قرص لونژیل و پیشگیری از بارداری

باسلام من 22 خرداد یکروز بعد پریودم رابطه سطحی داشتم و روز یکشنبه ظهر یعنی 40ساعت بعد لونژیل 0/75مصرف کردمو 12ساعت بعدشم یه دونه دیگه خوردم. با توجه به اینکه دو پریودم 28 روزس و دوران عقد هستم ایا باردار هستم ؟لطفا لاهنماییم کنین .بعد از استفاده از لونژیل 4تیر یه لکه کوچولو دیدم. بعدش از 6تیر دوباره لکه بینی دارم کم اما مداوم تا امروز که 9 تیره. اما پریود نشدم . لطفا راهنماییم کنین چرا پریود نشدم؟

Re: قرص لونژیل و پیشگیری از بارداری

اینطور که متوجه شدم روش استفاده از قرص اورژانس رو صحیح استفاده کردید پس نگران نباشید.خیلی از افرادد با مصرف این روش لکه بینی و بی نظمی قاعدگی و ... می گیرند که از عوارضش است.پریودتون هم (اگر لکه بینی هم نداشتید ) تا زمان موعد وقت داشته یعنی حدود 14 تیرماه درسته؟
راستی از این روش در سیکلهای قبل که استفاده نگرده اید؟
كارشناس مامايي فيروز

باسلام ممنون از جوابتون
من دفه اول بود قرص لونژیل مصرف میکردم. پریودیم دورش تاحالا28روزه منظم بوده فقط گاهی یکروز جلو می افتاد یا یکروز لکه بینی داشتم بعد پریود میشدم. اما الان از 6تیر لکه بینی داشتم به صورت رگه های قرمز تو ترشحات بعد ادراری. از 9 تیر لکه هام زیادشد و مداوم به صورت خون تیره تقریبا قهوه ای اما کم تا 12تیر. و امروز 13دوباره کم شده. ایا همین دوره پریودم حساب شد؟ یعنی دیگه نگران بارداری نباشم؟
درواقع باید اگه منظم بود حدودا 9یا 10تیر پریود شروع میشد.
باتشکر

باسلام ممنون از جوابتون
من دفه اول بود قرص لونژیل مصرف میکردم. پریودیم دورش تاحالا28روزه منظم بوده فقط گاهی یکروز جلو می افتاد یا یکروز لکه بینی داشتم بعد پریود میشدم. اما الان از 6تیر لکه بینی داشتم به صورت رگه های قرمز تو ترشحات بعد ادراری. از 9 تیر لکه هام زیادشد و مداوم به صورت خون تیره تقریبا قهوه ای اما کم تا 12تیر. و امروز 13دوباره کم شده. ایا همین دوره پریودم حساب شد؟ یعنی دیگه نگران بارداری نباشم؟
باتشکر

ثمینی نوشته شده:باسلام ممنون از جوابتون
باتشکر
سلام
ممکنه همین بوده باشد چراکه بازهم از عوارض آن کم شدن حجم خونریزی قاعدگی ست.
ازاون جا که روش رو صحیح انجام دادید و در سیکلهای قبل هم مصرف نکرده بودید احتمال بارداری نباید مطرح شود البته بدیهی ست که اگر شک داشته باشیم تنها آزمایش 100% مشخص می کند. البته با بی بی پک هم الان مطمئن می شویم.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان