کمی ست در متد ممانعت از آگلوتیناسیون غیر فعال ذران لاتکس که مقدار نسبی هورمون را اندازه می گیرد.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید
من 29سالمه تقریبا یکسال برای بارداری اقدام کردم.پریود های نامنظم دارم که بعد از ازدواج ایجاد شد.4.5 سال هست ازدواج کردم.پریود ها گاهی مرتب گاهی نامنظم.
به دکتر مراجعه کردم از روز سوم پریود قرص کلومیفن و متفورمین شروع کردم بعد آمپول hcg زدم.روز 12دوره سونو شدم و دو تخمک خوب داشتم.به طور مرتب نزدیکی داشتم.کلا ااز روز 12به بعد زیر دلم درد داشتم و سرگیجه و خواب آلودگی و بداخلاقی و.... روز 21دوره هم آزمایش پرولاکتین و پروژسترون دادم.نتایج آزمایش به این صورت بود.
پرولاکتین 26.6 - که تا 20 حد نرمال زده بود
پروژسترون >120- که در مرحله لوتئال تا 55 نوشته بود
لطفا تفسیر آزمایش را بفرمایید
ضمنا از روز 28 دوره ترشحات همراه با خون تازه با درد سینه شدید و دل درد کمر درد و پادرد شدید دارم.اینها علائم پریود ماه بعد هست یا باردارم؟؟؟
متشکرم

سلام
دوست عزیزم بیشتر به علائم قاعدگی محتمل می شود مگر اینکه تا 3 روز بگذرد و به خونریزی قاعدگی تبدیل نشود.
تشخیص با درمانگر شماست که این مقدار کم بالابودن پرولاکتین از حد نرمال آیا نیاز به دارو جهت کاهش دارد یا خیر.
آزمایش هورمونی اغلب تفسیرش زمانی ست که روز سوم قاعدگی انجام شده باشد.البته بازهم تشخیص با متخصص است
كارشناس مامايي فيروز

سلام
وقتتون بخیر
آزمایش بتا دادم متد ELFA بود نتیجه ازمایشم رو زده کمتر از۲
رنج مشخصی براش نذاشته. فقط نوشته کمتر از ۴ برای سیکل بانوانه
قبلا سقط داشتم اید هپارن بزنمتو بارداریم. باردارم یانه؟! به نظرخودم منفی هست.

سلام لطفا آزمایش شوهرمو تفسر کنید .
Volume ,ml 2.8
Color milky
Viscosity normal
Liquefaction time, min 20
Ph 7.5
Count mill/ ml 65.1
Rapid progressvie class A % 5.5
Progressive class B % 15.5
Total progressive Class A+B% 21
Non progressive Class C % 12.1