Re: آیا خونریزی من لانه گزینی هست یا پریود شده ام?

سلام دوست عزیز
از ٱنجاییکه علائم پیش از قاعدگی و علائم ابتدای بارداری بسیار شبیه هم هستند فقط با استناد به این علائم نمیتوان گفت شما باردار بوده اید بهتر است آزمایش انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من تقریبا یک سال و نیمه که تو اقدامم و باردار نشدم
ماه پیش پریودم ۲۷ آذر بود
سه ماهه که دارم قرصهای مختلف مثل اسپیداکتون و متفورمین و برموکریپتین استفاده می کنم و یه قرص دیگه که از شانزدهم پریودی خوردم به مدت ده شب
این ماه ۲۷ دی پریود نشدم و ۲۸ دی شب لکه بینیم شروع شد تا ۴ روز هم ادامه داشت و بعد کامل قطع شد بعضی اوقات کلا قطع می شد بعد دوباره شروع می شد اصلا لخته خون ندیدم و لکه بینی هم فقط با دستمال توالت قابل دیدن بود
روز ۲۹ دی آزمایش دادم و منفی بود
خواستم ببینم با این شرایط احتمال بارداری وجود داره؟ آیا امکان داره لک لانه گزینی بعد از تاخیر پریودی باشد؟
دلیل آزمایش منفی چیه ؟

سلام دوست عزیز
اگر آزمایشی که انجام داده اید ٱزمایش بتا بوده و منفی شده پس باردار نیستید اما اگر بی بی چک منفی شده چند روز دیگر صبر کنید مجددا آزمایش را تکرار نمایید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشید من از 5 سیکلم قرص لتراکس خوردم روزی دو عدد قراره دوازده سیکلم آمپول پی دی پرگ بزنم ولی امروز یازدهم سیکلم ترشحات قهوه ایی دارم چیکار کنم فردا آمپولمو بزنم بعد کی نزدیکی کنم. خواهش میکنم زود جواب بدین

خونریزی لانه گزینی در بارداری چیست و چرا اتفاق می افتد؟خونریزی لانه گزینی چیست؟خونریزی لانه گزینی، نشانه اولیه بارداری است و زمانی اتفاق می افتد که یک تخم خودش را به آستر رحم متصل می کند تا شروع به رشد کند. این کاملا ً طبیعی است و به هیچ درمان پزشکی نیاز ندارد و یک سوم از زنان خونریزی را تجربه می کنند. مشکل این است که این اتفاق مانند دوره پریودی است و اغلب اشتباه گرفته می شود. 
نشانه ها و علائم خونریزی لانه گزینی چیست؟
  • لکه یا ترشحات صورتی یا قهوه ای رنگ
  • گرفتگی شکم
  • نوسانات روحی
  • سردرد
نکته جالب این است که اغلب این نشانه ها می توانند علائم اولیه بارداری نیز باشند.این امکان وجود دارد که شما حدود روز 18 ام از دوره زمانی خود باشید، پس چگونه می دانید که آیا این خون ریزی لانه گزینی است یا شروع پریود شما؟

علائم همراه خونریزی لانه گزینی تفاوت بین خونریزی لانه گزینی و دوره پریودی چیست؟چند تفاوت اساسی بین خونریزی لانه گزینی و قاعدگی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.
 رنگ :در خونریزی لانه گزینی، ترشحات یا لکه معمولا صورتی روشن و یا تیره خواهد بود در حالی که خون پریودی رنگ روشن و قرمز دارد.
 مدت زمان:زمانی که خونریزی لانه گزینی اتفاق می افتد که تخمک به رحم وصل شود، ممکن است به اندازه چند ساعت یا حداکثر 1-2 روز باقی بماند. رنگش روشن باقی خواهد ماند و احتمالا در طول این زمان قطع و وصل خواهد شد.
 معمولا لخته خونی وجود ندارد ؛ اگر خون کم کم تیره شود و با حجمی بیشتر و 4-7 روز طول بکشد، این دوره پریود است.
 زمان بندی :خونریزیی لانه گزینی در حدود 10 روز پس از تخمک گذاری اتفاق می افتد، در حالی که قاعدگی معمولا ً بعد از 14 روز اتفاق می افتد.
 گرفتگی:این امکان وجود دارد که زمانی که تخمک به رحم متصل می شود، گرفتگی خفیفی را تجربه کنید، اما بسیار ضعیف خواهد بود اما گرفتگی عضلات ناشی از قاعدگی معمولا شدیدتر و قوی تر است.

خونریزی لانه گزینی با پریود چه فرقی دارد؟آیا وقت هایی وجود دارد که من باید نگران خون ریزی لانه گزینی باشم؟این نشانه اولیه بارداری معمولا دلیلی برای نگرانی نیست؛ کاملا طبیعی است و هیچ خطری برای نوزاد در حال رشد وجود ندارد با این حال، اگر شما علائمی مثل، درد شکم کم، تهوع، گیجی و استفراغ را دارید، باید به پزشک خود مراجعه کنید. 
 هنوز هم مطمئن نیستید؟
 همانند بسیاری از نشانه های اولیه بارداری، تنها دلیل واقعی این است که شما در مسیر نزدیک شدن به پدر و مادر شدن هستید، این یک خط مهم در تست بارداری است.اگر فکر می کنید که خونریزی لانه گزینی دارید، توصیه این است که شما باید حداقل 3 روز تا انجام تست بارداری خانگی صبر کنید قبل از آن، احتمال کمی وجود دارد که هورمون بارداری کافی وجود داشته باشد تا نتیجه مثبتی به دست آید.
 اگر بتوانید 5 روز صبر کنید، شانس بیشتری وجود دارد که دقیق تر باشد در این میان به دنبال علایم اولیه دیگری باشید.

چه زمان نگران خونریزی لانه گزینی شویم؟در حین خونریزی لانه گزینی چه اتفاقی می افتد؟علت اصلی این خونریزی پیوند جنین به دیواره رحم است ؛ این فرآیند در نزدیکی مراحل پایانی فرآیند لانه گزینی رخ می دهد که در آن یک بافت خاص با یک وظیفه خاص به نام تروفوبلاست تشکیل می شود که از جنین ایجاد می شود و آن را دربر می گیرد سپس این بافت خود را به دیواره رحم بنام اندومتریوم متصل می کند و شروع به پناه گرفتن به درون خودش می کند. تروفوبلاست نیز وارد بسیاری از رگ های خونی شده و باعث پاره شدن آن ها می شود.
تور باکو نوروز 99
این امر به نوبه خود باعث نشت و جمع شدن حفره های موجود در تروفوبلاست می شود که به حفره های دیگر ایجاد شده در بافت خون در بدن مرتبط هستند. این حفره ها به آرامی به حفره های خالی و دهانه های رحم نزدیک می شوند، از جنین بیرون رانده می شوند و در نهایت باعث خونریزی می شوند.
تور تفلیس
چگونه خونریزی لانه گزینی رخ می دهد؟چگونه تست خونریزی لانه گزینی انجام می شود؟علائم و نشانه های مختلفی از لانه گزینی وجود دارد، از جمله خونریزی که ممکن است پیش بینی شود ؛ در نظر بگیرید که ببینید آیا خون و یا لکه شما می تواند ناشی از لانه گزینی باشد یا خیر. 
آیا خونریزی لانه گزینی رایج است؟خونریزی لانه گزینی تا حد زیادی شایع است و شاید در حدود بیست تا سی درصد از زنان رخ می دهد ؛ اگر شما چند لکه قبل از دوره پریود خود دیدید، این چیزی نیست که نگران آن باشید و ممکن است نشانه ای از بارداری باشد. 
تور باکو
به غیر از لانه گزینی، دلایل دیگری برای خونریزی یا لکه بینی زود هنگام در بارداری وجود دارد خونریزی لانه گزینی به طور معمول پس از تست بارداری مثبت معمول نیست.
 تور زمینی باکو تور استانبول   تور دبی 

سلام خسته نباشید. اخرین رابطم ۶ تا۸ اذر بود وشروع پریودیم ۴ آذر بود .باز ۹ دی شدم بمدت ۴ روز دوباره ۱۶ اینماه یعنی بهمن شدم اونم ۴ روز بیبیچکم زدم منفی شد. ولی الان طرف تخمدان راستم بعضی وقتا درد داره خیلی خفیف. چرا؟

سلام دوست عزیز
درد لگنی علتهای مختلفی داره مثل عفونت،وجود کیست و...گاهی اوقات حتی سرما هم میتواند دردهای اینچنینی ایجاد کند.بهتر است ناحیه را گرم کنید در صورت عدم بهبودی معاینه بالینی شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام.من بیش از ۷۰ روز از رابطم میگذزه رابطم ۶تا ۸ اذر بود و شروع پریودیم ۴ اذر بود.همه نوع داروگیاهی اویشن گلپر رازیانه زعفرون گلاب گل گاو زبون خیلی خوردم ۳ بارم امپول سقط زدم اسمش نمیدونم.بعد ۹ دی یروز بعد بیبیچک منفی پریود شدم ۴ روز همیشه پریود من کم بدون درد خیلی کم نامنظمه بعد ۱۶ بهمن یروز بعد بیبیچک منفی خونریزی داشتم الانم هس ۴ روز ولی طرف راستم و تخمدان راستم خیلی کم بعضی وقتا درد خیلی خفیفی داره چرا؟ممنون ازتون

سلام سیکل هام 30 روزه هست و منظم این ماه از روز 20 تقریبا 4 روز لکه بینی داشتم تا حالا سابقه نداشتم عفونتم ندارم الان 6 روز از موعد پریودم میگذره بی بی چک هم منفی از طرفی آزمایشگاه و دکترم نمیشه رفت
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان